Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hagymalé és törökkávé együtt,...

Hagymalé és törökkávé együtt, segíthet az elvékonyodó, ritkuló hajkoronán?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, de általános ritkulást tapasztalok, nem tűnt fel, hogy halántéknál visszahúzódott volna, vagyis nem a férfi kopaszodásra hasonlít. Inkább a "female pattern hair loss" jelenség ütött be, ahogy a képeket elnézem így neten. Tudom, vannak már ezzel kapcsolatos kérdések, én most magyaroktól kérdezem, aki esetleg próbálta. Tegyük fel, hogy nem zavarna a hagymaszag, ugye egyedül alszom, párom nincs, de feltételezem, hogy akkor érződik igazán, ha valaki beletúr és megszagolja az ujját, vagy ha nagyon a közelemben van. Szóval ha ez nem probléma, akkor működhet szerintetek? Állítólag ártani nem árt, csak kérdés, mennyire működik. A törökkávét, mint port én opcionálisan adnám hozzá, ezt nem említik a legtöbb helyen, egy helyen olvastam, hogy valaki ezt is ad hozzá, elvileg segít kicsit a szagot semlegesíteni, meg úgy tudom a koffein sem árthat. Kókuszolajat, mézet, és ilyen egyébb drága olajokat egyelőre nem szeretnék használni, mivel ezek drágább dolgok azért, és kérdéses, hogy működnek -e egyáltalán. Elvileg a vöröshagymalé vízzel keverve, már önmagában kellene működjön.

2022. márc. 6. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogyne, igyad!
2022. márc. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hajhullás oka hormonális. :(
2022. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt értem, nem is fűzök hozzá 100% reményeket, de ha meg sem próbálom, akkor nem tudhatom. Azt tudni kell erről, hogy a már elhullott hajat nem növeszti vissza, csak a ritkuló, gyenge hajat erősíti meg. Nekem konkrétan az a bajom, hogy nagyon vékony, már tizenévesen is az volt, most meg főleg az így 30 fölött. De mivel nem látom, hogy úgy kopaszodnék, mint egy tipikus férfi kétoldalt, emiatt fűzök hozzá reményeket. Látszik különben a hajamról, hogy az utóbbi időben olyan szálkás, élettelen, fakóbb. Viszont érdekes mód nem tapasztaltam, hogy hajmosás után nagyon hullana, az a pár szál, amit látok a tenyeremben, meg fodrászhoz is ugyanolyan sűrűn járok.
2022. márc. 6. 18:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Hormonális eredetű ritkulást, kopaszodást csak gyógyszeresen lehet kezelni, megállítani, ha pedig az sem sikerül akkor hajbeültetéssel, ha ér annyit neked ez az egész.

Én 21 éves koromtól sok mindent megpróbáltam, bele is törődtem hogy úgyis oda a hajam, valamennyi van még és takarható pedig már 30 leszek, de kitudja a jövőben hogy alakul.

2022. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Teljesen nem kellene megkopaszodnom, anyai nagyapámnak volt ilyen haja, és soha nem kopaszodott meg, csak nagyon kiritkult. És ahogy elnézem, ezzel inkább a nők szenvednek, de ha nálam ez indult be, akkor gondoltam lehet rajta erősíteni, vagy késleltetni. Már ha a szálakat vastagabbá tudnám tenni, nem is kellene sűrűbb haj (hisz tudom olyan nem lesz), szerintem olyan 30-40% javulással is boldog lennék. Nem hiszem, hogy szükségem lenne hajbeültetésre, van egy olcsóbb módja is a dolognak, a fejbőr tetkó. Azt hiszem ez pont az ilyeneknél működhet, mert lényegében mindenütt van haj, csak nagyon virít a fejbőr, főleg ha zsíros vagy vizes, szárazon nem feltűnő (még). Mindenesetre ezzel csak akkor élek, ha nincs más.
2022. márc. 6. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennél már az is jobb, ha váltott hideg-meleg vizes öblítéssel serkented a vérkeringést a fejeden. Ha mégis akarsz valamennyit költeni, akkor inkább egy koffeines hajszeszt vegyél, hagyd ezt a hagymás-kávés dolgot. Még soha nem is hallottam ilyesmiről, hogy ez hatásos lehet.
2022. márc. 7. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam az alpecint, de nem jött be, sőt, csak még durvábban zsírosodott tőle a hajam. A kávét csak azért adnám hozzá, mert állítólag valamennyire csökkenti a hagyma szagot, meg ártani sem árt.

