Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Korrektor a pattanásokra,...

Korrektor a pattanásokra, vagy nélküle, arcpiszkálással?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem kinyomni, piszkálni a pattikat, de az a helyzet, hogy tudom, nem szabad. De ha belenézek a tükörbe, egyszerűen kiböki a szemem.

A kérdés: mivel járok jobban? Rendszeresen korrektorozom a pattanásokat, de nem nyúlok hozzájuk/ hagyom a korrektort, és akaratlanul nyúlkálok?



2020. máj. 22. 21:40
A kérdező szavazást indított:
Hagyjam a korrektort, és nyomkodjam tiszta kézzel a pattanásokat
Korrektor, és no arcbizdergálás
24 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ha szeretnéd elkerülni a pattanásokat, nekem ez a módszer bevált:

Nádcukor, méz és 100% citromlé, összekevered, hogy kenhetőbb legyen, majd a nedves arcodra és a szádra is vigyél fel belőle egy keveset és bőrradírként funkcionálva finoman dörzsöld az egész arcod.

Én 1-2 percig szoktam csinálni.


Ezután nekem az avokádó olaj (megbízható helyről beszerezve) és a 100% aloe vera gél jött be. Igazából váltogatom, mikor melyiket használom (persze csak estére szoktam).


Ezzel csökkennek a pattanásaid - legalábbis nálam így történt - , szebb, egészségesebb és simább lesz a bőröd, plusz nem kell pattanásokat nyomkodni, mert nem lesz mit :)


Egyébként, ha muszáj kezelned magad ilyenkor, akkor esetleg ezt az eszközt kipróbálhatod, kevesebb nyomot és utána sebet hagy, mintha körömmel csinálnád.

Hozzáteszem, én ezt még nem próbáltam ki, szóval nem tudom mennyire jó, bár több kozmetikus is használja:

[link]

2020. máj. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
A korrektor többet árt, mint a megfelelő nyomkodás, eltömíti a pórusokat, nem levegőzik a bőr stb. Mit értek megfelelő alatt? Előtte fertőtleníted a kezed. Csak azokat kezded nyomkodni, ami már biztosan ki is jön, ha még nem ért meg, akkor csak rosszabb lesz, onnan láthatod ha jó, hogy fehér a közepe. Miután kijött a cucc, lemosod, fertőtleníted azt a részt és kis idő elteltével bekened heggyógyulást segítő krémmel, pl Neogranormonnal. Nyilván legyen egy mindennapos arcápolási rutinod a bőrödnek megfelelő lemosóval, patikrémmel, hidratálóval.
2020. máj. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Én nagyon küzködtem a pattanásokkal. Még most is, de nekem aknék jöttek már, így bőr gyógyászhoz fordultam. A házi praktikák nem váltak be. Nekem bioderma termékeket ajánlott, ezek tényleg nagyon jók. Ha érdekel, hogy pontosan melyek azok, írj bátran!
2020. máj. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!