Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Erősödik vagy besötétül a...

Erősödik vagy besötétül a szőr a borotvától?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy ez csak tévhit, viszont én már vagy 4 éve borotválom a lábamat és ha nem is annyira erősebb, a bokám körül igenis sötétebb. Nekem alapból szőkés a szőrőm, de hosszú és sűrű ezért elég észrevehető, emiatt is kezdtem el borotválkozni. Gyantáztam és epiláltam már a lábamat, de nem sokszor és végül mindig visszatértem a borotvához mert az a leggyorsabb. Ha ez tévhit akkor ha tovább gyantázom visszatér eredeti színére?

2020. máj. 31. 18:33
 1/7 anonim válasza:
67%

Genetika kérdése de alapvetően erősödik is és sötétül is.


A borotva csak a felszíni szőrt "vágja le", a gyantával és epiláltorral ellentétben. :)

2020. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Viszont a fokozatosan elvékonyodó helyett egyenesen elvágódó lesz. Ezért tűnik erősebbnek. Ugye csak a „törzse” marad meg. Viszont ez a „törzs” nem lesz se vékonyabb, se vastagabb attól, hogy a felette levő részét levágod.


Az erősödés és a sötétedés oka a genetika és az, hogy felnősz.

2020. máj. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3%

Mindenki azt írja, hogy nem. Viszont a tavaj jártam IPL-s szőrtelenítésre és borotválni kellett azt a területet, amit az előtt nem borotváltam/szőrtelenítettem és SOKKAL jobban látszik és erősebb a szőr mint volt. Természetesen az ipl egy nagy rakás 💩💩💩, csak pénz kidobás volt.

Szerintem már sosem lesz olyan mint volt. Minden esetre a gyantázástól nem fog annyira erősödni és nem kell minden 2 napban borotválni

2020. máj. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Nekem tinikoromban (nő vagyok) hosszú, fekete szőreim voltak, mint egy olasz focistának. Csak borotváltam egész életemben, most 30 évesen már sokkal vékonyabb és barna.


Az IPL pedig működik. Nekem a karomon már nem nő szőr, az egyik barátnőm ugyanazt a gépet vette, mint én, csak ő becsületesen használja, neki már lábszőre sem nő.

2020. máj. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Maga a szőrszál nem lesz vastagabb, az pont úgy fog nőni, mint addig.

Csak az a bizonyos szőrszál nem egész hosszában unanolyan vastag. A vége fele kicsit elvékonyodik. Te meg borotváláskor levágod a vékony végét, így mikor kezd nőni, a vége már nem lesz elvékonyodó, hanem olyan mint a tövénél. Ezért tűnik úgy, hogy vastagabb.

2020. máj. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát, ha csak úgy tűnik mintha vastagabb vagy sötétebb lenne, akkor nem lenne megint "vékonyabb" mikor gyantázom? Hiszen akkor már új nő. De nekem amikor vissza nő is sötétebb mint volt.
2020. máj. 31. 20:57
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Mindenkinek erősödik és besötétül a testszőrzete ahogy gyerekkorból felnőtt korba lép.
2020. máj. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!