Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen arcápoló termékeket...

Milyen arcápoló termékeket tudtok ajánlani, amely zsíros, problémás bőrre hatásos és bevált nektek?

Figyelt kérdés

Az arcápolási rutinotok is érdekelne.


19/L



2021. júl. 20. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Lemosó:

[link]


Szérumok:

[link]


[link]


[link]


Retinoid:


[link]


Hidratáló:


[link]


SPF:


[link]

2021. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! nekem ugyanilyen a bőrtípusom és én 20 éves vagyok.

Kb.január óta ápolom tudatosan (saccperkb) a bőrömet, kialakított rutin szerint.

Sorrendben írom:

-----Reggel langyos vizes arcmosást követően C-vitaminos szérumot fogok használni (csak még ezt nem vettem meg, nekem foltos a bőröm, illetve sokszor fakó,főleg a téli időszakban és ez nagyon jó rá állítólag) :

[link]

-----Fényvédő használata kiemelten fontos nyáron, legalább 50faktoros ajánlott, főleg,ha sokat vagy kint és ha világos a bőröd, mint nekem ,meg hát úgy alapjáraton is ezt nyomják minden skincare csopiban,hogy enélkül sehova ne mozdulj ki. Én még nem találtam meg a megfelelőt, de egyébként pl az Eucerin sun oil control SPF50+ ( [link] ) sokaknak bevált, vagy a Paula's Choice Resist ( [link] ),de pl 14ezer forintot nekem nem ér, nem próbáltam mondjuk, de pénzem se lenne rá. Olcsóbb megoldás a Garnier Ambre Solaire Anti-spot SPF50-es arcra való fényvédője ( [link] 3000ft-ért vettem a dm-ben, mondjuk alkoholos, de az állítólag fényvédőnél belefér,mint összetevő, fluid állag, gyorsan beszívódik, ezért sokan szeretik,bár nekem nagyon zsírosodik a bőröm tőle... Még olcsó, általam próbált drogériás verzió lehet a dm-ben kapható sundance sensitive 50-es fényvédője ( [link] 200ml 2500ft, vagy a rossmannos sunozon med szintén 50 faktoros fényvédője ( [link] az olyan 1400ft körül van (én sose találtam rossmannban,de neked sok sikert :) )


----Este először egy babáknak szánt olajjal ( [link] dörzsölöm át az arcom (száraz bőrre, száraz tenyérrel viszem fel,ez hatékonyan eltávolítja a sminket és a fényvédőt a bőrről, mióta alkalmazom, nem hámlok és nem lesz száraz a smink a bőrfelszínen,ha felkenem :D) Ha te nem akarsz olajat venni, használhatsz micellás vizet is (le kell mosni,ha eddig nem tudtad) ,én ezt vettem: [link] ,de ez is jó: [link]

-----Géles lemosó utána: [link] ,jó a balea med: [link]

-----Azelainsavas szérum(minden másnap): [link] (jó foltokra, pattikra, mindenre:D ) ,használhatsz ilyet is : [link]

-----hidratálókrém: [link] ,de állítólag más jobb lenne, ezek közül fogok választani: [link] / [link]

-----spot-treatment(foltokra/pattikra): [link]

-----ha nem azelaint használok, akkor akneroxidot(de akkor először hidratálok, utána kenem fel a pattis területre): [link] (patikában kapható, ez az 5%-os koncentráció bőven elég)

-----heti 2x kb használok szalicilsavat : [link]

és szintén ennyiszer, agyagmaszkot:

----- [link] és [link]


ennyit használok :)

még,ami jó lehet, az a niacinamide, csak nekem az úgy néz ki, nem hatott ,de amúgy ezt próbáltam: [link]

2021. júl. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen a bőröm.


Esti rutin:


1. Missha blackhead off olajos lemosó

2. Neutrogena curcuma clear habzó lemosó (de géleseket is szeretek használni).

3. Heti 3x Cosrx bha heti 1x, max 2x G&G Smooth out Aha

4. G&G apad, ha száraznak érzem a bőröm, rá jön, vagy helyette a Tiam snail esszencia.

5. G&G A-game 5 (heti kb 4x)

6. LRP cicaplast - Ebbe csepegtetek Byby cdb boostert.

+1 Heti 1x, 2x az AHA nap után tartok egy pihi napot a bőrömnek. Ilyenkor The ordinary Euk134 és ha valamennyire beszívódik, rá jön a Cicaplast.


Reggel:

1. Langyos vizes lemosás

2. Akneroxid

3. Lemosom az Akneroxidot (időmtől függ, hogy meddig hagyom fent.)

4. Néha Apad, de most gondolkodom egy c vitaminos szérumon.

5. Tiam snail esszencia

6. Eucerin oil control spf 50

2021. júl. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!