Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon csúnya foltos bőrrel...

Nagyon csúnya foltos bőrrel mit lehet kezdeni? Kozmetikus, bőrgyógyász segítsége is érdekelne!

Figyelt kérdés

Sajnos egy ideig különböző okok miatt elég sokat bántottam az arcom, mindig nyomkodtam még a semmit is, és sajnos éjszaka nagy mély sebeket kapartam rajta tudatomon kívül. Már szerencsére az eredendő problémát sikerülget kezelni, de nagy és csúnya piros foltok vannak az arcomon. A bőrömmel egy szintben vannak leginkább, de a színük nagyon csúnya. Komoly probléma ez nekem, mert mindenen (volt/lenne) a szép bőr, konkrétan minden percemet megkeseríti és nagyon-nagyon szomorú vagyok miatta. Az alapozót nem szeretem, és egyébként sem gondolom megoldásnak. A tükröt kerülöm, már régóta dilim hogy nem nézek világosban tükörbe, csak ha lehúzom a redőnyt vagy lekapcsolom a villanyt. Viccesnek tűnhet de nem az. :)

Próbáltam már citrommal összekeverni szódabikarbónát, de nem ért semmit, bár hamar feladtam. A Bioderma glikosavas "hámlasztóját" is próbáltam, de nem ért semmit. 50 faktoros fényvédővel védem az arcom, de még így is nagyon csúnyák.

Félek hogy csak a hámlasztásos módszer segíthet, amire sajnos diákként nincsen pénzem.

Minden segítséget szívesen elfogadok és várok!

Köszönöm, L.



2015. júl. 7. 21:19
 1/4 anonim ***** válasza:

a fényvédő már alapból jó ötlet, mert ha sokat érné a nap, bebarnulnának, és még nehezebb lenne eltüntetni.

amúgy nekem is sok a piros, patti utáni sebhely az arcomon, ha kijönnek a pattanások. ami nekem bevált:

aha hámlasztás, c vitaminos szérum, arbutinos, niacinamide-es, hámosító termékek.


AHA:

paula's choice 8% AHA gel (sajnos most nem kapható)

cosrx 7% aha hámlasztó (ebay, 100 ml, 3 ezer körül, kb. 1 évig elég)


C VITAMIN SZÉRUM:

OST c20 serum (ebay, 30 ml, 4 ezer körül)

C20 21.5 vitamin c serum (wishtrend.hu, 6-7 ezer körül, ez az előző továbbfejlesztett változata)

mad hippie vitamin c serum (iherb.com, 28 dollár akciósan asszem)


NIACINAMID

la roche posay effaclar duo+ (patika, 4000 körül)

niacid gél (patika, 2000 ft, ezt még nem próbáltam, most vettem)


ARBUTIN

hada labo whitening lotion with vitamin c & hyaluronic acid (ebay, 30 ml 2000 körül, van 150 ml kiszerelésben is)


HÁMOSÍTÓ

neogranornom

bepanthen

la roche posay cicaplast és cicaplast b5


az utóbbi 3 kategóriát nyáron is megbízhatóan lehet használni, mert nem fényérzékenyítenek, de persze azért nyomasd minden nap a fényvédőt melletük is. a hámosítók meglepően sokat tudnak gyorsítani a halványításban, érdemes mindenképpen megpróbálni, ha amúgy is van otthon.

a c vitaminos szérum még belefér a nyárba.

az aha-ba inkább ősszel kezdj bele.


ha nem egyszerre veszed meg mindent, ami tetszik, akkor nem is fog sokba kerülni annyira, meg sokáig kitartanak ezek amúgy.

nekem friss hegeket 1 hónap alatt annyira csökkenti, hogy elég egy enyhe bb krém. kövi 1 hónapban meg el is tűnnek.

2015. júl. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos választ! C vitaminból muszáj szérum, vagy c vitamin tablettát is összetördelhetek?
2015. júl. 7. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:

sajnos muszáj a szérum.

a tiszta c vitamin egy nagyon instabil összetevő, hő, fény és levegő miatt hatástalanná válik. ezért nem hat foltokra a citrom és az aszkorbinsav por, tabletta, és a ph-juk sem megfelelő. csak egy adott ph között tudnak foltokat halványítani (2,5-3,5).

a szérumokban ráadásul nem konkrétan aszkorbinsav van, hanem más formája, származéka, amelyben koncentráltabb a c vitamin, stabilizálva van, így ellenállóbb a környezeti hatásoknak.

szóval csak sötét üveges, vagy tubusos formában érdemes venni, különben nem hat. amiket írtam, azokat próbáltam, meg kikértem a gyártóktól a ph értéket, megfelelnek a célnak, és a gyakorlatban is látszott a hatásuk, szépen halványítanak.

2015. júl. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ja és itt egy cikk róla

[link]

tavalyi, és hiányoznak belőle azok a termékek, amiket felsoroltam, mert azok később kerültek fel a krémmániára.

a cikkben lévő garnier is megérhet egy próbát, bár nekem nem halványított úgy, mint a szérumok, és ez sem olcsó. a brtc-t ebayen lehet venni, de pár ezerről kb tízezerre vitték az árát, mikor legutóbb néztem. :o a body shoposakat nem próbáltam, mert aránytalanul drága azokhoz képest, amiket eddig használtam, azok olcsóbbak és nagyobb százalékosak. : D

2015. júl. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!