Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrre jó a teafaola...

Pattanásos bőrre jó a teafaolaj? Hogyan vigyük fel az arcra? Más csodaszer ami bevállt pattanások ellen Nektek? 16L

Figyelt kérdés

2020. júl. 6. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg jó, de irritálhat, úgyhogy ha érzékeny a bőröd, akkor lehet, hogy érdemes mással próbálkozni. 5%-os koncentrációban érdemes használni, ha 100%-os teafaolajat vettél, akkor hígítsd fel valamilyen más nem irritáló olajjal (pl. szkvalán, csipkebogyó-olaj), vagy keverd arckrémbe.


Egyéb hatóanyagok pattanások ellen:

- Szalicilsav (1-2%): ez hámlasztó, minden másnap vagy naponta lehet használni (kezdd lassan, és ha nem irritál, akkor növelheted a gyakoriságot és a koncentrációt). Fényérzékenyebb lesz tőle a bőr, szóval ha ezt használod, muszáj minden nap valamilyen naptejet használni (min. SPF 30)! Van szalicilsavas tapasz is (pl. [link] én ezeket azért szeretem, mert amíg fenn van, biztos nem nyomom ki a pattanást...

- Benzoil-peroxid: gyógyszertárban recept nélkül kapható, nagyon szárít, ezért nem az egész arcra, hanem csak a pattanásokra érdemes használni.

- Elvileg niacinamid (B3-vitamin) és cink PCA is segítenek, én ezekkel nem nagyon vettem észre különbséget, de neked lehet, hogy használ. Ezekben az a jó, hogy nem irritálnak.


Ami még fontos, hogy ne irritáld a bőröd, mert attól még több pattanás alakulhat ki. Ne használj olyan arctisztítót, amitől kiszárad a bőröd (minél kevésbé habzik, annál jobb), és használj egy könnyű hidratálót, ha feszesnek érzed a bőröd.


Ha mindez nem segít, bőrgyógyászhoz is el lehet menni.

2020. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben a korban gyakoriak a pattanások. Emlékszem, rengeteg mindent kipróbáltam a Te korodban, több-kevesebb sikerrel.

Voltam kozmetikusnál is - havonta jártam - ő sokat segített. De tényleg!

Ami szerintem működhet: egy jó arcápolási rutin kialakítása. Javaslom a Skinsmart oldalát, nagyon jó tanácsokat adnak, jó termékeik vannak.

A pattanásokat ne nyomkodd, mert az csak árt. Bízd inkább szakemberre.

Az Akneroxid nevű terméket tudom javasolni, gyógyszertárban kapható. Hatóanyaga a Benzoil-peroxid. Óvatosan kell vele bánni, de tényleg hatásos.

A másik jó cucc a teafaolaj. Fontos, hogy mindig 100% tisztaságú olajat használj! Ez is erős, tehát csak a pattanásokra célszerű alkalmazni.


Igyál sok vizet, egyél sok friss zöldséget és gyümölcsöt, kerüld a cukros ételeket, italokat, a feldolgozott élelmiszereket, a gyorskajákat. :) Mozogj eleget.


Vannak már olyan készítmények, amelyek szépítik a bőrt, érdemes gyógyszertárban érdeklődni (pl.: Acneminum).

Felnőtt fejjel azt mondom, hogy keress egy jó kozmetikust, járj hozzá rendszeresen, igyál sok vizet, a sminket mindig mosd le, a pattanásokat ne nyomkodd. Ha gond van, akkor pedig jöhet a teafaolaj és / vagy az Akneroxid. Kitartás! Idővel csökken majd a pattanások száma. :)


Még valami: vannak nagyon jó maszkok, amelyek szintén segíthetnek. Jó szívvel ajánlom a Tengeri iszapos tisztító maszkokat. Jót tesznek a pattanásos bőrnek.


Remélem, hogy tudtam segíteni!

2020. júl. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! Remélem valami beválik, mert már nagyon idegesítő ez a temérdek mennyiségű pattanás..
2020. júl. 7. 11:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: elhiszem. :( Tarts ki! Biztos vagyok benne, hogy találsz rá megoldást. :)
2020. júl. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!