Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha 2 naposan már...

Anonymous577379 kérdése:

Mit tegyek ha 2 naposan már vállalhatatlanul zsíros a hajam?

Figyelt kérdés

Tudom hogy nem szabad ilyen sűrűn megmosni. Felkötni pedig nem tudom mert csak a vállamig ér.

Esetleg van valami aminek a használatával elérhetem hogy lassabban zsírosodjon a hajam? Esetleg van valakinek hasonló tapasztalata és tudja mit lehet vele kezdeni?



2020. okt. 20. 16:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Picit régi, de ha még mindig fennáll, akkor olvasd el a tanácsomat.


Válts sampont. Olyat válassz, amiben nincs se szilikon, se szulfát, se parabén. Én a natute box szilárd samponját használom, mert elsőre csak ezt találtam ami mind a 3 kritériumnak megfelel és még jól is habzik. De biztos van más márka is. Picit drágább mint az átlag, de ha belegondolsz, hogy ezt heti 1x használod, akkor árban ugyanúgy jössz ki kb. (vagy akár még jobban is) mert tovább kitart.

A másik tipp, hogy használj hajpakolásokat, olyanokat, amik a fent említett 3 összetevőtől ugyancsak mentesek. Én a garnier fructist szeretem, mert többféle módon is lehet használni. Én pár hetente hajpakolásként szoktam, pár óraval közvetlenül mosás előtt (zuhanysapkát is húzok rá) és olyankor bőven bekenem az egész hajamat. Erre a célra a sima kókuszolaj is tök jól működik amúgy.

Máskor csak hajmosás után amikor még vizes, nagyon keveset szétdolgozok a hajon és picit leöblítem (nem teljesen). Hajmosást követő 4-5. napon pedig ugyanilyen kismennyiséget szoktam felvinni a száraz hajamra lefekvés előtt és ez is gátolja a zsírosodást.

Én samponnal 2 hetente mosok hajat. A samponos hajmosásra rá egy hétre a fent említtt hajpakolással mosok hajat, vagy csak tiszta vízzel és ki tudom húzni 2 hétre a samponozást és nem vagyok büdös meg a hajam is normálisan néz ki még az utolsó nap is.


Régen én is szárazsampont tettem rá, de most már ha elkezd zsírosodni a hajam, ezzel a garnieres cuccol kenem be a hajtöveket és eltűnik a zsírosság.


Régen én is napi-2 napi szinten mostam a hajam, szeritem próbáld ki ezeket a tippeket. A legfontosabb, hogy tudd, azért zsírosodik a haj, mert a hagyományos samponokban a kemikáliák mind szárító hatásuak és ezt ellensúlyozva termelődik a faggyú.

2020. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget. Végül fodrász tanácsát kértem, és a sampon váltás úgy látszik működik :D
2020. dec. 14. 12:45
 13/13 anonim ***** válasza:
Melyik sampont ajánlotta?
2020. dec. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!