Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Berepedt kézbőrrel mit lehet...

Berepedt kézbőrrel mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
A sok kézmosástól és fertőtlenítőtől berepedt a bőröm a "bütykömön." Minden mosás után bekrémeztem, de ezek szerint hiába. Fáj és vérzik, ha víz éri. Neogranormon ideig óráig segít, enyhíti a fájdalmat, de ha víz éri, ugyanúgy bereped. Valami házi praktika?

2020. márc. 27. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Használd sűrűbben a gumikesztyűt. Elég ha azt mosod, fertőtleníted. Éjszakára kend be a kezed vastagon, húzz rá pamutkesztyűt, vagy egy zoknit vágj el, és csak a kézfejre húzd, ha nem tudsz kesztyűben aludni. Nekem ez vált be.
2020. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Bephantent próbáld vagy valami baba popsi krémet pl sudocrem vagy weleda körömviragos krém, esetleg shea vaj, manna árul kis tégelyben vagy kókusz zsír.


Jó alaposan vastagon kend be éjszakára, zoknit rá.

2020. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezt az éjszakai bebugyolálást még nem próbáltam. most nivea testápolót kentem rá és eléggé csípi. van még bepanthen sensiderm, ami ekcémára van, azt is kipróbálom.
2020. márc. 27. 15:23
 4/5 A kérdező kommentje:
egész éjjel be volt krémezve, de reggelre, az első kézmosás után már fájt és vérzett. :( úgy néz ki, hogy az egyik "ránc" mélyült el, kb. egy milliméter mély repedés van rajta. és tulajdonképpen mindkét kezem fején ég a bőr. más nem járt így?
2020. márc. 28. 22:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló problémám van, csak nekem alapból szörnyű a kezem télen. Pár napja én is feltettem hasonló kérdést, hátha találsz benne hasznos választ: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__104..


Gumikesztyűvel vigyáznék azért, főleg a púderes eléggé kikészíti a kezet. Egyetemi gyakorlatokon sokat hordtam gumikesztyűt, az is ki tudja készíteni a kezet.


Sajnos nekem most csak egy módszer vált be: a maradj otthon :/ így egy fokkal kevesebbet kell mosni kezet

2020. ápr. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!