Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hajhullás tinédzser korban?

Hajhullás tinédzser korban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves vagyok, és rettentően hullik a hajam. Nagyon kevés van már most is, és fogalmam sincs, mit tehetnék ellene. Tudnátok esetleg segíteni, hogy milyen megoldások vannak erre? Milyen orvoshoz érdemes fordulni, egyáltalán normális az, ami velem történik? Köszönöm előre is a segítséget, tanácstalan vagyok:(

2020. máj. 8. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

először is menj el egy vérvételre, ott sok minden kiderülhet. pl: vitaminhiányod van-e, vashiány, pajzsmirigy probléma, vagy gyulladás van a szervezetedbe. Ezek mind okozhatják.

meg bőrgyógyászhoz is elmehetsz, ő is foglalkozik ilyenekkel.

2020. máj. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló már leírta a lényeget. De egyébként mit értesz az alatt, hogy rettentően hullik? Mert naponta akár 70-100 is kihullhat, és az természetes is, de sokan már arra a mennyiségre is azt hiszik, hogy valami baj van.
2020. máj. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia! Én is 16 vagyok és egy ideig nekem is nagyon hullott a hajam. Kiderült, hogy vérszegény vagyok. Rá kb. másfél évre találtak mindkét petefészkemben egy-egy cisztát. Ezek után egy héttel pedig vakbélgyulladást. kaptam. Most van fél éve, hogy megműtöttek. Azóta rendszeresen szedek vitamint, minden nap futok és odafigyelek, hogy mit és mennyit eszem. Amióta ilyen az életmódon, jelentősen csökkent a hajhullásom is(nem múlt el természetesen, de csökkent). Szerintem gondolkozz el, hogy van-e valamilyen káros cselekvés, szokás az életedben. Ha erre a kérdésre nem a válaszod fordulj orvoshoz. Ha viszont az orvos sem talál semmit próbálj ki hajvitaminokat, sok jó lehet hallani róluk.

Remélem tudtam segíteni:)

2020. máj. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!