Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vegán huszonéves lányok,...

Vegán huszonéves lányok, nektek mi a jól bevált arcápolási rutinotok reggel-este?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni kicsit jobban odafigyelni az arcbőrömre. A száraz és a kombinált között van valahol, jelenleg arcmosó szappant és egy szérumot használok rá (mindkettő Pom Pom).

2021. febr. 3. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Reggel megmosom az arcom vegán, állatkísérlet mentes szappannal. Leöblítem. Megtörlöm törölközővel. Másnap reggel ugyanez. Jól bevált.
2021. febr. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves első, sajnálom hogy lepontoztak, én értékelem a véleményed. Nem feltétlenül kell mindenkinek tízlépéses rutint követni meg mindenfélét magára kenni. Csak kíváncsi vagyok kinek mi vált be.
2021. febr. 3. 23:37
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Első vagyok. Köszi 😃 Igazából tényleg ez a reggeli rutinom. Kicsit troll hangulatban voltam beismerem, de annyit elárulok bónuszban, hogy napközben sok teát iszom, fehér teát, zöld teát, mindkettő szépít belsőleg fogyasztva is, illetve külsőleg is. A kihűlt/langyos filterekkel néha bekenem az arcom, főleg ha püffedt, mert pillanat alatt leviszi. Másnap sokkal szebb a bőröm, tapintásra is jobb. Semmi kozmetikumot, sminket nem használok. A lenmag nagyon jó a bőrnek, minden nap egyél meg egy kanállal, és nem kell krém.
2021. febr. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Szia! Én most fedeztem fel nemrég a Skinsmart nevű céget, akiknek van egy Geek&Gorgeous nevű saját márkájuk. Magyar cégről van szó.


Nem teljesen tudom, vegán szempontból mi az elsődleges szempont a kozmetikumoknál, de ők állatkísérletmentes, károsanyagmentes és illatanyagmentes kozmetikai termékeket forgalmaznak.


Van egy weboldaluk és ott megtalálható még a saját márkájuk mellett pár másik külföldi gyártó termékei is (Paula's Choice, The Ordinary és Deciem, Evy Technology, Altruist).


Előkörben törekednek kellene egy alap esti és alap reggeli rutin kialakítására.

Egy arclemosó és egy hidratálókrém (este).


Egy hidratáló + SPF, vagyis fényvedős hidratáló (reggel). A mindennapi fényvédelem fontos (még télen is), mert a bőröregedés látható jeleiért 80%-ban az UVA és UVB sugárzás a felelős.


Az alaprutint lehet persze bővíteni hidratáló szérumokkal, aktív hatóanyagokat tartalmazó termékekkel: kémiai hámlasztós termékekkel, retinolos krémekkel, antioxidáns szérumokkal. A skinsmart weboldalon rengeteg hasznos szakértői cikk található a hatóanyagokról, rutinokrók, termékekről.


Ezt az arclemosó szappan dolgot nem egészen értem. Mindenesetre, álltalánosságban elmondható, hogy a szappanok nem tesznek jót a bőrnek hosszú távon, felborítják az arcbőr ph egyensúlyát. Pompom arctisztító habot találtam, de annak az INCI lista harmadik helyén szerepel a parfüm és az nagyon nem jó dolog. Érdemes kerülni az illatosított kozmetikumokat, mert irritáló, allergizáló összetevőnek számít.


Én azt javaslom, ne feltétlen a natúr gyártóknak mondott termekeket keresd (mint például a Pompom). A natúr nem feltétlen a jó és a célravezető szinonimája.

2021. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a többi tippet, a zöld teát nagyon szeretem én is és igyekszem sok vizet is inni :)

A másodiknak is köszönöm, megnézem amit küldtél. A fényvédelem ami a legjobban aggaszt igazából, erre szeretnék több figyelmet fordítani. A szappanos arcmosás nekem azért tűnt eddig kézenfekvőnek (direkt arcra valót használok, de hamarosan el fog fogyni, ezért is keresem mit használjak utána) mert csikorgósan tiszta lesz az arcom utána és úgy érzem hogy jobban beszívja a szérumot

2021. febr. 4. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

#4 vagyok.Nincsmit!


"mert csikorgósan tiszta lesz az arcom utána"


Hú, ezt rossz olvasni is. Pont, hogy el kellene kerülnöd a csikorgóan tiszta arcbőrt, ahogyan fogalmaztál.


Akik meg lepontozták a válaszomat, azok akarnak róla beszélni?

2021. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
A 4-es jól írja, a szappan a magas PH miatt borzalmas az arcbőrnek. Ha csikorgósra tisztít az már rossz. Hosszútávon tönkreteszi a védőréteget. Inkább géles, habzó lemosót válassz, sokkal kíméletesebb a bőrhöz. A Balea ultra sensitive vonala vegán, cf, olcsó is. Az arclemosójukat évek óta használom és bátran tudom ajánlani. A pompomról én sem vagyok jó véleménnyel, meg úgy általában a natúrkozmetikumokról, felesleges és kifejezetten ártalmas félelemkeltés amit sok márka csinál. Legtöbbjük meg tényleg tele van illóolajokkal amik lehet hogy természetesek de sokkal rosszabbak a bőrnek mint az amúgy teljesen ártalmatlan parabének mint amik ellen hergelik az embereket. Illetve ha jól értem fényvédőt nem használsz, szerintem mindenképp kezdd el, legjobb dolog amit a bőröd érdekében tehetsz.
2021. febr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!