Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon száraz, nagyon töredező...

Nagyon száraz, nagyon töredező, rossz minőségű, hullámos hajra mit tanàcsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Problèmàm van a szőke hullámos hajammal, 21 éves vagyok, mindig szenvedtem a hajammal, gyerekkoromban szèp hosszúra megnőtt, 12 évesen levàgtuk, mert kezelhetetlen volt, azóta maximum a hàtam közepe tájékáig nő meg, de inkàbb mèg addig sem, egyèbként elèg szàraz, reggelente alig lehet kifèsülni, és a legnagyobb problèma, hogy hátul, a hajam felső rétege letört 10 centire, és évek óta nem nő hosszabbra, mert folyton letörik ami t nőne, mindenhol màshol pedig közèp hosszú. Màr mindennel próbálkoztam, swarckopf samponokkal èvekig, vékony szàlú, töredezett szàraz hajra, folyamatos hajpakolásokkal, most loreal mythic oil-t hasznàlálok pakolást és sampont, hajolajat, ricinus olajat nagyon szokszor hasznàltam, aloe verát, mindent. A drága samponoktól sokat javult a minősége, de még mindig súnya. Tablettàt is szedtem rá, töredezett hajvèg vágások után alig nő vissza. Mivel bebarnult egy kicsit, tavaly tavasszal szőkítettem, elvileg a lehető legjobb festékkel, fél évig gyönyörű volt, most hogy lenőtt, ugyan olyan mint azelőtt, de mèg nem merem újra szőkíteni, bàr attól nőtt is ès nem is volt szàraz, meg nem is töredezett, de elvileg az jobban tönkreteszi hosszú távon. Van valakinek valami ötlete, hogyan legyen normális minőségű, szèp hosszú hajam, vagy valakinek tapasztalat hasonló hajjal? Nagyon hálás lennèk érte :) ja és sosem szàrítom, vasalom meg semmi ilyesmi.



#töredezett haj #száraz haj #letört haj #hullàmos haj #rossz minősègű haj
2020. ápr. 11. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Serical Latte es a Garnier Hair Food pakolásait próbáltad már? Illetve a hajvitamint rendszeresen szedve? Ebből nekem a DM-es Das Gesunde plus nagyon bevált
2020. ápr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy ekcémás vagyok, egèsz testemen, nyàrra elmúlik az ekcémám is és a hajam is mindig gyönyörű göndör és puha lesz magàtól, aztán kèső ősszel megint teljesen kiszárad a bőröm és a hajam is katasztrófális lesz, formátlan, ès főleg a tetején nagyon száraz. Ezzel szeretnék kezdeni valamit
2020. ápr. 12. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:

én tökmagolajat vettem(nem patikás, sima teszkó pl) és belekevertem a hajbalzsamomba is, meg mindenembe belőle. pakolásba is teszek, erősíti a hajat. nekem azóta kevéssé hullik és szebb is. nem száraz. (viszonylag egyenes, dús, vékony szálú, de nagyon sűrű hajam van, évek óta festékkel kínozva, hidrogénezve volt sokáig).

plusz nem festem. heti 1x mosom, akkor kap egy jó kis pakolást vagy egy nagy marék balzsamot (dm-es termékek, nem csodacuccok, Balea gyártó). jó tesz, ha nem szárítod, vasalod, sütöd.

2020. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Lágyvízzel moss hajat - a csapvíz általában kemény víz, ami roncsolja a hajat.(Egyszerű praktika: két liter vízhez egy mokkáskanálnyi szódabikarbóna, és kész is)


2. Ne meleg, hanem langyos vízzel moss hajat


3. Nem kell sok sampon - ha ötventis a hajad, ha derékig érő, akkor is ugyanannyi kell: nagyjából akkora adag, mint egy-két ötven forintos


4. Teljesen(!) elég csak a hajtöveket megmosni, a hajvégeket tönkreteszi, ha sokat samponozod. Ha csak a hajtöveket mosod, ugyanolyan szép lesz, nem lesz zsíros a vége.


5. Fa fésűt használj


6. Ha pici sót teszel a samponhoz, sokat segíthet.


7. Almaecetes hajöblítés: 1 egység almaecet és 8 egység minél hidegebb lágy víz összekeverve csodákat tesz(nem teljesen hideg, de minél kevésbé meleg, annál jobb), és bár kicsikét szagos marad utána, pár alkalmazás után garantáltan szebb lesz. Heti egyszer ajánlom használni, vagy ritkábban. Ha kiöblíted vízzel utána, akkor a szag megoldódik, viszont akkor kevésbé hatásos.

2020. jún. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!