Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás utáni hegek, piros...

Pattanás utáni hegek, piros foltok eltüntetése?

Figyelt kérdés
Valami termék, vagy valami házi módszer/praktika rá? Folyamat mikor kinyomom piros foltok, hegek lesznek utána.. nagyon bosszantó. Valakinek valami tipp?

2021. jan. 23. 00:06
 1/6 anonim válasza:
41%
Szerintem ne nyomkodd magadnak, keress fel egy olyan kozmetikust akivel megvannak elégedve a vendégei ő fog neked segíteni,hogy bőrtípusodhoz megfelelően mit használj.
2021. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
75%
Kecsketej szappant próbáld ki, nekem kezdi eltüntetni a piros foltokat és a hegeket! Este fürdéskor ha megmosom vele az arcom, rajta hagyom egy picit és leöblítem, másnap reggelre leviszi a gyulladást, összehúzza a tág pórusaimat és NEM SZÁRÍT, a zsíros arcbőrömmel csodát tett eddig. 2 hete használom! Dm-be lehet kapni. 😇😇
2021. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Ja és az első válaszolónak igaza van, jobb ha nem nyomkodod. :) Csak jobban ártasz és nagyobb esélye van annak, hogy heges lesz az arcbőröd.
2021. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok. Az első tippem hogy ne nyomkodd. Hiába tűnik úgy hogy na ki nyomom és akkor kijön aminek ki kell és sokkal szebb lesz, mert úgyis el fog sebesedni/pirulni. Ha már megvannak a sebek, akkor kend be aloe verával/bepantennel mert az hamlaszto gyulladáscsökkentő és sebgyogyito. Nekem nemreg sikerült leszokni a nyomkodasrol, és hidd el hogy sokkal jobb lesz
2021. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
86%

Ha hosszú távon szeretnél szép, egészséges bőrt, akkor a következő:

Jó arclemosó (kerüld az irritáló anyagokat pl a legtöbb alkohol féle, meg a szappan se mindig jó, hiába van benne olyan hatóanyag ami tud segíteni, mert könnyen elviszi a bőröd pH ját stb)

Legyen egy hidratáló krémed ami ha lehet szintén "mindenmentes"

Ha nagyon oda akarsz figyelni, akkor egy kb bármilyen fényvédő, mert az uva sugarak a felhőkön is átjutnak és bepigmentálják a foltjaid, de ez inkább nyáron jellemző

Én inkább azt mondom kenegesd, mint nyomkodd. Azok a pattanások gyulladások és nem tesz jót, ráadásul olyan vékony a pórus fala, hogy simán át tud szakadni, és az általában acne p. Baktérium elterjed stb.

A hatóanyag ami fog segíteni az lehet egy aha hámlasztó. VÉLETLENÜL SEM ARCRADÍR!

C vitamin szérum, esetleg gyenge retinol/a vitamin.

Ezek aktív hatóanyagnak számítanak, szóval fokozatosan kell elkezdeni használni őket.

+ tipp pattanás és miteszer ellen tök jó a szalicilsavas kémiai hámlasztás és a niacinamide. Az aloe vera is szuper ahogy fent írták már.

Ha ez tömény így, akkor esetleg a skinsmart oldal csinál egész jó videókat bőrápolás tekintetében.

Én drogériából/ patikából a cerave, revox márkák és társaik termékeit keresném.

2021. jan. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat MINDENKINEK, hasznosnak találtam és ment a zöld pipa mindenkire.


Tehát akkor az aloeverás termékeket kell keressém és nem nyomkodni a pattanásokat :D

Esetleg valamilyen termék, ami nektek bevállt és aloeverát tartalmaz?

2021. jan. 24. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!