Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Esti heti rutint hogy alakítsa...

Esti heti rutint hogy alakítsam (termekek lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

31 éves férfi vagyok. Tanacsot szeretnek kerni,hogy allitsam ossze az esti rutinomat,amit aztan hetente kovethetek.

A borom pattanasos, jelentkeznek egymas kovetoen pattanasok meg mindig. Orrom nagyo zsirosodik,miteszeres.

A kov. termekeket szeretnem belefoglalni a rutinban. Lehetoleg 1 et hasznalni mindig, nem retegezve nagyon. De akar szoktam,hogy orromra mast viszek fel mint pl. a homlokra...


Termékek:

1 # THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% PEELING SOLUTION

[link]


2 # REVOX JUST SALICYLIC ACID

[link]


3 # IMAGE SKINCARE AGELESS TOTAL RESURFACING MASQUE

[link]


4 # AKNEROXID 5 PATTANÁSTALANÍTÓ GÉL

[link]


5 # BIODERMA SÉBIUM GLOBAL

[link]


6 # BIODERMA SÉBIUM PORE REFINER PÓRUSÖSSZEHÚZÓ KRÉM

[link]


7 # THE ORDINARY NIACINAMIDE 10% + ZINC 1%

[link]


8 # THE ORDINARY GRANACTIVE RETINOID 2% EMULSION

[link]


9 # VICHY NORMADERM NIGHT DETOX ÉJSZAKAI ARCKRÉM

[link]


10 # BIONE ANTAKNÉ SZALICILSAVAS ALKOHOL

[link]


11 # THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION

[link]


12 # THE ORDINARY AZELAIC ACID SUSPENSION 10%

[link]


uton hozzam - 13 # THE INKEY LIST RETINOL SERUM

[link]



#krém #pattanás #bőrápolás #The Ordinary #THE INKEY LIST #Arcápolók
2020. dec. 9. 18:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz szép a bőröd, ha ennyi mindent magadra kensz, ez túl sok. Ha nem vigyázol, simán túl is lehet hámlasztani, ami meg nem jó. Ez a kémiai hámlasztók, akneroxid és retinol kombináció nagyon nem lesz jó, még akkor se ha nem egyszerre használnád mindet. Alkoholt meg inkább ne kenj magadra, szóval a 10-est nem ajánlanám. Ha most kezdenél ilyen hatóanyagokat használni, akkor meg főleg nagyon óvatosan kéne lassan, egyesével bevezetni a dolgokat. Ne csak az egyes termékeknek olvass utána, hanem a bőrápolási rutin kialakításának is. Így elsőre én azt mondanám, hogy a krémeket, a 7-est meg az egyik kémiai hámlasztót használd, így elsőre többet ne. A hámlasztót is először csak ritkábban.
2020. dec. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Nem neztem meg a termekeket, pontosan, csak leirom, hogy nekem mi a rutinom es mi valt be.

Valassz egy jo arclemosot, pl a bioderma sensibio eleg jo, ezt reggel-este hasznald. Na akkor az esti rutin: Az arclemosas utan johet a hamlaszto, telen aha savas, nyaron nem kell hasznalni, de ha szeretnel, akkor valami nagyon gyenge bha savas kell. Hamlasztot eleg heti 2-3x hasznalni. Utana johet a niacinamide, ez jo a pattanasokra, ezt is hasznald minden este. Aztan egy jo hidratalo csodat tesz, en pl a revox squalane olajat hasznalom. Es igy ennyi, mas nagyon nem is kell szerintem, ez is megteszi a hatasat. Reggel pedig szinten arclemosas, aztan kell egy fenyvedo, ez nagyon fontos, ha hamlasztasz, fenyvedo nelkul 2 percre sem hagyhatod el a lakast, kulonben tonkremegy a borod. Telen-nyaron kell fenyvedo, en nyaron 50 faktorosat hasznalok, telen csak 30. Nekem pl egy eucerines van, nagyon szeretem. Ezutan johet a hidratalo, ha ugy erzed, meg kell, es kesz is vagy.

