Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egy tinilánynak milyen "skinca...

Egy tinilánynak milyen "skincare Routine"-t ajánlotok?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok és kéne valami arápolási rutin. Velem egykorúak ha vagytok, ti miket használtok? Vagy hozzá értő felnőttek. Valaki tud segíteni?

#tini #arcápolás #Skincare Routine
tegnapelőtt 10:56
 1/5 anonim válasza:
24%

Arctej, tonik, hidratáló krém.

Heti egyszer bőrradírozás.

Tavasztól őszig fényvédős hidratálás.

Ez az alap. De a helyedben elmennék egy jó kozmetikushoz egy arckezelésre, aki konkrétan a te bőrödet diagnosztizàlja, és segít a termékek kiválasztásában. Nem feltétlenül márkát, de hatóanyagot ajánl, ami neked megfelelő.

Nem mindig az a jó, amit a médiában reklámoznak. Sőt.

tegnapelőtt 11:06
 2/5 A kérdező kommentje:
És te milyeneket használsz ezekbôl? (Arctej, tonik, hidratáló krém, stb...)
tegnapelőtt 11:16
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Este:

Első lépés az alapos arctisztítás. Ha sminkelsz, akkor először azt távoltísd el (én erre kétfázisú olajos micellás vizet használok) és utána jöhet a lemosó. Ezt a bőrtípusod szerint válaszd ki. A tinik többségének inkább zsíros a bőre, arra a géles állagú habzó lemosó nagyon jó. Azért ne szárítson.

Ha van valami bőrproblémád (pl. pattanások, vízhiány stb.), akkor arra való szérumot használhatsz, de ez nem elengedhetetlen lépés, csak jó kiegészítése egy rutinnak.

Utolsó lépésnek pedig hidratáló krémet használj. Ezt is a bőrtípusodnak megfelelően válaszd ki. Lehetőleg ne legyen benne denat. alkohol és illatanyag.

Másra szerintem nincs szükség, ez egy jó alap rutin.

Reggel:

Ha zsíros a bőröd, akkor használj valami gyengéd lemosót, ha száraz, akkor elég csak vízzel megmosni. Reggel lehet nagyon minimálisra hagyni a rutint, de a lényeg, hogy hidratálj és használj fényvédőt. Ezt lehet egy lépésben, de arra figyelj, hogy ne olyan krémet vegyél, amiben van mondjuk spf 15, mert az nem elég.

tegnapelőtt 12:21
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Télen is kell fényvédő.

És a bőrradírról már régen megmondták, hogy nem jó.

Én is 16 vagyok.

Reggel géles lemosó, hidratáló, fényvédő.

Este dupla tisztítás (micellás víz, géles lemosó), és hidratáló. Ez a minimum, nekem nincsenek bőrhibáim. A többit neked kell kitalálnod az alapján, hogy milyen a bőrtípusod, milyen problémáid vannak. Én CeraVe hidratálót és lemosót használok, La Roche-Posay fényvédőt, és a rózsaszín Garnier micellás vizet.

Ajánlom youtubeon a Beauty Boss, Glowin' skin & Kincső, és Skinsmart csatornákat.

tegnapelőtt 12:33
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Az alap arcápolasi rutin:lemosó,hidrataló és fényvédő.

Fényvédőt télen is kell használni.

Ha ezt már egy ideje csinálod akkor új termékeket is bevezethetsz ha van valamilyen bőrproblémád.Ha van pattanasod akkor használhatsz hámlasztót és niacinamidet.Ezekből mindig a leggyengébbel kell kezdeni és fokozatosan kell bevezetni.

Ajánlom a tudatos bőrápolók klubja facebook csoportot és a Skinsmart oldalt,rengeteg hasznos informació van fent.

tegnapelőtt 20:31

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!