Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Komoly, tudatos hajápolásról...

Komoly, tudatos hajápolásról szóló oldalak/csoportok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan oldalakat keresek, mint a skinsmart, csak hajápolás témakörben. Néztem facebookos csoportokat és bennük is vagyok, szóval arról nem kérek ajánlásokat köszönöm🙂

Vannak olyan oldalak, ahol hasznos tanácsok, tippek vannak?



2021. júl. 28. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
kovetem:D
2021. júl. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vagy esetleg itt tud valaki válaszolni pár kérdésemre, azt megköszönném.

-milyen összetevők kerülendők a samponokban, balzsamokban?

-melyek a legjobb márkák?

2021. júl. 28. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
+1 Követem :)
2021. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Weboldalból a göndörkacajt tudom javasolni. Ez viszont göndörhajra jó. Ha hullámos akkor googleba írd be, hogy wavy girl method. Angolul sajnos több minden elérhető mint magyarul.


Egyébként meg neked kell kitapasztalni, hogy mit bír a fejed.

Alapvetően úgy kell kezdeni, hogy porozitását nézel és megprobalod behatarolni a hajtipusod(egyenes-hullamos-gondor tengelyen ez a 2b, 4c stb). A porozitását meg úgy hogy megmosod a hajad és még a balzsam előtt megmentesz egy hajszálat. Ezt beleteszed egy pohár vízbe és megnezed hogy viselkedik(ne érjen semmi peremhez, levegőbuborekhoz). Ha fent marad alacsony, ha közepén van akkor közepes, ha lesullyed akkor magas a porozitás. Herczeg Gyöngyi csoportjában erről pl sokkal atfogobban tudsz tájékozódni. Meg van, hogy melyik porozitáshoz melyik olaj jó stb. Még egy dolog, hogy a fehérje-hidratalas tengelyt is jól be kell lőni.

Ha vattás-nyulos a hajad akkor sok a hidratalas, ha törékeny akkor pedig a fehérje sok.

A magyar wavy girl method csoportban van egy táblázat, ami segít, hogy hogyan lehet jól megtalalni az egyensúlyt.


Az összetevők hasonlóak mint borapolasban. Pl szilikon, paraben, illóolajok, durva tisztító(sls, als, scs) és tartositoszerek(formaldehid kibocsato tartositok, itchy M-ek pl). Ugyanakkor kell néha egy mélytiszitas is, ahoz kell egy sls-es sampon, de nem állandóan.


Hozzateszem nekem nagyon hisztis a fejbőröm és nem találtam még megfelelő sampont. Már ott tartok, hogy arclemosót használok második mosásra. Ma fogom kipróbálni 😆


Nagyjából ennyit sikerült nekem összeszedni eddig.

2021. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!