Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a viszkető fejbőröm...

Jasmine999999 kérdése:

Mit tegyek a viszkető fejbőrömmel és a hámló lemezkékkel, zsírosodással? 14 éves korom óta van ez jelen, most 19 éves vagyok, lány.

Figyelt kérdés
Hajmosás után 3 nappal a tiszta fejbőröm viszketni kezd, majd lemezszerűen látom a bőrdarabokat a felvakart területről leválni. Nem korpa, inkább zsírosabb és lemezes textúrájúnak tudnám leírni.Régen kétnapontanap hajat mostam ennek megelőzése végett, de az sem volt egészséges. Két éve heti egyszer mosom. Több bőr és hajgyógyásznál is jártam már, de egyik módszer sem szűntette meg a tüneteket, csak ideiglenesen nem tapasztaltam őket egy hétig, de amint abbahagytam az adott sampon használatát visszatért a probléma, mellesleg méregdrága volt. A gluténérzékenységem miatt ezt is a tünetének gondolták, de másra nem vagyok allergiások. Hajszeszt(bánfi) szoktam a fejbőrömbe masszírozni, hogy enyhítse a tüneteket és a nedvesség után nem viszket, kifejezetten hűsít, pár perc múlva pedig szárító hatású. Mással előfordult más hasonló? Milyen orvost érdemes még meglátogatnom? A hajammal nincs baj, vékonyszálú, de mindig is az volt. Allergológusnál, bőr és hajgyógyásznál már jártam.

2021. júl. 14. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez komolyabb szerintem mint sim
2021. júl. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sima korpa. Pl pikkelysömör.

Orvohoz menj inkább.


(az előzőt hamarabb elkuldtem 😅)

2021. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A páromnak (ő fiú) is pont ezek voltak/vannak a problémái. Megmossa, aztán másnap ugyanúgy viszket és nem ilyen normális korpa, hanem ilyen lemez alakúan jön fel a bőr, nagyon durván ki lehet belőle szedegetni a borsó méretű valamit.

Ha még nem használtad, a ricinus olajat tudom ajánlani. Jól beledörgölöd a fejbörődbe fürdés előtt egy órával, majd egy óra múlva megmosod. Neki használt, de ha elfelejtette használni, akkor visszajött neki.

Sajnos úgy múlt el neki hogy levágatta a haját tüsisre. De így is nagyon korpás a haja. A ricinus olajat ajánlom!!

2021. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Előző vagyok még: Ha bemész a gyógyszergyárba, vény nélkül adják a ricinus olajat.
2021. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vichy Dercos sanpont próbáld ki.
2021. júl. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Próbáld ki a Nizoral sampont
2021. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!