Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ,Sentiree" nevű szert...

A ,Sentiree" nevű szert érdemes kipróbálnom?

Figyelt kérdés

Ekcémàs vagyok, és egy olyan helyen vagyok már hónapok óta ahol nagyon nagyon rossz a vízminősége, olyan korpás a hajam, hogy megőrülök(előtte is korpás volt, de most már ott tart az egész, hogy egybefüggő réteg alakult ki, és mozgatni is alig bírom a fejemet, mert húzódik a bőr, ez hajmosás után két napig ilyen). Váladékozik is a fejbőröm. Már féléve ugyanazt a sampont használom, szóval kétlem, hogy ez attól lenne, mert ez a nagyon durva korpa, és váladékozàs azóta van, mióta itt ragadtam. Az ekcémàm miatt reagálhat így a fejbőröm a dolgokra. Már mindent kipróbáltam, Detergens Sulfuratum, mindenféle Schauma, Head&Sholders, Nizoral, almaecet, citromlé, teafaolaj, szóval tényleg MINDENT. Járok bőrgyógyászhoz is, de azt is inkább hagyjuk, az sem tud semmit.

Remélhetőleg hazajutok még ebben az életemben ebből a földi Pokolból (Ma akartam hazamenni, de nem engedtek ki az országból, szóval az Isten sem tudja még, hogy meddig kell még itt szenvednem). És, ha hazaértem szeretném kipróbálni a ,,Sentiree" nevű szert, ami elméletileg jó hajhullàsra és korpásodàsra is. Igen drága, de ha használ, akkor nem érdekel az ára. Kérdésem lenne, hogy aki használta annak bevált-e? Citromot ugye nem tartalmaz?(Mint kiderült allergiás vagyok arra is).

Érdemes lenne kipróbálnom?

Csak értelmes válaszokat kérnék!


2020. jún. 1. 00:50
 1/4 anonim ***** válasza:

1) bírd ki és két hétig ne mosd meg, hogy begyógyuljon a bőr!

2) keress normális bőrgyógyászt!

3) borotváld le ill borotváltasd le egy barbershopban inkább! jön a nyár, tehetsz kendőt, ha nem tetszik, de legalább tud gyógyulni és elég egy kis ásványvízzel átöblíteni.

4) nem ismerem amit írtál, de leírás alapján nem szimpatikus és léteznek kifejezetten a problémádra samponok viszont megtárgyalnám az orvosommal a helyedben

[link]


5) allergológusnál jártál már ill. gasztroenterológián?

2020. jún. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Lassan 20 éve járok orvosokhoz atópiàs ekcémàval, már volt két bőrgyógyászom, mindkettő egyformán volt hülye. Írták a gyógyszeres samponokat, és ennyi. Közben egyiksem használt. Egyébként sem tudnék most elmenni semmilyen orvoshoz. Külföldön ragadtam, nem látnak el.

Nő vagyok, hosszú hajjal, nem szeretném kockàra tenni a fejbőröm egészségét. 20 év küzdelem után ezzel a betegséggel tudom, hogy az itteni csapnivaló ivóvíz a hibás, csak nagyon kellemetlen, fáj, húzódik, és edzeni sem nagyon tudok úgy, hogy a fejemet alig bírom mozgatni.

Ennél a betegségnél jellemző a váladékozàs és az extrém korpa, ha valami irritàlja.

2020. jún. 1. 01:20
 3/4 anonim ***** válasza:

allergológus és gasztro doki látott-e?

értem, hogy hosszú a hajad, de az egészséged előrébb való, én biztos levágatnám milisre vagy leborotválnám (ill. pont ezért írtam, hogy szakemberre bízd, miután hagyod gyógyulni legalább 2 hétig, mivel te lehet megsértenéd a fejbőrt)


nem mellesleg a borotvált fejbőrt le tudod kenni megfelelő krémmel pl eucerin erre való krémjei

2020. jún. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ja és még egy dolog - kérdezz rá a patikában ill egy jobb fodrásznál mit ajánl a fejedre, az alapján, hogy ott helyben látja, nekem a nagy korlátozások idején jött ki ekcéma jellegű viszketésem és száraz bőr,bőrgyógyász ugye kilőve...patikus ajánlott rá krémet, ami elmulasztotta (nincs ekcémám elvileg, szóval csak jellegű)...de az arcomat is pl azzal kenem, amit egyszer ajánlott a patikus,amikor extrém pattanások voltak rajta, amit még el is vakartam


a gyógyszerészek is orvosira jértak ill a gyógyszerészeti asszisztensek egészségügyi főiskolára, a fodrászoknak meg a fejbőr is a szakmájuk

2020. jún. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!