Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Arcápolási tippek zsíros, de...

Arcápolási tippek zsíros, de dehidratált bőrre, aminek durva a felülete?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a gondom, hogy borzasztó problémás az arcbőrőm és már teljesen el vagyok keseredve tehetetlenségemben. Eleve rozaceás vagyok és a legkisebb környezeti vagy hangulati változás hatására is rögtön rákvörös lesz az arcom. Ezt sminkkel szerettem volna korrgálni, de egyszerűen semmi nem marad meg az arcomon. Fölkenem az alapozót és már a felvitel pillanatában látszik, hogy egyenetlen az arcbõrőm, kihangsúlyozza a ráncaimat és az is látszik, hogy hámlik a bőrőm. Ehhez még hozzájön az is, hogy izzadós vagyok és zsírosodik is az arcbőrőm, szóval ez az eleve nem esztétikusan kinéző réteg már egy-két óra alatt elmászik, leolvad.

Bőrgyógyász Avene termékeket ajánlott a bőrömre, de azok csak rontottak a helyzeten. Pattanások, még vörösebb és zsírosabb arc. Arcradírt a rosaceámra való tekintettel nem használhatok, így egy aha-s hámlasztóval(Christian Breton) kezelem magam. Azt is megfigyeltem, hogy a kifejezetten érzékeny, rosaceás bőrre való készítményektől csak jobban zsírosodik a bőrőm, illetve fel sem szívja ezeket a készítményeket.

Meg vagyok lőve teljesen, szerétném szépnek, csinosnak érezni magam, de egyszerűen nem tudom elképzelni sem már, hogy mit tehetnék az ügy érdekében. Tapasztalt közületek bárki hasonlót? Ha igen, sikerült megoldást találni a problémára?



2020. ápr. 12. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
KI kell próbálni több terméket sajnos. Nézz körül a skinsmarton is, én ott találtam magamnak megfelelőt. Bár nincs rosaceám, de korpás szeborreás bőröm az van.
2020. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És neked milyen típusú krém vált be az állagát tekintve?
2020. ápr. 12. 17:27
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
2% BHA hámlasztó gélt és egyfajta hyaluron szérumot használok, meg egy b-vitaminos szérumot. Éjszakára bármilyen drogériás hidratáló jó nekem, nappalra meg BB krémet szoktam.
2020. ápr. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad!: )
2020. ápr. 12. 17:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Napi 2 liter víz figyasztása, börgyógyászatra kérni kell időpontot,hátha felir valami gyógyszert, akneroxid gél az a bakteriumokat öli meg, cera ve termékei, biodermát probald ki, sminkbol is csak hipoo alergént használj ha lány vagy.
2020. júl. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!