Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik anti androgént használj...

Melyik anti androgént használjam a férfi kopaszodás megállítására?

Figyelt kérdés

Jelenleg Norwood 2.5 vagyok, de ez nem biztos, hogy örökké így fog maradni, ha nem csinálok semmit.


1 hónapja szedek Saballo -t (saw palmetto + tökmagolaj), viszont úgy érzem, szeretnék kipróbálni valami komolyabb, hatásosabb szert is. A topical kezeléseket úgy kell érteni, hogy alkalmaznék mellé dermarollert és mellette enném tovább a Saw Palmettót is. Orális szer esetén a saw palmettót abbahagynám.


Tudok a minoxidilről is, azonban sok utánajárás után azt látom, hogy egyrészt akik minoxidilt használnak, előbb -utóbb általában rátérnek egy anti adrogénre, viszont a minoxidilt is folytatniuk kell, mivel a hajban egy függőség alakul ki rá. Ezzel szemben sok olyan ember van, aki anti androgénnel kezdi és a következő 20 évre elfelejtheti a problémát. Ezért gondolom, hogy jobb most elkezdeni és túl lenni az anti androgénen, mint éveken keresztül várni és rettegni a lehetséges mellékhatásoktól, amik csak az emberek 2 -5% -ánál jelentkeznek, viszont komolyak.


1 év használat után elmennék egy hajbeültetésre is. A szert csak kb 20 évig használnám, utána 100% -ban a hajbeültetésekre hagyatkoznék.


Másik kérdés, hogy ezek a szerek/kezelések elérhetőek Magyarországon?



2021. júl. 31. 16:22
A kérdező szavazást indított:
Finasteride tabletta
Topical Finasteride
Topical Dutasteride
Topical Dutasteride mezoterápia (injekció fejbe)
Breezula
Dutasteride tabletta
A hajbeültetés elég lehet
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Hagyd a fenébe az egészet. Borotva, aztán helló.
2021. júl. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: De miért? Főleg, hogy a kopaszodási helyzetem annyira nem rossz, és vannak rá kezelési lehetőségek. Ha végigmegyek az úton, akár modell hajam is lehet.
2021. júl. 31. 17:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Másik, hogy éveken keresztül kondizzak, hogy jobban nézzek ki, tegyek bele mindent, állítsam be az étrendemet stb, csak azért, hogy utána ne matcheljek a romló hajhelyzetem miatt, amihez elég lett volna megenni egy tablettát? Ezt inkább nem.
2021. júl. 31. 17:31
 4/9 anonim válasza:

Én kipróbáltam a Dutasteride mezoterápiát (3x, 3 hónap különbséggel), de nem állította meg a hajhullást, csak valamennyire lassította. Most kezdtem el napi 1mg Finasteridet szedni,várom a hatását (azt mondják, minimum 3 hónapot kell várni az eredményre a haj ciklikus növekedése miatt).


Valószínűleg a DHT-érzékenység nem az oka a hajhullásnak, hanem az egyik közbülső lépése. A fő ok a fejbőr oxigénhiánya lehet.


Nagyon ajánlom Robert English írásait, naprakész a témában és nagyon jól el tud magyarázni bonyolult biológiai összefüggéseket is. pl. ezt:

[link]

2021. aug. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4: Sajnos az is lehet, hogy az itthoni mezoterápia fake. Az oldalak, ahol ilyet ajánlanak, elég fura broscience leírásokat tartalmaznak, ami alapból gyanús.


Viszont nálam a cél csak a továbbterjedés megállítása, hogy utána egy transzplantációval visszatérjek az eredeti hajvonalhoz.

2021. aug. 10. 23:48
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk az is igaz, hogy itt nem számít a technikus szakértelme. A lényeg, hogy a szer a fejemben legyen valahogy.
2021. aug. 11. 00:02
 7/9 A kérdező kommentje:
A transzplantációt meg megcsinálják valódi szakemberek külföldön... Ezeket egy válaszban kellett volna leírnom.
2021. aug. 11. 00:03
 8/9 anonim válasza:

4-es vagyok. Biztosan Dutasteridet kaptam, orvos adta be. De nem volt túl sok hatása (valószínűleg nem volt elég ideje kifejteni a hatását, mert a vérkeringés hamar elvitte a fejbőrből).


Index fórumok között van egy HairGain Forum

[link]

ott még rengeteg hasznos infót lehet találni.

2021. aug. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8: Hova érdemes menni orvoshoz?
2021. aug. 11. 01:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!