Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel tudom sárgább szőkévé...

Mivel tudom sárgább szőkévé varázsolni a túl szürke hamvas szőke festett hajamat?

Figyelt kérdés
Hamvas szőkét kértem, hogy idővel úgyis besárgul (előzőleg ez történt), de túl szürkés lett, néhol teljesen ki is szívta a 6-os oxi fehérre. Mivel tudnám házilag kicsit sárgábbá tenni? Kamilla?

2022. márc. 9. 16:44
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy legtöbben fordítva szeretnék, ezért nem is találok rá neten tippet sehol. Idővel sárgás lesz, azt tudom, de nem szeretnék hetekig így mászkálni.
2022. márc. 9. 17:03
 2/9 anonim ***** válasza:
Kamilla, cassia, lehet hogy jó, de ezek inkább aranyos fényt fognak adni. Én azt javaslom vegyél egy olyan szőke bemosót amilyen árnyalat tetszik. Color shampoo-t.
2022. márc. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot!

A kamillától zöldes lehet? Azt nem szeretném, inkább homokszín felé szeretnék elmozdulni.

2022. márc. 9. 21:08
 4/9 A kérdező kommentje:
Nézegettem a hajszínezőket, de a drogériásakról nem sok jót olvastam. Esetleg tudsz ajánlani valamit?
2022. márc. 9. 21:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a Joanna Multi Effekt Color Shampoo-t szoktam Goods Marketben venni és ennek is van szőkéje, szerintem pont olyan melegebb árnyalatú, mint amilyet szeretnél. Ezek a tasakosak hiába drogériásak, nagyon kis enyhék, nem károsítanak, nincs bennük hidrogén peroxid meg ammónia, finom sampon illatú is és ápoló összetevők vannak benne. 3-400 Ft egy tasak és bőven elég hosszabb hajra is. Én tovább szoktam fent hagyni mint az előírt fél óra. Remélem beválik az ötletem!:)
2022. márc. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Most rá is néztem 440-ért van a neten is és 02-es vagy 03-as színkódot válaszd, vagy gyöngy szőke vagy természetes szőke vagy homok szőke az elnevezése ezeknek a kódoknak (változott már ennek a terméknek a csomagolása és a színmegnevezés is, azért van ez így).
2022. márc. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat! Leírom, hogyan oldottam meg, hátha másnak hasznos lesz még.


Végül nem mertem semmilyen színezőt venni, mert nem tudom, milyen pigmentek vannak benne. Pl a Joannás gyöngyszőke elvileg lila színű, szóval gondolom, kicsit olyan mint egy lila sampon, és pont nem az kéne nekem...

Próbáltam kitalálni, milyen szín hiányzik, hogy a kicsit zöldes, hideg fényű őszből nem sárgás, inkább homok/mandulaszőke legyen. Sárga helyett piros pigmentek kellenek ehhez. Neten találtam azt, hogy nagyon egyszerűen lehet egy kis vöröses fényt adni a hajnak természetes anyagokkal. Ilyenek a hibiszkusz tea, cékla és amiből rengeteg van itthon: pirospaprika :D

Szóval óvatosan kísérleteztem egy kis fűszerpaprikával, és az eredmény gyönyörű lett! Egyáltalán nem vörös, nem is sárga, hanem szép szőke lett. Elvileg egy mosással ki is jön, úgyhogy nem tartós. Nekem ez pont jó, mert így könnyen variálható. A cékla elvileg erősebb és hidegebb fényű, a hibiszkusz pedig ami itthon kapható, szerintem nem lenne elég egy jó főzethez.

2022. márc. 11. 11:10
 8/9 anonim ***** válasza:
Gratula a természetes mixtonhoz!:) Üdv.:az összes válaszolód.:)
2022. márc. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Ha valaki rákeresne még erre a problémára


Az én szőkített hajam az egyik alkalommal mikor kicsit sötétebb tónust akartam a hidrogénezett rész szinte fehérre sikeredett (előtte volt ombre festésem gondolom azért)

Szóval ezt a fehér/ezüst színt akartam egy kicsit természetesebbé tenni. Hasonló legyen mint a hajtövem ami Garnier 9.1el lett festve (a lenövésem sötét barna)

A lényeg h kipróbáltam amit találtam a neten. És bejött!!!

Lefőztem egy adag kávét. Mikor már langyosra hült azzal mostam meg a hajamat (csak ott ahol a szürke rész volt, ez kb a fülem vonalától a hajvégekig)

picit vártam kb 2 perc, majd leöblítettem, balzsamoztam.

Tökéletesen azt a színt kaptam mint a hajtövem

2022. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!