Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Befesteni a hajam (telítetlen)...

Befesteni a hajam (telítetlen) karibkékre? 20/F

Figyelt kérdés

Hirtelen jött egy ilyen ötletem, eddig is nagyon tetszettek a kék hajak, valószínű nem is illene a stílusomhoz, de nagyon tetszik. Hosszú középbarna hajam van (mellem aljáig ér) és szürkészöld szemem, úgy tudom szőkíteni kéne, de nem tudom az mennyire károsítja a hajat.

[link]

Ez az árnyalat tetszik.

A fehér/szürke is tetszik nagyon, de a kék jobban kicsit.


Valószínű a szélsőjobbos idősök csak fujjognának, de nem nagyon érdekelne, a szüleim még annál kevésbé örülnének neki.

Meg lehet az is tetszene, ha csak a legalját festeném be először.

[link]

(ez az árnyalat nem tetszik, meg max 20 centit az aljától nézve, de ilyesmire gondoltam)


Egyébként elegánsabban öltözködöm.


Még annyi, hogy egy olyan fodrásznál, aki tökéletesen megcsinálja, hogy telítettség-szín pontos legyen, mennyibe kerülne a teljes festés és mennyibe, ha csak az alját kérem?



2021. dec. 18. 21:01
1 2 3
 11/24 Metionin ***** válasza:

25 ezer körül jönne ki szerintem mostanság. Nem olcsóbb, mintha az egészet festetnéd, sőt, azt egyrészt nehezebb megcsinálni, másrészt magadnak nem feltétlen fogod tudni otthon újrafesteni. Én anno Hedge Hair szalonban csináltattam, akkor ez volt az egyetlen, ahol foglalkoztak színes hajjal, de ma már biztos általános.

Az meg, hogy hátrány-e egyetemen, szakfüggő szerintem. Én jártam TTK-ra, BTK-ra és ÁOK-ra, sehol senkit nem izgatott a hajszínem de pl. jogon kinézem belőlük, hogy belekötnek. Évek óta oktatok is egyetemen, szintén nem izgatja a népet a hajam.

2021. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Ik-n vagyok

Azt hittem ezt is újra tudom festeni magamnak.

Nagyon furán nézne ki, ha az egész kék lenne szerintem. Ez az ombre amire gondolok, vagy mi a neve?

2021. dec. 19. 19:10
 13/24 Metionin ***** válasza:
Ombre az, ami átmenetes, igen, ez a képen ahhoz hasonló bár szerintem sokkal szebben is meg lehet csinálni. Végülis gyakorlattal újra lehet festeni csak ha felül az eredeti hajad nagyon eltérő színű, akkor csúnya, ha oda is megy kék ahova nem kéne. Nem tudom így hirtelen, hogy barnán hogy látszódna ha nem pontosan kennéd fel. Magunknak nehéz megcsinálni még akkor is, ha amúgy gyakorlottak vagyunk. Nekem a full sötétkék előtt volt fekete-kék átmenetes a hajam, bár azt lehetett otthon kenni bátran, mert a feketén a feljebb kent kék nem látszott úgysem.
2021. dec. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
És az mennyire működne, ha csak szokitest kérnék és hambasitotval kezelném, ahogy néztem utána olyan szőke lesz, hogy az már közel van a fehérhez is
2021. dec. 20. 12:59
 15/24 Metionin ***** válasza:
Az hajfüggő, hogy 1 szőkítéssel mennyire fog kivilágosodni. Van akinek 2-3 alkalom is kell, míg világos szőke lesz a haja. De persze megteheted hogy csak a szőkítést kéred és otthon felkensz rá kéket, viszont mivel az a legdrágább része a műveletnek, úgy sem sokkal olcsóbban úsznád meg.
2021. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A szőkítés az, ami a szakértelmet és az anyagot igényli, nem a kék felkenése. Nem érdemes ezen spórolni, mert nem lesz számottevő a különbség.
2021. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Leírás alapján szinte ugyanolyan hajam van, mint neked. Én anno otthon akartam fehérre festeni a hajamat, fehér hajfestékkel online oktatás alatt, de mivel féltettem a hajamat, így csak egy tincset vett kezelésbe. 4 festés után is csak szőke lett a tincsem, szerintem még 4 után se lett volna fehér. Ez persze egy laikus, ótvar megoldás a fehér haj eléréshez, amivel azóta fel is hagytam.

Fodrászokhoz azt tudom ajánlani, hogy tényleg nézz utána, hogy ki csinálja a hajadat, mert sokan kellő szaktudás nélkül is elvállalják.

2021. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Lehet inkább befestem magamnak, ahhoz nem kell akkora szaktudás, mint az átmenethez, nincs is olyan fekete hajam, amihez illene a kék szín.

Fodrászüzletben kérdezősködök, hogy mit ajánlanak otthoni szőkitésre, hogy ne roncsoljam a hajam.

Köszönöm a válaszokat, Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2021. dec. 25. 01:04
 19/24 anonim ***** válasza:
Magadnak nem tudod megcsinálni. A kékhez fehér alap kell, ami szakértelmet igényel, hogy eléhg világos legyen az alap, de ne is menjen tönkre a hajad. Ezt te magadnak, szaktudás nélkül nem fogod tudbi megcsinálni. Jó esetben foltos, mocs@rzöld lesz az eredmény, rossz esetben nem marad hajad.
2021. dec. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
#19 és melyik részét rontanám el? Miért nem érhetem el a kék szint? Fodrász üzletben szerintem elég szakértőek a dolgozók, ahhoz hogy elmagyarázzák hogyan csináljam.
2021. dec. 25. 12:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!