Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 12 éves serdülő kislány arcán...

12 éves serdülő kislány arcán hatalmas akné ellen mi lenne a jó?

Figyelt kérdés

Antibiotikum kúrát szeretnénk ki hagyni egyenlőre természetes gyógymód érdekelne.

Nagyon zavarja és fáj is neki kinyomni nem lehet de nem is szándékozunk házilag ezzel próbálkozni. Valószínűleg ki fogja nőni én is ki nőttem nekem használt a sima kecske tejes szappan neki sajnos nem.

Lehetőleg ki próbált praktikák érdekelnének :)

Amint lesz lehetőség elmegyünk bőr gyógyászhoz de covid alatt nem akarunk sehova menni. Emiatt fontos lenne az is hogy interneten be szerezhető legyen amit ajánlotok.

Köszönöm!



2021. márc. 10. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Napi kétszeri arclemosás, én a cerave termékeket ajánlom.

Hidratáló krém

Hámlasztás heti egyszer kétszer

Sok folyadék, sok vitamin. Kerülje a zsíros olajos ételeket, a tejet, tejterméket, csokit, olajos magvakat.

2021. márc. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én a kékkenőcsöt ajánlom a már kijött gyulladt aknékra.
2021. márc. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Aloe Vera a növény
2021. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Semmiképpen ne nyomjátok ki mert hegeket hagy! Bőrgyógyászat amint lehet és addig ne piszkálja az arcát. Ha nem akarja hogy később így nézzen ki. [link]
2021. márc. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 írtam hogy nem is akarjuk nyomkodni pont emiatt..azt hittem érthető.
2021. márc. 10. 21:58
 6/11 A kérdező kommentje:

Többieknek köszönöm.


Egyedül a csoki kerülés lesz nehéz kivitelezni. Mondtam már neki de gyerek nehéz megállnia... Mindenesetre nyomatékositani fogjuk a dolgot.

2021. márc. 10. 22:00
 7/11 anonim ***** válasza:
25%

A fennt írtakhoz hozzátenném még:


A haja ne lógjon az arcára, ne legyen frufruja


Ne piszkálja az arcát


Természetes párnahuzat, gyakran mosva


Ha nem múlik el, akkor lehet érdemes esetleg fogamzásgátlót feliratni, az helyre tudja tenni a hormonokat

2021. márc. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7 szerintem ezek közül amit leírtál max az igaz hogy ne piszkálja az arcát.


Nincs fufruja, felfogva hordja a haját úgy szereti.

Párna huzat természetes hogy rendszeresen van mosva az ágynemű is hetente ezt nem is értem minek említeni ez alapvető...


Fogamzás gátlót meg szedjél te!

Még én se szedtem pedig élek nemi életet!!! Inkább védekeztünk/védekezünk óvszerrel azt is oda figyelve nem akarom részletezni,soha nem volt baleset! mint ilyen mérgekkel felháborító és undorító. Nekem nem egy barátnőm mondta hogy amikor elkezdték szedni 1-2hónapig menstruáltak teljesen felborította nekik a mindent is. Fél év után lettek teljesen rendbe. Ez 3 barátnőmmel is előfordult a többivel nem. De nem fogom a gyereket kényszeríteni ilyenre akinek csak most kezd beállni ez az egész hogy naponta folyamatosan kihagyás nélkül szedje ezeket a mérgeket aztán meg ha majd gyereket akar amiatt kisebb lesz az esélye vagy bármi. Én se szedtem nem is fogom gyerek se fogja. Elnézést a kifakadásomért mérgembe biztos el is írtam valamit de ezekre abszút nem vagyok kíváncsi! Menj a fenébe! Szerintem kivehető volt hogyha nem muszáj nem nyúlnánk egyből gyógyszerhez. De lehet felkéne nőni meg újra járni a 3. Osztályt szövegértésből.

2021. márc. 11. 07:17
 9/11 A kérdező kommentje:

#1 most nézem hogy tejet is kerülje.... Boltit nem iszunk csak házit. A háziorvos azt mondta hogy ne divat szerint neveljük a gyereket csak akkor vonjuk tőle meg ezeket ha tényleg érzékeny rá és a vizsgálat is kimutatta.


Egyébként 2 évig mentesen éltünk iszonyatosan betegesek lettünk. Mi tényleg mindenből azt vettünk GMO mentes, gluten mentes, laktózmentes, szojamentes, tejmentes, minden mentes, bio tököm tudja már stb....az egyik hogy egy vagyon volt a kaja a másik hogy szerintem életembe nem voltam úgy legyengülve. Gyerek is állandóan megfázott fájt mindig a feje szedtük a vitaminokat szerintem az tartotta bennünk a lelket... Amikor elmondtam orvosnak valahogy szóba került a rendelőbe csak fogta a fejét. Hogy miért vontuk meg magunktól és a gyerektől elmagyarázta hogy nem mindig aza jó amit mindenki követ mert van aki így reagál rá mint mi. Úgy hogy igyad te a kókusz tejet 600ft-ért, meg vonj meg magadtól mindent lehet mondani hogy jó persze akkor élj úgy mint mi 2 évig borzalmas volt divat az egész. -kivetel akinek muszáj úgy élnie...- kérdést kioffolom köszönöm minden normális válaszolónak hogy írt ide is meg üzenetbe is :) többire nem vagyok kíváncsi.

2021. márc. 11. 07:29
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Nekem az valt be, hogy nem fogyasztok cukrot szinte egyaltalan.(bar en inkabb sos nassolnivalokat szeretem, edesseget kevesbe).

Mezzel edesitek ha valamit nagyon kell(mindennapi kave, tea mezzel - es azota sem volt torokfajasom, illetve semmilyen leguti betegsegem mar 6 eve). 12 eves korom ota en is kuzdottem a cisztas akneval, es sajnos 30 felett mult el, miota kerulom a cukrot, lisztet es tejtermekek kozul laktozmenteset fogyasztok. De ez mellett rengeteg vitamint szedek, sportolok.


Az etkezest kellene kicsit megvaltoztatni. Erdemes. Nem kell allergua ahhoz, hogy bor problemak legyenek, eleg ha mar csak egy kis intolerancia van. Sok zoldseg, feher hus, kevesebb edesseg, es kevesebb zsiros, olajos cucc. Csak 1-2 dolgot valtoztassatok es nezzetek meg 1-2 heten belul van-e javulas.

Sport, rendszeres taplalkozas. Tudom ilyenkor dolgoznak a hormonok egy 12 evesnel, es a stressz is biztos ratesz, meg a covid miatti korlatozasok. Mindenkepp lelkileg is torekedni kell, hogy jobban legyen a lanyod.


Tisztito tonikok, maszkokat erdemes kiprobalni, rendszeres arctisztitas. Kiprobalhattok otthon elkeszitheto maszkokat, pl elesztovel, tojassal.



Fogamzasgatlot semmikeppen sem! Engem sajnos teljesen taccsra vagott, es nem felev volt,mire kb helyrejottem, hanem 5-6..Szoval egyetertek kerdezo!



Dm-ben kaphato gluten allergia teszt, illetve egyeb tesztek is mar, ha belefer anyagilag, addig megnezhetned.


Minden jot, es remelem hamar javul a helyzet.

2021. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!