Pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Írjatok le kérlek saját tapasztalataitokat arról, hogy pattanások ellen mik a nektek mik váltak be nektek legjobban


Házilag, bolti kencék közül, hogy mit ne egyek, mit ne próbáljak ki..

Azt ne írjátok hogy ne nyomkodjam, mert nem bírom megállni, és azt se hogy menjek kozmetikushoz, mert az is sajna csak néhány napig hat, utána ugyan úgy jönnek😭

És lehetőleg ne rögtön a legdrágábbat, szóval mondjuk 10 ml ne kerüljön (sokkal) többe mint 1ooo ft

Kreténkedni máshol kell

Köszönöm



2020. jún. 5. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát pedig az, hogy ne nyomkodd, tényleg az egyik legjobb tanács. Ha nyomkodod, nem csak több lesz (hisz a kezeddel folyamatosan piszkálod az arcod), hanem még csúnyán is fog mutatni.


Nekem bár nem gyulladt, nagy pattanásaim voltak, csak ilyen kiemelkedő fehérek, rengeteg mindent kipróbáltam. Még bőrgyógyásznál is voltam, de az se jött be igazán. Persze, egy ideig jobb lett, de aztán folytatta ugyanúgy, mint előtte.

Ami nekem bevált, az a Geek&Gorgeous Cheer up hámlasztója volt minden második/harmadik nap. Még nem tökéletes, de sokkal jobb.

(Elég zsíros az arcbőröm btw, neked milyen típusú?)


A mit ne egyél kérdésre csak annyit tudok írni, hogy csokoládét, túl édes és túl sós dolgokat jobb kerülni, de én se teszem, szóval :D

Viszont inni muszáj, lehetőleg másfél-két litert minimum naponta. Soknak tűnik először, de hamar meg lehet szokni, és egy idő után már fel se tűnik.


Oh, és még annyi, hogy ha lehet, minél kevesebb smink, mert az se tesz kimondottan jót a bőrnek.

2020. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez szerintem életkortól is függ. Nekem is nagyon pattanásos volt az arcbőröm kb 18 éves koromig, semmi sem segített, se a drága-olcsók kencék, illetve a kozmetikus és bőrgyógyász sem. 19 éves koromra jött kb. helyre az arcbőröm azóta, menzesz körül bukkan fel pár.

Tehát tudom milyen kellemetlen, de ez sajnos szerintem olyan dolog amelyen 100%-ban nem lehet segíteni, mindenféle "csoda szerrel" hiszen a pubertással jár..

Én egyedül a mitesszer nyomkodását nem ajánlom.


Skinsmart nevű oldalt nézd meg esetleg, mindenhez pontos leírást adnak, illetve youtube-ra videókat is töltenek fel arról, hogy milyen bőrtípusra mit ajánlanak.

Azonban ezektől, se egy hét után várd a csodát. Hámlasztókat pedig nyáron ne használj.


Kerüld a gyulladást okozó élelmiszereket.


És hidd el, te magaddal szemben sokkal kritikusabb vagy mint ahogyan mások látnak.

2020. jún. 6. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 köszönöm az ajánlást, nekem is elég zsíros.

Elvileg a csoki evés nem pattanás ,csináló', viszont a sós dolgokkal egyetértek, de én se tudom megállni😅

Igen az ivást sokan írják, csak az a baj hogy nap közben nem jut eszembe, és átl. este már az ágyból nézem üeg a gyakorit, és akkor már nincs kedvem kimászni inni😂

A sminkkel meg nem tudok mit csinálni, alapozó muszáj mert anélkül (azzal is) förtelmes az arcom, de próbálok minél kevesebbet és kevesebbszer használni..

2020. jún. 6. 21:59
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 neked is köszönöm hogy írtál❤
2020. jún. 6. 22:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Am a nyomkodás csak mitesszerekre érvényes mivel azok nem gyulladt hanem csak eltömödött porusok, és ha azt nem nyomod ki egyre nagyobb lesz így jobb gözólés után kinyomkodni majd lekezelni havi 1×, amugy ami nekem bevált pattikra dermofil paszta, bioderma micellás vize, akneroxid gél az utolso kettő gyógyszertárakban kapható nem a legolcsóbb tehát 1000 ft-ból nem uszod meg dehát legalább ápolod a böröd a megfelelő termékekel, cera ve habzó gélre is jó mindenapi lemosásra az is 3000 ft kornyeken van, nem a legolcsóbb de nem is megfizethetetlen.

Biodermátol krémek is jók,vagy cera ve uj hidratalo kremje. Gözölés is jo hiszen méregtelenit.

2020. júl. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!