Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim szőrtelenítés. Mit...

Intim szőrtelenítés. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Amíg borotvával szőrtelenítettem, addig csak 2-3 pattanás jelentkezett a szőr visszanövésekor, viszont nem lett teljesen sima a felület, zavart hogy minimálisan mindig szúrt a szeméremdomb területe.

Átálltam a gyanta+csipesz kombinációra, tökéletesen sima felületet kaptam, a bőröm is bírta nagyjából 3 hétig, amikor elkezdett visszanőni a szőr.

Ez már több mint egy éve volt, azóta szó szerint mindent kipróbáltam, előtte heti 2-3x bőrradír hogy az elhalt hámsejteket leszedjem, fertőtlenítettem a bőrt szőrtelenítés előtt és után is, hidratáltam, nem hordtam nagyon szoros nadrágot, figyeltem rá hogy ne izzadjon meg az a terület (ilyen hidegben nem is nagyon volt rá lehetőség), rengeteg pénzt és időt beleöltem hogy ne történjen gond, főleg most a legutolsó alkalommal. És amikor már biztos voltam benne hogy nem fognak jelentkezni pattanások, kb.3 hét múlva kipattogzott az egész terület, nagyjából minden második szőrszál mellett megjelent egy fehér kis tűszúrásnyi pötty, amiből kisebb-nagyobb pattanások lettek, meg néhány szőrtüszőgyulladás. Azt hittem elsírom magam, főleg hogy másfél hét után se múlt el teljesen, pedig kamilláztam meg kentem Sudocremmel.

Azt olvastam, hogy egyesek genetikailag is hajlamosak a szőrtelenítés utáni szőrbenövésekre, ha vékony a bőrük, és vastag szálú, göndör testszőrzetük van. Az én esetemben sajnos mindhárom jelen van.:(

Mit csinálok rosszul? Vagy már csak az a lehetőség maradt, hogy le kell mondanom a gyantáról?



2022. jan. 18. 09:01
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Menj el profi kozmetikushoz, és ha úgy se jó, akkor keress más módszert.
2022. jan. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
32%
Ha magadnak gyantázod le akkor lehet rossz a technikád .
2022. jan. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Mintha csak magamat olvasnám, én is küzdötten a szőrrel (eleinte borotváltam, később profi helyen gyantáztattam). Akármivel kentem, kipattogott amint megjelentek az első szálak. Megvettem a legolcsóbb lumea IPL-t, lassan 3 éve villantok átlag 3 hetente, most nő rajtam kb. 10 szőrszál. Nyaktól lefelé :)

/teljesen fekete a szőrzetem/

2022. jan. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!