Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha rövidebbre vágatom a hqjam...

Ha rövidebbre vágatom a hqjam kevésbé hullik majd?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem és a terhesség alatt már derék alá érőre nőtt a hajam. Mindig hosszú haj párti voltam, de tetszik a mellig érő egyenes fazon is (utána nekem sok idő mire visszanő és lehet bánnám, ha levágatnám).


Rettenetesen hullik a hajam és a férjem minden nap elmondja, hogy vágassam le rövidebbre, mert már falramászik a hajszálaimtól.


Nincs ellenemre a levágatás sem (csak mellig érőre), de hiányozna a hosszú hajam.


Egyébként itthon kontyban van vagy összefonva vagy copfban. A baba mindig belekap valahogy és a pelusa alól rendszeresen a hajamat vadászom.


Szerintetek kevésbé hullana, ha egy kb 15 cm-t levágnának belőle? (Szerintem ugyanúgy hullana.)



2020. dec. 30. 09:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, most látom, hogy elgépeltem a kérdést. 🙃
2020. dec. 30. 09:15
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem ettől függ. Ugyan úgy hullana, csak mivel rövidebb lenne, kevesebbnek tűnne a sok hajszál, ami kihullik. De ugyan annyi jönne ki.

Egyébként meg ne a férjed mondja már meg, hogyan hordd a hajad.

2020. dec. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

Nem hullana kevésbé. A mellig érő haj még egyébként is hosszúnak számít, tehát tök felesleges.


Azt próbáld meg, hogy lazán kösd fel a hajad, mert a szoros kontyozás ront a hajhullásodon.

2020. dec. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Én legépeltem 6 millisre az egészet, amukor nagyon zavaró volt a hajhullás.
2020. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
A kettő nem függ össze, röviden is hullani fog, ez az időszak erről szól.
2020. dec. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
Én teljesen rövidre nyirattam le és sok téren jobb így.
2020. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

Valójában javítana egy ténylegesen rövid frizura. Hiszen a hajhagymák nem lennének annyira megterhelve, kisebb súlyt kell megtartaniuk. Persze ilyenkor a hormonháztartás is fel van borulva, ami szintén gyengíti a hajhagymákat.

Sajnos, azzal hogy folyamatosan össze van fogva a hajad, az szintén ront a helyzeten, főleg ha szorosak is a felkötések, valamint értelmetlenné teszi a hosszúhajat. Ilyen eshetőségben egy rövid frizura sokkal előnyösebb tud lenni, több szempontból is.

2020. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha szereted a hosszú hajad ne vágasd le, mert ugyan úgy hullani fog röviden is és itt a nagyon rövidre gondolok. A feleségemnek hosszú haja van és a terhesség alatt még jobban nőtt neki és dúsabb is lett. De ami akkor nem hullott ki az a szoptatás alatt kijött. De ezért nem vágtuk le rövidre (amúgy is nekem is hosszú hajjal tetszik ) hanem kontyot csináltunk meg befontuk. Illetve Varga cseppet használt ami elég jól megfogta a hullást. Remélem tudtam segíteni.
2020. dec. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!