Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kémiai hámlasztás ha nincs...

Kémiai hámlasztás ha nincs olyan sok bőrhibám pár pattanás utáni folt?

Figyelt kérdés
Megéri vagy csak ártok a bőrömnek?

2021. márc. 4. 00:58
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Régen sokféle dolgot használtam a bőrömre (kémiai hámlasztók ,krémek ,radírok ,szérumok stb) .

Nekem az a tapasztalatom,amióta szó szerint semmit nem csinálok vele ,csak tisztítom,és maximum egy kis olajat kenek rá teljesen egészséges és szép. Igazából ha bőrproblémáid vannak, annak mindig belső oka van,azt kell kezelni. Ha meg nincsenek hagyd a francba a kémiai hámlasztót,egy egészséges bőr magától is megválik az elhalt hámsejtektől .

2021. márc. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy megfelelő fajtájú, koncentrációjú kémiai hámlasztót használsz és kitapasztalod a megfelelő gyakoriságot (három fontos szempont), akkor igenis sokat tud segíteni a bőrön.


Persze, ez függ attól is, hány éves az illető, mi a bőrproblémája, mi a célja a hámlasztással (idősődő a bőre vagy esetleg aknés bőrre keres terméket?). Ezeket neked kell átgondolnod.


Illetve, ha kémiai hámlasztást szeretnél otthon, nem árt magadat rászocializálni a mindennapos fényvédő tartalmú hidtatáló krém használatára (de arra alapból se ártana).


Mindenképpen gyengédebb termékkel kezd (legyen az AHA, BHA vagy PHA). Rengeteg cikk van az interneten, ami magyarázza a %-os erősségeket és hogy melyik savtól mit érdemes várni. Illetve, fokozatosan vezesd be a bőrápolási rutinodba őket (heti két alkalommal mondjuk).


1-es válaszló, a bőrradírok nem említhetők egy lapon a kémiai hámlasztókkal (illetve, elég rosszat is tesznek, főleg egy pattanásos bőrnek).

2021. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aki azt mondja, hogy a kemiai hamlasztas hatastalan, az vagy esz nelkul csinalta, szamara nem megfelelo termekekkel, vagy egyaltalan ki se probalta.

Nyugodtan kiprobalhatod kerdezo, bar igy, hogy jon a tavasz-nyar, maximum egy nagyon-nagyon gyenge bha savas hamlasztoval kezdj, bar elvileg ha egyaltalan nem strandolsz/napozol, mehet vegig egesz nyaron, de en azert olyan juniusban abba szoktam azt is hagyni. Fenyvedo termeszetesen kotelezo, lehetoleg 50-es (pl eucerin),de hamlaszto nelkul is ajanlott egyebkent.

Ajanlom meg a c-vitaminos kremeket, szerumokat, azok nagyon jok a foltokra+ szerezz be egy jo arclemosot, ha meg nincs (pl bioderma sensibio).

Ja es fizikai borradirt ne hasznalj hamlasztas mellett.

2021. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindnekinek a válaszokat. Egyébként egyet kell értsek az első válaszolóval, 24 éves vagyok évekig semmit sem használtam az arcbőrömre sose volt pattanásos. De a környezetemben mindenki azt tanácsolta kb olyan 22 lehettem, hogy hasznàljak arckrémet ha fiatalos akarok maradni sokáig. Hiába kentem mindenféle natur kozmetikumot meg drága kenceficét az arcomra, az csak egyre csúnyább lett. A pattanások nem gyógyultak be normálisan , hegek maradtak a helyén még akkor is ha nem nyomkodtam ész nélkül az arcom.Amióta nem használok semmit csak egy vitamint szedek meg bioptron lámpázom pihe-puha az arcbőröm. De pár heg nem múlt el sajnos. A kémiai hámlasztást nem otthon végezném hanem kizárólag kozmetikussal és láttam képeket hogy a kisebb hegek eltűntek vagy legalábbis nagyon sokat halványodtak. Erre lennék kíváncsi hogy ez csak nagyon csúnya bőrön alkalmazható vagy viszonylag szép arcbőrön is. Nyílván érdekel mások tapasztalata is mert azért mégiscsak savakkal érintkezne az arcbőröm.
2021. márc. 9. 00:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre csak azt lehet mondani, hogy meg kell talalni azt a rutint, ami a borodnek megfelelo. Nyilvanvaloan ez nem sikerult, ha csak csunyabb lett.

Nem muszaj persze semmivel se kenni, ha egyebkent meg szep, de ez genetika, nem mindenki ilyen szerencses.

Viszont a borod majd 10-15 ev mulva nagyon megkoszoni az apolast, a fenyvedelmet. Nem akkor kell elkezdeni vedekezni a rancok ellen, amikor mar vannak, hanem elotte peldaul. Persze esszeru keretek kozott, tehat nem kell anti-aging termekeket hasznalni 22 evesen, de erted.

Egyebkent a kozmetikus altali hamlasztast nyugodtan bevallalhatod, csak en ugy tudom, inkabb telen ajanlatos, de ra kell kerdezni. Mivel sokkal durvabb savakkal dolgoznak, erzekenyebb lehet a bor a fenyre, mint az otthoni hamlasztasnal. Nem csak a borhibakon segit, hanem feltolti egy picit az arcot, eletteltelibb lesz a bor, kevesbe szaraz, stb.

2021. márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!