Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajprobléma! Ötletek? Tanácsok?

Hajprobléma! Ötletek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Dús, vállközépig érő hajam van, ami nagyon szép, de amióta az eszemet tudom, napközbe mindig felkötöm egy magasabb lófarokba.

Hogy miért?


Hetente egyszer mosom meg a hajamat. Egy mindenféle hajtípusra való sampont használok, amit szigorúan csak a fejbőrömbe maszírozok bele, ügyelek arra, hogy a hajam nagy részére ne kerüljön. De még így is, hatalmas szénakazal lesz a hajamból. De ha más csinálnék, zsírosodna a hajam, mert még kamaszkorban vagyok és a zsírosság ugye ennek a velejárója.

Szóval, ha megszárítom a hajamat, egy hatalmas oroszlányszörény lesz.

•Ha nem fésülöm ki előtte, csak a vége begöndörödik

•Ha kifésülöm, egyenesre szárad meg, de rettenetesen szénakazal


Aztán lassan, a hét negyedik napjan már éppen elég zsíros a hajam arra, hogy felül tocsogjon a fejem, alul pedig száraz marad.

•Ha minél kevesebbszer fésülködök, nem lett javulás

•Akkor sem, ha többször


Nem hiszem, hogy a hajgumi törné meg, ugyanis a legdrágább és legkiválóbb hajgumikat próbálom mindig beszerezni, de este nem kötöm össze.



Hogyan lehetne nem szénakazal a hajam? Hogyan legyen ,,tincsekben"?



2020. ápr. 14. 23:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont ilyen volt a hajam, mielőtt rájöttem, hogy amúgy az egész hullámos/göndör, úgyhogy úgy kéne kezelnem. 🙃

Jól értem, hogy csak ezt a sampont használod? Ha a hajad vége száraz, mindenképpen használj rá balzsamot és hajpakolást. Heti egy helyett mosd 2x a hajad (a köztes napokon pedig használj szárazsampont(!!), szerintem nagyon hatásos). Próbáld meg, hogy teljesen elhagyod a hajszárítózást, és hagyod magától megszáradni, plusz ne fésülgesd állandóan. Nekem is iszonyú szállós a hajam, mindig ezzel küzdöttem, viszont már pár éve azt csinálom, hogy csak hajmosáskor fésülöm ki, hagyom megszáradni, és utána max. a fejtetőmet kapargatom, hogy ne legyen kócos (mondjuk nekem azóta teljesen begöndörödött, de az a sejtésem, hogy neked is minimum hullámos hajtípusod van, csak félrekezeled 😀).

Ja, és még valami: a hajad végére használj (szárazon) hajolajat!!! Én egy isőben azt csináltam, hogy megszárítottam, kifésültem, persze úgy szállt, mint az oroszlánsörényt, erre raktam a közepétől lefelé bőven hajolajat, befontam egy időre, és voilà, utána szép hullámos tincsekbe rendeződött.

2020. ápr. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 15. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!