Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy tinilánynak milyen "skinca...

Egy tinilánynak milyen "skincare Routine"-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és kéne valami arápolási rutin. Velem egykorúak ha vagytok, ti miket használtok? Vagy hozzá értő felnőttek. Valaki tud segíteni?

2021. máj. 4. 10:56
 1/7 anonim válasza:
23%

Arctej, tonik, hidratáló krém.

Heti egyszer bőrradírozás.

Tavasztól őszig fényvédős hidratálás.

Ez az alap. De a helyedben elmennék egy jó kozmetikushoz egy arckezelésre, aki konkrétan a te bőrödet diagnosztizàlja, és segít a termékek kiválasztásában. Nem feltétlenül márkát, de hatóanyagot ajánl, ami neked megfelelő.


Nem mindig az a jó, amit a médiában reklámoznak. Sőt.

2021. máj. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És te milyeneket használsz ezekbôl? (Arctej, tonik, hidratáló krém, stb...)
2021. máj. 4. 11:16
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Este:

Első lépés az alapos arctisztítás. Ha sminkelsz, akkor először azt távoltísd el (én erre kétfázisú olajos micellás vizet használok) és utána jöhet a lemosó. Ezt a bőrtípusod szerint válaszd ki. A tinik többségének inkább zsíros a bőre, arra a géles állagú habzó lemosó nagyon jó. Azért ne szárítson.

Ha van valami bőrproblémád (pl. pattanások, vízhiány stb.), akkor arra való szérumot használhatsz, de ez nem elengedhetetlen lépés, csak jó kiegészítése egy rutinnak.

Utolsó lépésnek pedig hidratáló krémet használj. Ezt is a bőrtípusodnak megfelelően válaszd ki. Lehetőleg ne legyen benne denat. alkohol és illatanyag.

Másra szerintem nincs szükség, ez egy jó alap rutin.


Reggel:

Ha zsíros a bőröd, akkor használj valami gyengéd lemosót, ha száraz, akkor elég csak vízzel megmosni. Reggel lehet nagyon minimálisra hagyni a rutint, de a lényeg, hogy hidratálj és használj fényvédőt. Ezt lehet egy lépésben, de arra figyelj, hogy ne olyan krémet vegyél, amiben van mondjuk spf 15, mert az nem elég.

2021. máj. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

Télen is kell fényvédő.

És a bőrradírról már régen megmondták, hogy nem jó.

Én is 16 vagyok.

Reggel géles lemosó, hidratáló, fényvédő.

Este dupla tisztítás (micellás víz, géles lemosó), és hidratáló. Ez a minimum, nekem nincsenek bőrhibáim. A többit neked kell kitalálnod az alapján, hogy milyen a bőrtípusod, milyen problémáid vannak. Én CeraVe hidratálót és lemosót használok, La Roche-Posay fényvédőt, és a rózsaszín Garnier micellás vizet.

Ajánlom youtubeon a Beauty Boss, Glowin' skin & Kincső, és Skinsmart csatornákat.

2021. máj. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Az alap arcápolasi rutin:lemosó,hidrataló és fényvédő.

Fényvédőt télen is kell használni.

Ha ezt már egy ideje csinálod akkor új termékeket is bevezethetsz ha van valamilyen bőrproblémád.Ha van pattanasod akkor használhatsz hámlasztót és niacinamidet.Ezekből mindig a leggyengébbel kell kezdeni és fokozatosan kell bevezetni.

Ajánlom a tudatos bőrápolók klubja facebook csoportot és a Skinsmart oldalt,rengeteg hasznos informació van fent.

2021. máj. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
48%

Sziaaa :)

Kicsit "megkésve", de remélem tudok segíteni. Az alaprutint már többen leírták, kicsit bővebben:


Reggel: 1. lemosó (vízbázisú), 2. tonik, 3. arcszérum, 4. hidratáló, 5. fényvédő

Este: 1. dupla lemosás, 2. hámlasztó, 3. arcszérum, 4. hidratáló

(Persze lehet még bővíteni olyanokkal, hogy szemkörnyékápoló, primer, stb.)


