Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Katonaságnál milyen hajuk van...

Katonaságnál milyen hajuk van a férfiaknak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy régebben a katonák fejét kopaszra nyírták az egyenlőségük miatt. Továbbá az élősködők távoltartása érkelében.

Viszont azt hallottam, hogy ezt a mai napokban már nem veszik olyan komolyan. Tehát ha valaki katonának megy, nem kopasztják meg. De ezt lehet én tudom rosszul.

Lehet én is elmegyek katonának. Nekem ez a felnyalt tüsi fajta van (mint Zayn Mailknak, csak egy kicsit rövidebb). Tehát akkor engem is megkopasztanak?? Vagy mostmár nem veszik ezt komolyan?!

Meg azt is hallottam, hogy a szakállat is leborotválják (nekem borostám van). Azzal mi a helyzet?



2020. júl. 11. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár éve lett katona egy ismerősöm. Max. fél cm-es haj, szakáll,bajusz nem lehetett.
2020. júl. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Tiltó rendelkezések

40. A katonának tilos:

u) * a megengedett hosszú haját úgy hordania, hogy az a viselt rendfokozati jelzését eltakarja, illetve fedje.


A haj, bajusz és szakáll viselés szabályai *

42. * a) A katona hajviseletének ki kell elégítenie a gondozott, rendezett, konszolidált megjelenés kritériumait. Haja legfeljebb olyan hosszú legyen, hogy az a sapka szegélyétől a nyak érintkezéséig lefelé haladva fokozatosan csökkenjen. A katonanőknek olyan - az egyenruhához méltó - hajat kell viselniük, hogy az ne akadályozza feladatuk végrehajtását, illetőleg tábori körülmények között is könnyen ápolható legyen, továbbá feleljen meg a 40. pont u) alpontjában előírtaknak.


b) A Szolgálati Szabályzatban meghatározott magatartási szabályokkal, a tényleges katonai szolgálatot teljesítő katona szájszél vonaláig érő ápolt bajuszt, 1,5 cm-nél nem hosszabb ápolt szakállat, pofaszakállat, pajeszt viselhet.


43. Az állományilletékes parancsnok által megtiltható a szakáll viselete, ha az akadályozza a katonai tevékenység ellátását, veszélyezteti a katona életét, testi épségét, egészségét, illetve a szolgálati tevékenység biztonságát, továbbá ha az nem felel meg az általános higiénés követelményeknek.


44. * A 43. pontban meghatározott követelmények alapján, az Öltözködési Szabályzat hatálybalépését követően, a Magyar Honvédség parancsnoka határozza meg azon katonai és szolgálati tevékenységek, illetve alkalmak körét, amikor a katona szakállt nem viselhet."


Forrás: 9/2005. (III. 30.) HM rendelet

a Magyar Honvédség Öltözködési Szabályzatának kiadásáról

[link]

2020. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen kopaszra nyirt fej volt a kötelező az élősködők távoltartása miatt meg egyébként is nem kell bajlódni a hajjal egyszerűbb a dolog

A szakállról annyit ha nagyon köcsög volt a tiszt akkor kártyalappal ellenőrizték le a borostát: a tiszt végighúzta az arcodon a kártyalapot

Ha sercegett, akkor egyből ment a büntetés

2020. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ, főleg a második válaszolónak a részletes kommenjéért! :)
2020. júl. 11. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú haj hátrányai: több kosz ragad bele, mint a rövidbe, nyáron nehezebben szellőzik a fejed, télen lassabban szárad. Kullancsot nehezebben találod meg benne.


szakáll hátrányai: gázálarc nem tömít a szőr miatt, egy könnygázos gyakorlaton véged van...

2020. júl. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!