Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 30-as nők, az őszülő hajat...

30-as nők, az őszülő hajat befestitek, vagy van, akit nem zavar?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok, és már bőven vannak ősz hajszálaim. Sötétbarna a hajam, sajnos inkább fakó színű, nem az a szép mélybarna árnyalat. Így még inkább látszanak az ősz szálak, leginkább a fejtetőn és a halánték részen - itt főleg. Öregnek is igénytelennek érzem magam tőle, ha nem festem.

Jelenleg félhosszú a hajam, hullámos, de a hullámos haj alapvetően vízhiányos, a festéstől pedig még szárazabbnak tűnik. Persze jó minőségű festéket használok, folyton olajozom és ápolom, de akkor is sajnálom a festés miatt.

Van itt olyan, akinek ugyanígy sötét és láthatóan őszülő haja van, de mégsem festi? Igénytelenség, ha valaki az ősz szálak ellenére nem festi/színezi a haját?


2020. júl. 16. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem 11 (igen, tizenegy) éves koromban jelentek meg az első ősz hajszálaim. Akkor eldöntöttem, hogy nem fogom festeni. Nekem kifejezetten tetszik, nőkön és férfiakon egyaránt.


Később ezek az ősz hajszálak eltűntek, csak pár évig látszottak, hormonális és egyéb problémák miatt voltak jelen. Most 23/N vagyok, még mindig úgy gondolom, hogy nem fogom festeni a hajamat. Szerintem egyáltalán nem igénytelenség. Ha téged zavar, akkor fesd be, ha nem, akkor ne. Az a legfontosabb, hogy te hogy érzed jól magad.


Az nővérem nagyjából veled egyidős. Hosszú, sötét, enyhén hullámos haja van. Ő festi, de mielőtt elkezdte, nekem nagyon tetszett a haja az ősz szálakkal együtt.

2020. júl. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én 24 éves korom óta őszülök. Persze csak 1-2 szál volt eleinte, most 28 vagyok, már jóval több van, de viszonylag eloszlik, így csak nekem tűnik fel fésülködéskor, illetve egy területen van elég sok, az látszik, ha mondjuk pont úgy van elválasztva a hajam.

Számítottam is rá, amúgy, hogy amar fogok szülni, mert mindkét szülőm korán őszülő típus. Apukám 40 éves korára már hófehér hajú volt :D

Engem ez nem zavar egyelőre. Lehet, hogy majd ha nagyon egyértelmű lesz, akkor fog, de most még megvagyok.

A festés is csak egy ördögi kör, folyamatosan újra- és újra kell majd festetni, főleg, ha egyre több ősz szál van az ember fején.


Nem tartom igénytelenségnek az ősz hajszálakat amúgy, hiszen egy teljesen normális, természetes jelenségről van szó, amin előbb-utóbb mindenki átesik.

2020. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Én is huszonévesen kezdtem őszülni, ahogy nálunk a családban jóformán mindenki. Egy-egy szál még nem is zavarna, de a halántékom teljesen fehér. Emellé viszont 30-nak sem nézek ki, szóval egy kicsit ellentmondásos az összkép :)

Közben viszont sajnálom a hajam, mert látom mennyire nem tesz jót neki a festés. Azt hiszem most kipróbálom, hogy lenövesztem.

2020. júl. 16. 09:47
 4/6 anonim válasza:
Engem zavar az mèg èrsekessèg hogy elől a baba haj fakó szőkès ès az kedzett el őszülno hátul korom fekete így hat muszáj legalább elől festeni
2020. júl. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én hajam is ilyen, egyelőre nem festem. 14 éves korom táján kezdtem őszülni, sokáig nem zavart, de most már kezd elég csúnya lenni, főleg azért, mert ahogy öregszem, egyre vékonyodnak a hajszálaim. (Anyámnak szörnyű, tartástalan pihehaja van, előbb-utóbb valószínűleg sajnos az enyémből is az lesz.) Igénytelennek azért nem mondható a látvány, elvégre ápolt a fejecském. Ha el is kezdem festeni, csak indigóval fogom, hogy ne tegyem még jobban tönkre. Egyszer már próbáltam, alig látszott valami belőle, de rendszeres használat mellett elvileg jobban kell takarnia.
2020. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

23 évesen jelent meg az első ősz szálam. 31 vagyok és nem vettem észre még többet. 16 éves korom óta festem a hajam. Volt egy két éves periódusom, mikor nem festettem. Aztán tavaly tértem vissza a fekete hajszínre, de nem a leendő őszülés miatt. Középbarna hajam van, ami szerintem nem áll jól, viszont a fekete igen. És imádom a színt is, így úgy döntöttem, fekete hajam lesz, mindig. Ammóniamentessel festem, hogy ne roncsoljam annyira. :)

Teljesen mindegy, hogy őszülök vagy sem, sosem mondanék le a feketéről. Egyszer megtettem, de megbántam.... :)

Bár a pihenés jót tett a hajamnak!

2020. júl. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!