Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fanszőrzet eltávolítása a...

A fanszőrzet eltávolítása a higiénia része?

Figyelt kérdés

Tudom megosztó a téma, azért kérdezem, de ne vesszetek össze. jó? :)

A véleményekre viszont kíváncsi vagyok, le is írhatod!



2021. okt. 12. 11:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy ha valakinek nincs lehetősége fürdeni, alapból nagyon alacsony higéniában van része, akkor a visszametszés nem árt, persze ha van lehetősége. Borotválás már nem hiszem, mert kockáztatja a fertőzés veszélyét. Talán még valamelyik filmben is hallottam, nevét nem tudom, munkatáborban tanácsként, hogy vágja le, ha nem szeretne tetveket. Film nevét se tudom, és sajnos utánanézés nélkül gyenge érv, de realisztikusnak találom. Azért manapság ilyenben kevés embernek van része.

Amúgy nem hiszem, hogy olyan hatalmas szerepe lenne, már csak abból kiindulva, hogy hányan szőrtelenítenek, még úgy hogy azt se tudják miként kéne hozzálátni és semmi bajuk. Legrosszabb, amit hallottam, hogy tiszta kiütéses lett vagy szőrbenövéses.

A higiénia alatt pedig mindenki mást ért, ha nem orvosi értelemben beszélünk róla. Például sokak szerint, mondjuk inkább külföldön normális utcai cipőben házban, netán ágyban is lenni. Számomra ez elfogadhatatlan, főleg hogy első minimum egy átöltözés, ha hazaérek. De már sokan utcai ruhában simán elvannak Magyarországon is akár estig, azelőtt pedig ült a buszon, váróban, orvosi rendelőben, étteremben, moziban, iskolában, munkahelyen és akár sok más helyen. Számomra ez nem higiénikus.

Én valamilyen szinten a személyes higiéniám részeként tartom a szőrtelenítést is. Alapvetően egy csupasz embert is tisztábbnak látok, érzek, mint egy szőröset. Nagy különbség pedig akkor jön ki, ha például tiszta izzadtak. Én is tisztábbnak érzem magam. Egyébként esztétikailag is jobban tetszik a szőrtelen.

Nem mondom, hogy igénytelen az, aki nem szőrtelenít, azt sem aki utcai ruhában mászkál ottnon, de a szememben "tisztább" embernek tűnik csak ezeket tekintve az, aki szőrtelenít, és legalább kezet mos, átöltözik, ha hazaér, még ha a fürdés el is marad. Én ezt a kérdést eléggé relatív dolognak tartom. Nálam esztétikailag is így van, ha valaki minél jobban szőrös, annál inkább nem tetszik, de valószínűleg valamiféle korreláció is van a kettő között.

Amúgy pedig a tiszta érzetet leszámítva, esztétika elég sokszor felülmúlja ezeket. Nem hiszem, hogy annyira egészséges lenne sok olyan dolog, amit a szépség, kinézet érdekében tennénk. Itt már viszont igencsak szubjektív a dolog.

Én a 2. opciót választottam hetero fiúként. Szerintem némi karbantartás, aki szőrösen is szereti, az azért nem árt. Akárcsak egy haj, szemöldök, köröm esetén vagy tök mindegy miről beszélünk, persze ha szükségesek és ebben az esetben is, ha valaki túlzottan szőrös odalent.

Az emberek szerintem nem higinénia miatt szedik le, hanem általában, mert nem tetszik nekik vagy a párjuknak, vagy pedig nem szereti magán, tisztábbnak érzi magát nélküle. És ugyan így fordítva is. Nyilván ebben az esetben az utóbbi érzés nincs meg...

2021. okt. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
86%

Hát igen, lányoknál a szeméremdomb mindegy, milyen... De a nagyajkakon (belül is van szőr) ott marad a pisi és a vér is. Hiába törlöd, még a nedves kendővel sem tudod rendesen kiszedni a szőrből. Pisilni meg nem csak otthon, egyszer szoktunk, ugyebár.


Sőt, van akinek csurog, csepeg az napközben is...


Én a csupaszra szavazok. 🤷🏻‍♀️


#Én voltam a buta, aki nem érti a száraz sikosító fogalmát.

2021. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Hagyjátok már ezt az áltermészeteskedő szőrimádó dumát.