Amúgy meg most nézem húgom képeit, aki 8 évvel fiatalabb tőlem, és már most 22 évesen legalább annyira látszik neki a hajvonala, ha nem még jobban. Pedig erős feketére festette a haját, mégis mintha nagyon ritkás lenne neki, csak ugye nagyon hosszú haja van, és ritkán hordja úgy, hogy látszódjon. Ahhogy képest nem csoda, hogy az én rövidre nyírt hajam között látszik a fejbőr, főleg ha zsíros, vagy vizes.

Mindenesetre az smp (scalp micropigmentation) mellett döntenék, ha egyszer odakerülne, hogy valamit lépni kellene, ahogy látom tökéletes megoldás olyanok számára, akik nem veszítik el teljesen a hajukat. És a legjobb benne, hogy ha le is vágnám nagyon rövidre a hajam, akkor is jól mutat, ha tiszta víz, akkor is tökéletes, akkor fejti ki előnyét legjobban, tehát jó tudni, hogy létezik ilyen. A vékony, ritkás hajnak kölcsönöz hosszabb távon (átlag 5 év) egy természetes, sűrű, és dúsabb megjelenést. Meg lehet olyan színt választani, gondolom a szürke sötétebb árnyalata közül, ami kiválóan alkalmazkodik őszült hajhoz is. Persze ez sem olcsó, de hajbeültetést nem válallnék be amúgy sem. Meg úgy tudom, az vékony hajszálúaknak amúgy sem egy jó opció.

2022. márc. 8. 20:56
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a hideg-meleg víz felváltva serkenti a vérkeringést a bőrben, de elég ez ahhoz, hogy jótékony hatását is kifejtse? Mert a hajmosás az nem egy olyan dolog, amit napi szinten sokszor csinálsz. Én nyáron naponta mosom, most télen kétnaponta.
2022. márc. 8. 21:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Első körben szerintem inkább cseréld le a samponodat. Én pl. nemrég cseréltem le a sok éve használt samponomat, és most tele vagyok babahajjal. Valami gáz összetevő volt benne, amit nem bírt a bőröm. Plusz egy góckutatás se ártana. Például egy sima lyukas fog miatt is hullhat a hajad, vagy gyulladt cisztától.
2022. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Majd elkezdem rizslével mosni. :D Ettől nem várok javulást, de van, aki ezzel mossa, és semmi sampon, ezt nem is értem. Ha nekem ez bejönne, hogy lemossa azt a zsírt, akkor nem lenne kérdés, hogy mivel mosnék hajat ezentúl.

Viccet félretéve, nem hinném, hogy a sampon okozza, előbb lesz ez fogprobléma, mert genetikámból adódóan, azzal mindig is gondjaim voltak, rengeteg kezelésen vagyok már túl. Szinte nincs olyan fogam, ami ne lett volna legalább egyszer javítva, állandóan fájdogálnak, érzékenyek, meg most van egy, amit illene már kivetetni. Ez lenne a 3. fogam, ami kivételre kerülne, de kb. 10 év múlva azt jósolta a fogorvosom, hogy le kellene csiszolni az egészet, és koronát ráhúzni. Szóval igen, ez lehetségesebb, mint más. De itt az a helyzet, hogy benne vagyok abban a korban, amikor már nem meglepő az ilyen mértékű hajvesztés, főleg úgy, hogy alapjáraton vékony szálú hajam volt mindig. Soha nem lehetett rendesen formázni, ha meg kis szél vagy eső érte, akkor egyből ocsmányul nézett ki, míg másoké valamiért egyben maradt mindig. Akkor tizen meg húszévesen nem izgatott a téma, valamiért most kezdett el látványosabb lenni a fejbőröm, és most értelemszerűen izgat, mert soha nem preferáltam a kopasz stílust magamon, vagy a nagyon rövidre vágottat.

2022. márc. 8. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!