Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Esti heti rutint hogy alakítsa...

Esti heti rutint hogy alakítsam (termekek lent)?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

31 éves férfi vagyok. Tanacsot szeretnek kerni,hogy allitsam ossze az esti rutinomat,amit aztan hetente kovethetek.

A borom pattanasos, jelentkeznek egymas kovetoen pattanasok meg mindig. Orrom nagyo zsirosodik,miteszeres.

A kov. termekeket szeretnem belefoglalni a rutinban. Lehetoleg 1 et hasznalni mindig, nem retegezve nagyon. De akar szoktam,hogy orromra mast viszek fel mint pl. a homlokra...


Termékek:

1 # THE ORDINARY AHA 30% + BHA 2% PEELING SOLUTION

[link]


2 # REVOX JUST SALICYLIC ACID

[link]


3 # IMAGE SKINCARE AGELESS TOTAL RESURFACING MASQUE

[link]


4 # AKNEROXID 5 PATTANÁSTALANÍTÓ GÉL

[link]


5 # BIODERMA SÉBIUM GLOBAL

[link]


6 # BIODERMA SÉBIUM PORE REFINER PÓRUSÖSSZEHÚZÓ KRÉM

[link]


7 # THE ORDINARY NIACINAMIDE 10% + ZINC 1%

[link]


8 # THE ORDINARY GRANACTIVE RETINOID 2% EMULSION

[link]


9 # VICHY NORMADERM NIGHT DETOX ÉJSZAKAI ARCKRÉM

[link]


10 # BIONE ANTAKNÉ SZALICILSAVAS ALKOHOL

[link]


11 # THE ORDINARY GLYCOLIC ACID 7% TONING SOLUTION

[link]


12 # THE ORDINARY AZELAIC ACID SUSPENSION 10%

[link]


uton hozzam - 13 # THE INKEY LIST RETINOL SERUM

[link]



#krém #pattanás #bőrápolás #The Ordinary #THE INKEY LIST #Arcápolók
2020. dec. 9. 18:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Es kaptal is valaszokat.
2020. dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Leírom, én hogy csinálnám, hiszen a te bőröd nem ismerem, mit bír el. egyébként a lentihez elég hasonló a mostani rutinom.

hétfő: bha

kedd: nia + retinol (nagyon szeretik egymást)

szerda: TO glikolsav

csütörtök: nia+retinol

péntek: bha

szombat-vasárnap: nia+retinol

de minden fokozatosan bevezetve, ami új!!

minden nap krémmel zárunk.



az 10%-es azelain mehet spot treatmentnek, arra csoda.

akneroxidot átraknám reggelre, felkened, 10 perc után lemosod, aztán indul a reggeli rutin. így is kifejti a hatását, de nem szárítja úgy a bőröd, illetve nem vesz el helyet az esti rutinban.

30-as sav valamelyik hétvégi napon mehet, de csak a pattanás utáni foltokra lokálisan, max 10 percig, nem kell ennyi hámlasztás mellé ezt is felkenni egész arcra!


minden hatóanyagból elég egy termék, ha bha-ból nem válik be a revox, akkor paula's choise vagy cosrx nagyon jó.

AHA: azt mondod, bírja a bőröd a hámlasztást, de a TO glikol az egyik leghatékonyabb, legerősebb AHA, szóval ne told túl.

a szaliciles alkohol meg a bőröd ellen elkövetett bűncselekmény lenne, egyértelműen kuka.


remélem, segítettem valamennyit. egyáltalán nem az a lényeg, hogy a világ összes hatóanyagát az arcodra kend, hanem a konzisztencia. ha beállsz egy jó rutinra, akkor is hónapok kellenek a változáshoz. ha még így sem javul, akkor nem a rutinnal van a baj, hanem valószínűleg belső probléma áll fenn. (vagy külső tényező, nem cseréled elég sűrűn a törölközőt, párnahuzatot, de ez most csak egy példa volt.)

2020. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Igen hasonlora szamitottam,mint az utolso.

Revox uj, vartam a TO tol,hogy vegre piacra dobjak a regit, de meg mindig nem kaphato. Nekem egyelore bevallik.


Napi szinten cserelem a parnahuzatot amugy vankusomon.

Tejes protein tudom,hogy nem birja a borom.Kerulom a tejet,tejes dolgokat.

2020. dec. 9. 20:16
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, az Akneroxidot nem minden reggel, elég kb kétnaponta és illik mellé egy jó antioxidánst használni. Nem olvastam végig, de ha ezek neked új hatóanyagok, akkor két-három hetente egyet vezess be és csak lassan, óvatosan! különben szanaszét sérül a barriered és azt se tudod, mitől. amúgy ajánlanék estére legalább a hámlasztás utáni napokra egy jó regeneráló krémet, mondjuk la roche posay cicaplast. illetve a tisztításod nem volt téma, alap a mitesszerek miatt egy olajos duplatisztítás. :)
2020. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig van mit mondanom :D az egyik hétvégi napon, vagy események előtt (már ha egyszer megint lehet emberek közé menni) tök jó lehet egy agyagos maszk, sima zacskós kaolin agyag kikeverve egy kis vízzel, az hirtelen, átmenetileg nagyon jól visszafogja a zsírodást meg a mitesszereken is tud segíteni. csak bha-s napokon sose, mert úgy nincs értelme.
2020. dec. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

koszi, olajos lemosom nincsen, de majd szerzek be.


Nekem maszkok kozul ez vallt be:


[link]



Miert nem lehet kaolint es a bha t keverni, h nincs ertelme ?

2020. dec. 10. 11:26
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hűha, ennek nagyon csúnya az incije, én nem kenném az arcomra. :/

Azért, mert a kaloinnal kipucolod a pórusaidból a zsírt/faggyút, akkor a BHA-nak nincs miben oldódnia, tehát nem lesz túl hatékony a dolog.

2020. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de az inkey list retinol szérumjáról tudnál véleményt mondani? Illetve az érdekel, hogy mennyi ideig tartja meg a szavatosságát a felbontás után? :) (A TO retinolját nem tudom elhasználni 3 hónap alatt, úgyhogy most keresek egy olyat, ami több ideig eláll.)
2020. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!