Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fényvédős arckrémeket úgy...

A fényvédős arckrémeket úgy kell elképzelni, mint a naptejet? Nem lehet vele barnulni? A strandon rákentek még naptejet, ha napoztok?

Figyelt kérdés
2020. máj. 22. 10:35
 1/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Ha normálisan haználjuk őket, vagyis elegendő mennyiséget és megfelelő rendszerességgel használjuk, akkor nem barnulunk vele, igen.

Én nem használok naptejet az arcomra, a fényvédőt szoktam újrakenni strandon is, ill. napernyő/sapka/árnyék alatt vagyok.

2020. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Attól mert használsz fényvédőt/naptejet még barnul az arcod, csak megakadályozza a káros napsugarak bejutását a bőrbe. Naptejet pedig nem szerencsés az arcodra kenni, persze ha az van akkor az is megfelel a célra.
2020. máj. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Onnantól kezdve, hogy a bőr barnul, az azt jelenti, hogy a káros napsugarak bejutottak a bőrbe. Én soha nem barnultam arcra való fényvédővel, bár nem szoktam napozni, nyilván.
2020. máj. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Dehogynem lehet vele barnulni. Leégni kevésbé lehet vele, ha normálisan használod, és nem fekszel ki egész nap a tűző napra.
2020. máj. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
De igen, lehet vele barnulni. Az egészséges napozáshoz hozzá tartozik, hogy nem délben fekszel ki a napra, és hogy folyamatosan újra kell kenni a naptejet, mert akkor hatásos:)
2020. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A barnulás is az UV hatása miatt van. Persze jobb mint az égés de attól még az is káros. Mindenki döntse el, hogy mi neki a fontosabb, én személy szerint az év 365 napján minden kilógó bőrfelületet 30/50 faktoros fenyvédővel kenek. Bár nálunk a családban volt már bőrrák és én extra világos bőrű is vagyok.
2020. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!