Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen fényvédőt használtok...

Milyen fényvédőt használtok arcra ami nem irritálja és nem csípi a szemet? Nem egész nap csípi és könnyezik a szemem, de egyszer csak úgy előjön.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem most a Vichy-től spf 50 van,de úgy érzem, hogy csípi a szemem és könnyezik nem értem, hogy mitől lehet ez.Az arckrémem Neutrogena Hydro Boost® spf 25,de ez is ugyan úgy csípi. Eddig még nem találtam olyant ami ne csípné vagy irritálná

Talán a purito centella green level spf 50-ből volt egy mintám és azt miután elhasználtam 1x nem éreztem hogy csípné, de utána akartam rendelni, viszont olvastam a botrányról. Örülnék, ha valaki tudna ajánlani valami jó fényvédőt,ami nem okoz ilyesmit.Gondolom nem csak nekem van ilyen problémám.

Köszönöm szépen előre is.



2021. febr. 20. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:
La roche-posay anthelios xl matt fényvédő, ez nekem nem csípi, de volt már olyan, ami igen
2021. febr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az avéne termékek kifejezetten jók érzékeny bőrűeknek
2021. febr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Azért csípi a szemeidet, mert (valószínű) kémiai szűrős fényvédőket használsz (inci listában oxibenzone, avobenzone, octinoxate összetevők stb). Ha ezeket nem bírják a szemeid és irritálnak (amúgy sok ember nem bírja a kémiai szűrős fényvédőket), akkor térj át a fizikai/ásványi szűrős fényvédőkre.

Az inci listában Titanium Dioxide és Zinc Oxide néven néven kell őket keresni. Ezeket szemkörnyékére is nyugodtan fel lehet kenni. Nem fognak irritálni.


Én Puritot nem vennék, ameddig nem tisztázta a cég a termékei körüli botrányt.

[link]


Avéne jó lehetne akár, de elsőránézésre az összes fényvédőjükben van parfüm, ami egy abszolút felesleges, potenciálisan irritáló összetevő.


Benton, Uriage, Bioderma, Niod, Paula's Choice, ezekből is a bőrtípusodnak megfelelő, ásványi szűrős termékek.

2021. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, rengeteget segítettek. Fizikai fényvédőt fogok rendelni, mostmár biztos.

Szerencsére eléggé normálisnak nevezném a bőröm. Ritkán van

1-1 pattanás,de ennek tudom az okát, nem zsíros egyáltalán, inkább a száraz felé hajlik,de nem vészes. Ennek örülök.

A zsíros fényvédőket valahogy nem szeretem.

2021. febr. 20. 12:19
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg a matt hatású sem a legjobb, ezt elfelejtettem oda írni.
2021. febr. 20. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:
#3: Nagyon köszönöm, hogy ezt leírtad. Különben szerintem soha nem tudtam volna meg, hogy a fényvédőtől könnyezhet a szemem már lassan 1 éve, pedig már fényérzékenységre, allergiára...stb, kb. mindenre gondoltam. 🙂
2021. febr. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Örülök 6-os, hogy tudtam segíteni! 😊


Krémmániát érdemes olvasgatni. Ott megtudod nézni a termékek összetevő listátját, illetve olvashatsz felhasználói véleményeket a termékekről.

2021. febr. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!