Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőrre ki mit ajánl?

Zsíros bőrre ki mit ajánl?

Figyelt kérdés
Nem pattanásos az arcom csak zsíros, mit ajánlotok rá, ami úgy tisztít, hogy másnap reggelre se lesz zsíros az arcom?
2021. márc. 25. 10:33
 1/4 A kérdező kommentje:
Minden este baba szappannal kicsit bekenen az arcomat, a szennyeket lemosom róla aztán le is öblitem.
2021. márc. 25. 10:34
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Baba szappan jajj.. Pont ez a legrosszabb amit tehetsz. A szappan kiszárítja a bőröd emiatt több faggyút fog termelni tehát zsírosabb és pattanásosabb lesz.

Venned kellene egy bőrtípusodnak megfelelő arctisztítót. A cerave-t ajánlom, gyógyszertárban vagy interneten be tudod szerezni. Nagyon jó az össze tevők vannak benne. Kelleni fog még hidratáló krém, mivel a te bőröd zsíros, ezért valami kevésbé zsíros krémet kellene rá kenni, inkább géles állagú hidratálót. Fényvédő is jó ha van. Ezek az alap rutinok, ami mindenkinek kellene. Ezen felül használhatsz hámlasztót is, ez a pattanásokra, foltokra, mitesszerekre nagyon jó. Niacinamid szérum is segít a faggyútermeles szabályozásában.

Először mindenképp csak azt a 3 lépéses arcápolást alakítsd ki, amikor már hozzá szokik a bőröd, bevezethetsz új termékeket is.

Fontos még a táplálkozás is, ha sok tejterméket, tejet, olajos, fűszeres ételeket, gyorkajákat eszel az is elő hozhatja a pattanásokat. Víz bevitelre is figyelj oda, nekem nagyon sokat segített hogy elkezdtem sok folyadékot inni. Gyógyteák közül a csalán tea is hasznos lehet pattanásra, méregtelenít.

Ha ezek után sem múlna el akkor érdemes vérvételt csinálni, allergiatesztet, endokrinologushoz,bőrgyógyászhoz elmenni

Pár apró tipp még, rendszeresen cseréld, mosd a maszkokat, a párna huzatot. Ne nyomkodd, ne piszkald koszos kézzel. Ha sminkelsz olyan terméket válassz ami jó minőségű, rendszeresen mosd a szivacsokat, eseteket. Külön törölközőt használj az arcod a, és rendszeresen cseréld őket.

2021. márc. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
20/F vagyok amúgy
2021. márc. 25. 12:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor a sminkes rész nem érint téged:D de a többi igen.
2021. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!