Lemosás alapvetően olyan lemosóval történjen, amit le kell öblíteni, dupla lemosásnál először egy micellás/olajos állagú lemosó, azután következzen a vízbázisú. Reggel, ha nagyon sietsz, langyos vízzel is megmoshatod az arcod. Ha zsírosabb bőröd van, minél inkább habzó lemosót válassz, ha szárazabb, akkor olajasat. Ami fontos, a sminkedet MINDIG mosd le, a micellás vizet mindig öblítsd le.


A tonikot én nem mindig használom, ez alapvetően arra való, hogy ha a lemosód kibillentette a bőröd állapotát az "egyensúlyból", helyreigazítsa, régebben nagyobb szerepük volt, de ma már sokkal gyengédebbek, kíméletesebbek az arclemosók.


Az arcszérumot aszerint válaszd, hogy milyen bőrproblémákkal küzdesz. Tini korban általában gyakori a pattanásos bőr, én niacinamide-os szérumot javaslok rá, vagy C-vitamint, ezeket viszont nem szabad egy napszakban használni, egyik legyen reggel, a másik este. Rengeteg szérum van, jobb, ha utánanézel, mi mire jó, vagy hogy neked mi kell. Ha drogériás szérumot keresel, a dm-ben kaphatóak a Revox termékek, én használtam már párat, szerettem őket, ráadásul szerintem árban is jók.


A hámlasztóknál javasolt kezdetben gyengédebbet használni, és nem minden nap, de a termékeknél általában fel van tüntetve, hogy mit hogyan ajánlott. A legtipikusabb hámlasztók az ún. AHA, BHA vagy PHA hámlasztók, AHA-hámlasztó például, ami glikolsavat, vagy tejsavat tartalmaz, BHA pedig szalicilsavas. Ezeknek is érdemes utánanézni, hogy neked mi a legmegfelelőbb. Pattanásos, problémás bőrre én személy szerint BHA hámlasztót ajánlok, ezek tisztítják a pórusaidat, az a feladatuk, hogy megakadályozzák, hogy eltömődjenek, magyarul hogy minél kevesebb pattanásod, mitesszered legyen.


Az esti hidratálónak nem kell fényvédősnek lennie értelemszerűen, a reggelinek viszont mindenképp, vagy az is jó, ha van egy sima hidratálód, reggelente pedig külön fényvédőt használsz (fényvédőt mindig az arcápolási rutin legvégén). A fényvédő minimum legyen spf 30 erősségű. Ha zsírosabb bőröd van, javasolt picivel többet ráköltened a fényvédődre, az olcsóbbakat ragadósnak érezheted a bőrödön, csilloghat, nehezebb viselni. Persze, kinek mi.


Zárószóként, mindig nézd meg azt is, hogy milyen hatóanyagokból áll a termék: lehetőleg ne legyen benne semmiféle alkohol (alcohol denat, ethanol), illatanyag (parfum, fragrance, linalool, limonene stb.) vagy illóolaj, ezek nem tesznek jót a bőrödnek.


Remélem, tudtam segíteni, sok sikert, és kitartást az arcápoláshoz, meg fogja hálálni a bőröd, ha törődsz vele, hidd el. <3

2021. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is tudd meg milyen a bőrtípusod és aszerint válassz termékeket!


Alap rutin:

Arctisztítás

Toner

Szérum

Hidratáló

Fényvédő


Nézz utána milyen összetevők jók éy nem jók a bőrnek, az fontos szempont a termékek kiválasztásakor.


Amit én használok kombinált bőrre és ajánlani tudom:

Cerave foaming cleanser

101 toner

Revox retinol szérum

Balea niacinamide krém és fényvédő

2023. jún. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!