Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A mai tinik, fiatal húszasok...

A mai tinik, fiatal húszasok közül tényleg többen választanak "extrém" hajszíneket?

Figyelt kérdés
Ilyen türkizkék, lila meg hasonlókra gondolok. Mintha régen nem lettek volna ennyien. Ez az animék miatt van?

2020. máj. 18. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez amiatt van, hogy ma már a DM-ben, Rossmann-ban is lehet kapni extrém színeket.


33 vagyok, mikor én festettem lilára a hajamat 2003-ban, akkor még nem volt youtube, hogy megnézzem, egy csomó embernek hogy sikerül a hajfestés, cikkeket is alig találhattam róla.


El kellett menni fodrászkellékesbe, drága volt, és mivel nem sokan használták, tapasztalatok híján a fodrászkellékes sem nagyon tudott a kérdésekre válaszolni. De arra is emlékszem, hogy fodrászkellékesnél sem nagyon volt, volt egy pécsi bolt, ahonnan online rendeltem pestiként. És akkor még az online vásárlás sem volt elterjedve.


Amúgy idén már egyszer befestettem a hajam rózsaszínre, nem fogom kihagyni, ha már elérhető végre. :)

2020. máj. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Régen is voltak :D Nekem már bőven 10 évvel ezelőtt pink, lila, kék meg minden hajam (is) volt már :D Akkoriban fröcsögtek, furán néztek, köpködtek még :D Művészeti iskolába jártam, ott már akkor nem volt egyedi. Szerintem nem mindenki animés, mert én pl utálom ezt az egész közösséget meg mindent, hanem látják, hogy dejó a Rozi kék haja, nekem is ilyen kell. Az animések is benne vannak a csokorban, de ők egy külön faj...
2020. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ma ez divat már, mert huujjj de vagány :( Nekem is volt már mindenféle színű a hajam, akkor is amikor nehéz volt ilyeneket kapni, de örülök, hogy mára ez elfogadottabb és több lehetőség közül lehet választani. Nekem tetszik, nem izgat mások véleménye, ha színes ha nem, ha extrém a külsőm ha nem akkor is megbámulnak. Nem csak az anime imádat ad erre okot, rocker nő vagyok, régen gót, teljesen más irányzat mint az anime. De ez is olyan, hogy csak annak áll jól aki nagyon is éli a színes hajat, mindegy amúgy hogy néz ki :)
2020. jún. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ma már rengeteg olyan színes hajfestési verzió van (kréta, spray, kimosható festék), amivel egyszerűen lehet dolgozni, ugyanakkor könnyű megszabadulni tőle akár egy hajmosással.

Véleményem szerint sokaknak tetszik a színes haj, viszont permanens verzióban már jóval kevesebben vállalnák be iskola, munkahely miatt, vagy nem szeretnék leégetni az egész hajkoronájukat, mert nem minden hajszerkezet bírja az extrém mértékű szőkítést/festést.

Nekem már gyerek korom óta tetszenek a különlegesebb hajszínek, pl. a kékbe hajló fehéres-szürkés árnyalatok. Goth vagyok egyébként, láttam pár animét, de nem vagyok egy nagy “otaku“.

Nem kell mindig arra gondolni, hogy az összes ember egy aktuális hullám miatt akar ilyen frizurát, öltözködik különféle ruhákba. Persze, sajnos megvan ez a felszínes, divatmajom réteg is, de általában ők messze nem a “deviánsabb” létformákhoz tartoznak, akik kreatív önkifejezésből művelik ezt, hanem főleg beolvadásból. És a palettájuk kb. 2-3 aktuális celeb haj kreációjában általában ki is merül, - ami nem “bevett”, azt már ő sem vállalnák be.

2020. júl. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hajviselet/színezés terén pont, hogy a ‘90-es évek alteros gyermekei voltak elrugaszkodottabbak.

Mert amíg a mai tiniknek / fiatal felnőtteknek ez inkább “egynyári, ‘fesztiválozós’ mulatság”, addig ezeknél az embereknél tartós, önkifejezést sugárzó viselet az év, és életének bármely szakaszában.

2020. júl. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert ma már bárki bemegy a drogériába vagy a fodrászkellékesbe és megveszi a festéket. vagy beírja a gugliba és lehet is rendelni. Én ovis korom óta kék hajat akartam és mikor végre megtaláltam a módját (20 évesen, amikor városba költöztem a faluból és végre láttam közelről fodrászkellékest :D ) akkor is németből rendelte nekem a fodrászkellékes bolt. Ma meg úgy veszem, mint más a sima vörös vagy szőke vagy tudomisén milyen festéket. Szerintem az animéknek nincs sok köze hozzá. Egyszerűen elérhetőbb és megfizethetőbb, mint régen.
2020. júl. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!