2020. dec. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

A borom mar elegge hozza szokott a hasonlo termekeknek. Valojaban ez volt a kerdes,hogy mivel sok van - es meg ezek amiket csak felsoroltam... - Szoval ha ezeket veszem figyelembe, akkor ebbol milyen rutint lehetne ossze allitani.


pl.

hetfo - 1 # AHA 30% + BHA 2% - es lefekvesnel, pl. Aloe vera vagy esetleg egy hidratalo


kedd - reggel 4 #AKNEROXID , este 2 #JUST SALICYLIC ACID


szerda - 8 # RETINOID 2% EMULSION


csutortok - 11 # GLYCOLIC ACID 7% + 5 # SÉBIUM GLOBAL


pentek - 12 # AZELAIC ACID SUSPENSION 10%


szombat - reggel 4 # AKNEROXID ,este 2 #JUST SALICYLIC ACID

vagy este csak 13 # THE INKEY LIST RETINOL SERUM (reggeli 4 kihagyva)


vasarnap - aloe vera, vagy hidratalo

2020. dec. 9. 18:35
 4/18 A kérdező kommentje:
niacinamide - tol nem voltam elajulva, ugyan ugy pottyozodik az orrom, es fekete pontos, ha nem savazom, hamlasztom. Pedig mar vagy 4x uveggel elhasznaltam. - szoval a olajtermelesre nalam nem volt nagy hatassal.
2020. dec. 9. 18:38
 5/18 anonim ***** válasza:
96%
Ez tul sok, ez igy nagyon nem jo. Kikeszited a borodet :((( Es hol a fenyvedo? Alapnak kene lennie. Es hol a napi hidratalas?
2020. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, de esti rutinról van most szó.
2020. dec. 9. 18:47
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha rank nem hallgatsz, erdemesebb egy kozmetikus tanacsat kikerni, hatha tole jobban fogadod, mert szakember. Kegyetlenseg, amit csinalsz a boroddel.
2020. dec. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, minek 5 különböző BHA, 3 AHA és 2 retinol egyetlen egy rutinba? Ezek közül egyet-egyet válassz, felesleges ennyi különböző termék ami ugyanazt csinálja. Ezeket amúgy is körültekintően kell használni, a 30%-os ordinary AHA-t elég heti MAXIMUM 2 alkalommal használni, tehát nem is értem mit keres még 2 AHA termék itt a felhozatalban. Még a 7%-osat se ajánlatos minden nap használni ha nem akarod szétcseszni a bőröd. Az 5 különböző szalicilsavat meg 2 retinolt meg végképp nem értem, ráadásul még akneroxid is, te jó isten... egy-egy terméket válassz ebből a 3 aktívból és úgy jó lesz. Ezzel így garantáltan szétcseszed a bőröd. Ezekkel a hatóanyagokkal nagyon de nagyon óvatosan kell bánni, és ezt tapasztalatból mondom. Én egyszer retinolos nap után akneroxidot kentem az államra ahol kipattogtam 5(!) percre és konkrétan úgy kiszáradt hogy hetekbe telt csak azt a pici részt helyrehozni, savakat oda el is felejthettem amíg helyre nem jött. Szóval én azt ajánlom hallgass a válaszadókra mert nem viccből írjuk hogy ez így baromira túlzás.
2020. dec. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ezert kerdem, hogy hogyan allitsam ossze.
2020. dec. 9. 19:47
 10/18 A kérdező kommentje:

Ugy ertem melyik nap melyiket.

Annyit meg,hogy ertem, hogy ez valakinek sok. De en mar 10 eves koromtol hasznalok pattanasok ellen termekeket. Szoval a borom mar azert hozza szokott ilyenekhez szerintem. Pl. a hamlasztobol gondolom. Masnal olvasom,hogy nagyon nem birja a bore, nekem meg meg se kottyan, legalabis a pattanasnak. Nem mondom,hogy nem szarad a borom, vagy esetleg fenylett mar. De olyankor szunetelek es hidratalok, stb...

2020. dec. 9. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!