Mi se szeretjük ha puncinyalás közben szőrrel megy tele a szánk, és ezzel a lányok is pont ugyanígy vannak.

Ennyi.

2021. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk az előjáték része, hogy csupaszra borotváljuk egymás kukiját.
2021. okt. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
60%
Régebbi időkben talán a higiénia előnyét szolgálta (tetű, stb.) ugyanis akkor ugye kiváltságos volt igazából tisztának lenni, a sok baktérium megrekedt a szőrzeten amely ugye tovább terjedt a nemi szerven. Ugyanakkor pont ezért higiénikus megtartani, mert eredetileg azt a célt szolgálja, hogy a baktériumok bejutását viszonylag megakadályozza. Önmagában az, hogy szőrös nem ezen múlik a higiénia. Inkább csak a látszatát kelti a tisztaságának, ha nincs szőrzet, de ha megfelelően tisztálkodsz, szőrzet ide vagy oda…
2021. okt. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudja megakadályozni a baktériumok bejutását, lehetetlen. A baktériumok sokkal-sokkal kisebbek mint a szőrszál, ahogy a kérdező írta. Nem tudsz homok lapátolni vasvillával. Kb ez a méretkülönbség a bacik és a szőrszálak között.


Nőként én el se tudnám képzelni, hogy dús szőrzetem legyen mestruáció alatt.

2021. okt. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13%
Minden nap zuhanyzunk, így ha valakinek ma szőre van, az sehogy sem tud nem higiénikus lenni! Az higiénikus. Nem egy adott kiragadott percet kell nézni, amikor esetleg vizelet "pára" van rajta, ráadásul pont azért jó, ha a szőrön van és nem a bőrünkön! Félre az összes tudományt, az amit én tapasztalok lányként: ha hagyok szőrt, persze hosszabban kell zuhanyoznom 5 másodperccel, hogy a "szőrt is megmossam" de sokkal ritkábban van bármi problémám, ha viszont csupasz, akkor sok a nőgyógyászati kellemetlenségem!! Akinek meg varázspuncija van (értsd. valószínűleg erősen védi a hüvelyflórája) azt meg irigylem mindenek felett!! De az ilyen helyeken ne is kommenteljen. Nekem is egyszerűbb lenne mindig csupaszon hordani, sem mint magyarázkodni a pasiknak (úgy sem értik, meg nem is akarják), meg szeretnék sok-sok orált, de nem tehetem. Legalább 5-ször hosszabb időnként kipróbáltam, és mindig úgy történt. A pasiknál viszont szerintem majdnem mindegy, hogy csupasz-e vagy rövid. Az egyik exemnek annyi, hogy a pénisze és a zacsi közt valószínűleg mindig beizzadt és ott kipirosodott neki.
2022. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem a higiénia része a fan- és farszőrzet eltávolítása is, bár a dúsbb szőrű, érzékenyebb, könnyen begyulladó bőrű srácoknak ez nehezebb feladat. F/45.
2022. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Miért csak a srácoknak? Nőknek is van sok és sokkal bonyolultabb a külső nemiszervük is, nem könnyű az egész gyapotot lemetszeni ott. Főleg nem érzékeny bőrrel.
2022. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
A 17-es vagyok. Ha kipróbáltam valamit, és leírtam a tapasztalatomat, akkor miért nyomkodjátok a negatív gombot a válaszomra????????????? Pontosan ezt írtam... Ha leborotváltam és a kellemetlenségeim miatt nem tudtam utána a párommal ágyba bújni, akkor azt nem igazán élveztem! Ha meg meghagytam rajta valamennyit és én éltem mint "marci hevesen", mert színtiszta volt belül, akkor meg mindenki azt hiszi, hogy barlangból jöttem vagy hogy retkes vagyok, nem tudom!! Ha meg elmondom, hogy ezt miért csinálom (és nem egy nőgyógyász mondta, hogy igen, osztja a véleményemet, lehet úgy az egészségesebb egyeseknél), akkor meg hülyének vagyok nézve. Mint ahogy itt is, fel lett téve egy kérdés, és megírtam rá az én tapasztalatomat, és le vagyok pontozva. Köszönöm szépen!! Ilyen a társadalom, mit várjak.
2022. márc. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!