Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudok tenni pattanások/mit...

Mit tudok tenni pattanások/miteszerek ellen?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mit csináltál eddig, milyen életvitelt folytatsz, mennyire súlyos nálad a helyzet..stb.?


Úgy nagyon nehéz tanácsot adni, ha semmit infót nem írsz!

2020. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel, nagyon sok hatóanyag jó rá, de így nehéz megmondani mit használj. Van most valamilyen rutinod?
2020. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Garnier minden mentes rózsaszín arclemosóját használom minden este


Aknesolt használok hetente kb 3-4x (Tudom, nem a legjobb a bőrnek az alkohol miatt, de majd januárban veszek mást, még ez fogyjon el)


Az Ilcsi “Mattfifying Concealer Serum”-át használom heti 2-3x


Minden nap 1-2x használom a Bioderma Atoderm gél krémét (ekcémás vagyok)


Egyáltalán nem durva a bőröm, de nyilván zavaró. Ilyesmi: [link]

2020. dec. 29. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Kemikáliákon kívül semmit nem csinálsz?

Mennyi vizet iszol egy nap? Miket eszel? Van-e hormonális problémád? Van-e valami allergiád? Sokszor nyúlsz-e piszkos kézzel a bőrödhöz?

2020. dec. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez gombás aknénak tűnik. Ajánlom figyelmedbe ezt a videót.

[link]

Itt mindent elmondanak róla.:)

2020. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4!

-A vízzel bajban vagyok! Kb 1-1,5 litert iszok naponta

-Keveset eszek, de szeretem a csokit, sok zöldség, gyümölcs, kifli

-Nem tudok róla, hogy lenne

-Nem tudok róla, hogy lenne

-Igen


[link] Ha minden igaz akkor ez egy kép a homlokomról, nagyrészt itt vannak pattanások, vagy már nem tudom, az orromon miteszerek és az államon néhány fehér csomó

2020. dec. 29. 21:08
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

Nehéz így megmondani, mert mindkét képen más állapotban van a bőröd. Az utolsót kép alapján ajánlok termékeket. :D

Este:

1. Dupla tisztítás első lépéseként vagy a micellás vized, vagy egy olajos lemosó (pl.Nivea szőlőmagolajos lemosó.) (Az olaj oldja az olajat, a mitesszerek pedig ilyen "olaj dugók", úgyhogy ez is segítene rajta.)

2. Dupla tisztítás második lépéseként víz bázisú lemosó, (pl.Balea med arclemosó gél vagy tej.)

3. A biodermás testápoló mehet arcra.


Reggel:

1. Arcmosás a víz bázisú lemosóval

2.Fényvédő (Pl. Sundance fényvédő, de csak a szép összetevőjűek.)


Ez egy alap rutin, lehet már attól javulna a bőröd, hogy nem éri irritáló összetevő. :D De természetesen ezt lehet fokozni is.

-TO vagy a G&G Niacinamid széruma: szabályozza a faggyútermelést.

-To azealinsavas szuszpenzió vagy G&G aPAD szérum: fellép a pattanást okozó baktériumok ellen.

-Cosrx BHA vagy Paula's Choise BHA: bejut a pórusokba, és elkezdi kitisztítani azokat, tehát a mitesszerek ellen hatásos. Mindkettő drágább kategória, de a G&G Cheer Up hámlasztója is jó lehet. Ebben kevesebb a BHA, lehet a mitesszerekre nem lesz elég, de van benne 6% mandulasav, ami a problémás bőrre egy tökéletes hámlasztó. Segít a pattanás utáni foltok halványításában is. Ebből a 30ml-s kiszerelés péntárcabarát.


(Az ilcsis termékedet is kihagytam, vannak abban is irritáló anyagok:/)


Nem kell mindent egyszerre megvenned, eleinte elég az alap rutin, aztán jöhet a hámlasztó és az aktívak, ha szükségét érzed. :D Persze ha jobban utána olvasol lehet megtetszik még pár szérum, de arra mindig figyelni kell, hogy melyik szérum/hámlasztó mivel üti egymást. Úgyhogy most ebbe nem mennék bele, mert én több alternatívát is ajánlottam, és hosszú lenne összeszedni mind a 7-et, hogy melyik mivel mehet.


Az utolsó tanácsom pedig a türelem, ezek a termékek hosszútávon fejtik ki a hatásukat, kell nekik 1-2 hónap, hogy látszódjon a hatás. És próbáld meg nem nyomkodni a pattanásokat. :)

2020. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat!
2020. dec. 30. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!