Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A rövid haj egészségesebb?

A rövid haj egészségesebb?

Figyelt kérdés

Sziasztok, hosszú évek óta csak hosszú hajam van, a fenekem fellett ér véget. Vékony szálú, közepesen sok, világosbarna haj.

Nem göndörítem, nem vasalom és ritkán szárítom de így is gyorsan törik a vége.

Ha mondjuk hátközépig érne szebb lenne? Vagy ugyanúgy eltörne egy idő után?

Mivel nincs tapasztalatom ezért kénytelen vagyok megérdeklődni, köszönöm a válaszokat!


2021. máj. 28. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Milyen időközönként szoktál vágatni belőle? Ha ritkán, az lehet az oka annak, hogy töredezik. Ha nem szép a vége, jó ötlet lenne vágatni belőle annyit, hogy megint egészséges legyen az egész, ne legyenek elvékonyodott végek. Nem kell feltétlenül rövidre, valószínűleg 10 cm is sokat segítene rajta, de persze ezt látatlanban nem lehet megmondani, attól függ milyen állapotban van. Utána meg időnként kéne egy frissítő vágás, csak pár centi és úgy nem lenne töredezett.

Ha szívesen kipróbálnád, akkor persze legyen jóval rövidebb (nem mintha a hátközépig érő haj ne számítana hosszúnak), de amúgy minden hajhossz tud töredezni, ha nincs jól kezelve és időnként vágva belőle.

2021. máj. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Változó, kb 4 havonta de volt hogy egy évig nem jutottam el fodrászhoz. Kezelem, szinte naponta kell kennem a végét olajjal. 1-2 pumpálás rámegy és egy óra alatt beszívja, utána tűnik teljesen épnek. Szóval majdnem minden nap itatom. De nagyon kell vigyázni rá, és sokak mondják hogy de szép de hosszú, de ennyi. Én is irigykedek sokszor mert vasalják, göndörítik, és nem törik úgy a hajuk. Nekem meg ettől a sok szösztől a levegőben is ami a nyárfáról jön, kócolódik... pedig nem is szabad levegőn dolgozom.

Levágatni nem szeretném annyira, csak az a folyamat jutott eszembe, hogyha az a mennyiség és folyamat amit a “szervezetem belerak az ápolásába” rövidebb hajon kellene átmennie, akkor jobban bírná-e a strapát?

2021. máj. 28. 21:18
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, valószínűleg ha kicsit rövidebb lenne, azt könnyebb lenne neked is kezelni és az ápolása is kicsit kevesebb időt venne igénybe.
2021. máj. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!