Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Cisztás akné - segítség?

Cisztás akné - segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap reggel konkrétan a semmiből előjött egy nagyon fájdalmas piros dudor az államon. Vártam hogy mára kijöjjön a fehér része és kinyomjam (szerencsére nekem így általában nem hagy nyomot az arcomon), de nem történt meg. Így utanaolvastam és úgy gondolom ez ilyen cisztas akné lesz. Piros, fáj, és meleg a bőr korulotte.


Kérdésem mit lehet ezzel kezdeni? Olvastam egy bizonyos Akneroxidról, az valóban hatásos lehet?


Amennyiben nem javul mindenképp elmegyek bőrgyógyászhoz de jelenleg ez az egyetlen ilyen az arcomon.


Másik kérdésem, erdemes kivizsgaltatni az okát akkor is ha csak egy van belőle és nem sok? 24 éves vagyok így nem tini kori probléma sajnos:( gondolom valami a hormonhaztartassal lehet.


Bármilyen tanács jól jönne mert iszonyatosan nézek ki jelenleg😆 köszönöm!



2022. febr. 7. 10:49
 1/3 anonim válasza:
21%

Tegyél rá sebtapaszt. Komolyan.

Szerintem nincs szukseg kivizsgaltatni ez nem olyan nagy gond. Majd felpuhul kinyomod vagy lemegy magatol a duzzanat.

2022. febr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
GG Stress Less szérumát próbáld meg esetleg, DM-ben lehet venni, én ezt szoktam helyileg használni, hosszú távon meg használj egy enyhe arclemosót, azelainsavas krémet, BHA hámlasztót és egy könnyű, illatmentes hidratálót. Ha sokat vagy a napon, akkor egy fényvédőt is. Az akneroxid én úgy tudom, hogy a pattanást okozó baktériumokat pusztítja, emiatt szerintem egyszeri gyors segítségként nem jön szóba.
2022. febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, azt még kifelejtettem, hogy helyileg nekem a Gentamicin Wagner nevű kenőcs is szokott segíteni.
2022. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!