Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen fényvédőt kell venni...

Milyen fényvédőt kell venni MINDENNAPOS HASZNÁLATRA?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem csak foglalkozni a bőrápolással, és ugye kell fényvédő krémet használni. De mégis milyet vegyek? Itt gyakorin Eucerint javasoltak, meg is vettem (amúgy brutál drága volt, 5000 egy kis flakon), erre viszont az van ráírva, hogy napozás előtt kell vele bekenni az arcot, szóval én ebből azt veszem ki, hogy nem mindennapos használatra van.

Néztem drogériában fényvédős hidratáló krémeket, de mindegyik ilyen öregedés elleni, meg ránctalanító cucc volt, most 21 évesen tényleg ilyeneket kéne vennem? Ráadásul ezekre mind azt írták, hogy nem helyettesítik a megfelelő fényvédő használatát(???)

Milyen fényvédőt vegyek az arcomra, amit minden nap tudok használni, és kombinált bőrre van (ilyen piros foltos, pattanásos a bőröm)? Ha lehet, kérlek írjatok konkrét terméket!

Olyan a bőröm, aminek fokozottan kell a védelem, világos és szeplős bőröm van, az orromon pedig már sajnos ígyis van egy-két pigmentfolt. :( Ezekkel amúgy mit lehet kezdeni?

Előre is köszönöm!



2021. máj. 7. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az Eucerin is jó mindennnapokra.

[link] Ez az, vagy melyik?

2021. máj. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A lényeg, hogy spf 50 legyen és a megfelelő mennyiséget kend fel. A többi csak ráadás.

Olcsóbb kategória, amivel érdemes lehet próbálkozni:

- sundance kids sensitive sonnenmilch

- sunozon kids med

- lavazon (ebből nem tudom, melyik könnyedebb állagú)

Amivel állagban kevésbé tudsz mellélőni:

- Canmake Mermaid clear

- Paula's Choise Resist fluid

Alkoholos fluidok, ezek szárítanak, cserébe könnyű az állaguk:

- Garnier face fluid

- La roche posay Shaka fluid


A megfelelő mennyiség:

[link]


Ez a MINIMUM, amivel eléred az spf 50 védelmet. Ha nehezen szívódik, kend fel felét, várj pár percet, majd a másik felét, jól eldolgozva. Ne felejtsd el újrakenni, két óránként, ha kint tartozkodsz, ha bent, akkor is legalább egy-kétszer a nap folyamán. Újrakenni már elég kevesebbel is.

Ha sminkelsz és ezért nem tudod újrakenni, ajánlom, hogy vegyél egy fényvédő sprayt, ami átlátszó permet (tehát olyan flakonban van, mint a dezodor, nem pumpásban), pl la roche posay anthelios.


Nem tudom, melyik Eucerint vetted, de ha spf 50, akkor tökéletes az is.


Pigmentfoltok ellen pedig pont, a fényvédő fog a legtöbbet tenni, illetve használhatsz rá AHA savas hámlasztót (pl The Ordinary 5% lactic acid), illetve c-vitamin szérumot (Geek&Gorgeous C-glow), de ha még most kezdted a rutint, ez még a jövő zenéje.

2021. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én dmes vagy rossman sajátmárkást használok vagy La roshe posayt.
2021. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azta. :O nem is tudtam, hogy ennyit kell használni és többször is egy nap. Így kb 3 nap és elfogy a cucc. Azért ez így nagyon drága mulatság. :( Azért köszönöm a válaszokat, szétnézek az olcsóbbak között.
2021. máj. 8. 11:04
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem elriasztani akartalak, minden fényvédelem jobb, mint a semmilyen, de azért jó erre a mennyiségre törekedni, akár folyamatosan növelve, amíg meg nem szokod.

Persze a legjobb, ha találsz olcsón olyan fényvédőt, ami beválik és nem sajnálsz fürdeni benne :D A fényvédelem bőrápolásnak a legfontosabb eleme (meg az egészségednek, hisz nem csak a szép bőr miatt fontos, a bőrrák ellen is teszel), és sajnos könnyen tud a legdrágább is lenni.

2021. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!