Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusnál rossz élmények?

Kozmetikusnál rossz élmények?

Figyelt kérdés

Ma voltam kozmetikusnál, tisztító kezelésen. Azt tudni kell rólam, hogy szerintem 10 év alatt jó, ha egyszer voltam kozmetikusnál. Próbáltam olyat választani, aki modernebb, tudatosabb felfogású. Alapból magamnak ápolom itthon a bőröm, használok reggel fényvédőt, este rendes tisztítás, retinol, hámlasztás, krém stb.


Haza jöttem, bele néztem a tükörbe és konkrétan sírnom kell, úgy néz ki az arcom (nem volt problémás, tényleg csak pár zárt komedó zavart, egy-két miteszer). Nagyon rosszul nézek ki. A miteszereim is megmaradtak....


Már a kezelés alatt is zavart egy-két dolog: gőzölte az arcom, aztán megnyomkodta elég rendesen. Ilyen rózsa illatú krémmel fújkálta be (járok, kelek a lakásban és húzom magam után az illatot...). Kent rá valami lehúzható maszkot. Tett rá ilyen fénnyel dolgozó maszkot. Még a végén ilyen elektromos tisztító, fertőtlenítő akármit akart használni, de inkább azt visszautasítottam, mert már elég kellemetlen volt. Én tényleg nem értek hozzá, nem tudom, hogy ez rendben van e így, hogy hazajön az ember lánya és bőgnie kell, úgy néz ki az arca? Én valami relax élményre számítottam, de most úgy érzem, soha többet nem akarok kozmetikushoz menni.


Ennek így kell lennie, ha tisztítanak? Fáj és ronda lesz utána az ember bőre? Nagyon szomorú vagyok miatta...



2022. márc. 15. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell így lennie. Közben szólhatsz, ha neked nem jó valami. A húgom úgy kezdi, hogy közli, hogy nyomkodást nem akar.
2022. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szóltam párszor. Nagyon forró volt először a gőz és jeleztem neki, hogy forró.


Nagyon szomorú vagyok.... Nem tudtam, hogy mire számítsak. Többet ilyet nem akarok, az biztos.

2022. márc. 15. 12:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy textilpelenkával nyomkodta az arcomat, közben félre-félrecsúszott a pelenka, és belevájt az arcomba a műkörmeivel... Hazamentem és tele volt vörös vonalakkal az arcom. Még annak örültem, hogy nem kaptam el semmit.
2022. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem, némelyik fodrász ugyanez.

Rosszabb, mint előtte.

Szóval most ott tartok, hogy otthon ápolom a bőrömet, teljesen tudatosan.

Fodrász helyett magamnak vágom, és mindenki dicséri.

Nehéz jó szakembert általam megfizethető áron találni.

2022. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az is durva, 3-as... Szörnyű, hogy így bánnak az emberrel. Nem volt olcsó a kezelés se.


Én is itthon ápolom a bőröm 4-es. Azt gondoltam, jó lenne egy szakszerű tisztítás, de ezek után elengedem ezt a dolgot... Rossz élmény volt, még mindig elég csúnya a nyomkodás helye. Inkább beszerzek egy salicyl savas hámlasztót a miteszereimre.

2022. márc. 15. 17:01
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sajnos a kozmetikusnál az arctisztítás zömmel így néz ki. 1-2 nap alatt teljesen el fog tűnni a nyoma, ne aggódj.

Ha mitesszerekre szeretnél megoldást, akkor inkább keress fel valami erre specializálódott bőrgyógyászt. Nekem kamasz koromban volt nagyon durvás pattanásos az arcom, arra megoldást nyújtott. Azóta is az által a doki által ajánlott effaclar duo + krémmel szoktam esténként átkenni az arcom, így alig van 1-2 patti az arcomon, ha mégis akad, azt az 1-2-t kinyomom magamnak ha szükséges.

Mitesszerek ellen néha 3in1 bőrradírt szoktam használni direkt mitesszerekre.

Álltalában körülbelül tiszta az arcbőröm és nincsenek problémáim a mitesszerekkel.

Szerintem már több mint 10 éve én sem járok kozmetikushoz, mert minden meg tudok oldani itthon magamnak epilátorral, szemöldökcsipesszel és megfelelő bőrápolással. Nekem a döntő élmény egy különösen bunkó megnyilvánulás volt, ami ráadásul jogtalan is volt.

2022. márc. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csomó kókler van. Van sok kozmetikus ismerősöm, egyik pont ma rakott ki posztot, a szappanos arcmosást meg a heti egy-két bőrradírozást reklámozta. És nem valami ezer éve végzett néni, hanem fiatal, pár éve végzettséget szerzett csaj. Ennyire nincsenek képben.

Nekem csak az volt vicces élmény, mikor ugyanígy elmentem kitisztíttatni az arcom (amúgy nem szoktam én sem járni, nem nagyon kell), a kezelés elvileg másfél órát tartott volna, a néni hümmögött, nyomkodta kicsit az arcom, majd mondta, hogy nekem nagyon kicsik a pórusaim, ő ezzel nem tud mit kezdeni, mert inkább valami géppel kéne csinálni, ami viszont itt a szalonban nincs, de neki maszekban otthon van, ha érdekel. Persze, nyilván majd még egyszer ki akarok ezért pénzt fizetni... Mindegy, itt határoztam el, hogy akkor nekem nyomkodós arctisztításra nincs szükségem.

Ami kifejezetten rossz élmény, hogy sokáig jártam egy kozmetikushoz szempilla liftingre, mikor mosta le a cuccot, az mindig nagyon csípett, de azt mondta, ez normális, ki kell bírni sajnos, én meg elhittem. Egyszer elmentem egy másikhoz, ott meg alig csípett. Akkor jöttem rá, hogy ezt így is lehet.

A kozmetikus a műkörmös mellett az a szakma, amit sok butácska lány csak azért választ, mert nem tudja mihez kezdjen az életével, de amúgy köze nincs az egész témához. Emiatt nagyon nehéz jó szakembert találni, mert sok az ilyen béna.

2022. márc. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát 7-es, ez a lány azt mondta, hogy egyetemre járt. Én elhiszem neki.


De a kezekés akkor is marhára rossz élmény volt. Még most is csúnya miatta at arcom. Gondolkodom, hogy megfogalmazom a social media felületükön a negatív benyomast, tényleg zavar, hogy ennyire mellément ez a dolog.


Gondolom nem gennyesednie kellene a pattanásainak, amiket kinyomott?!

2022. márc. 17. 22:25
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Őőő nem... Nekem a legtöbb ami ilyentől volt, az a piros arcből de másnapra az is mindig elmúlt.

Ha rendesen le van fertőtlenítve, egyáltalán nem kéne gennyesednie.

2022. márc. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy volt fertőtlenítve, mert éreztem a tömény alcohol szagot, 9-es.


A kezelés legvégén szeretett volna még a hölgy valami elekromos fertőlenítős dolgot, nem emlékszem a nevére... De akkor már vége volt a kezekésnek, menni keszültem, csak vártam még a páromra 10 percet kb.


Kiprobálta a bőrömön, de nagyon nem tetszett, úgyhogy visszautasítottam. Lehet amiatt van ez, mert ezt a részét kihagytam?

2022. márc. 18. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!