Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ilyen melegben praktikusabb a...

Ilyen melegben praktikusabb a nagyon rövid haj egy kislányon?

Figyelt kérdés

Kislányom haja hosszú, dús, beizzad a feje ilyen melegben, tiszta víz neki állandóan.

Arra gondoltam, levágatom neki tüsire/pár centisre. Annak idején nekem is fiúsra nyírták, nem is volt ilyen gondom. Én amúgy eredetileg bubi frizurára gondoltam, de a férjem azt mondta legyen neki fiúsan rövid, az praktikusabb, így ebben maradtunk. Ti levágatnátok neki? Az oviban mit fognak szólni hozzá?


2020. júl. 10. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem gyerekként nagyon hosszú hajam volt és imádtam. Aztán egyszer anyukám levágatta, és mai napig emlékszem, hogy habár nem volt nagyon-nagyon rövid, de utáltam, amiért csak fül alá ér.

Nem tudom tud-e releváns lenni egy kisgyerek véleménye ilyen témában, de nekem ez megmaradt. És valahogy amikor kisgyereken látok olyan hajat, mint amilyen anyámnak van (vagy adott esetben az ő anyjának), az picit elszomorít.

2020. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve felnőttként levágattam nyáron egészen rövidre a hajam. Borzalmas volt, a nyakamba lógott, mindenhol ott volt. Most jó hosszú, milliószor jobb a nyári melegben, mert fel tudom kontyolni és akkor nem a nyakamban tanyázik.

Azóta nem igazán értem, hogy miért jó a rövid haj a melegre. :D

2020. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, de a teljesen rövid nem fog a nyakába lógni. Tarkónál felgépeltetném neki, a teteje is nagyon rövid lenne (talán az gépelt).
2020. júl. 10. 16:54
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

#3

Oké, de a haj visszanő. Hacsak nem lesz élete végéig állandóan tüsire nyírva akkor a nyakába fog lógni.

2020. júl. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
44%
Egy kislánynál a szépség előbbre való, minta praktikusság. Semmi esetre sem vágatnám le!
2020. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igaz, de ősszel-télen már nem lesz gond.

Rövid hajjal is lehet szép, ha olyan az arca.

2020. júl. 10. 17:01
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő mit gondol róla? Mennyi idős? Én tudom hogy nekem nem tetszett volna kicsiként, de szerintem főleg az alapján dönts hogy ő hogy áll hozzá. Oké hogy neked nyűg de ő lehet hogy szereti hogy ilyen. Vagy próbáljátok meg először vállig és utána meglátjátok. Nagyon rossz igazán rövid hajat megnöveszteni hidd el hogy azzal is lesz majd baj amikor mindenfelé fog állni.
2020. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lányod mit szól hozzá? Egészen kis korban eltudja dönteni mit szeretne.Meleg miatt felkötném ,el csatolnám a haját. Biztosan akarata nélkül nem vágatnám le, traumát is tud okozni!!
2020. júl. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
36%

Persze, hogy előnyösebb, a fejbőr is izzad, sőt még jobban mint a többi testrész. A fejet hűti legjobban a szervezet az összes testrész közül. A hőguta nem más, mint az agy túlmelegedése.

Mielőtt levágod, azért beszéld meg vele, mert könnyel eltörhet a mécses!

2020. júl. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Én el nem tudom képzelni, hogy juthat ilyen valakinek eszébe...én biztos hogy hisztiztem volna a fodrásznál is, és szégyelltem volna magam minden nap, amíg vissza nem nő...nálunk a kislányok folyamatosan azon versengtek, hogy kinek csinált ma szebb hajat az anyukája, kinek van csinibb szoknyája, olyan menő csillogós hajgumija... Nálunk kicikiztek a rövid hajáért egy kislányt, mert hogy fiúúús. Ő meg sírt. És ezt már oviban. Attól, hogy kicsi, ne gondold azt, hogy nem számít, hogy néz ki. Egy konty nem vesz el sok időt az életedből. Ha le akarod vágatni, kérdezd meg őt...Ha ő szeretné, és neki is tetszene, akkor vágasd le. De csak akkor.
2020. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!