Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lefekvés előtt mennyi idővel...

Lefekvés előtt mennyi idővel érdemes feltenni az arckrémet?

Figyelt kérdés

Mindig úgy szoktam, hogy gyakorlatilag lefekvés előtt csinálom ezeket, azaz arckrémezés után 2-3 perc múlva már megyek is aludni (az a 2-3 parc amíg iszom egy kis vizet, elmegyek a mosdóba, ilyenek). Egyik barátnőm mondta, hogy ez így nem jó, mert minimum 15 perccel előbb kéne az esti rutint megcsinálni, hogy a krém beszívódjon. Ő néha egy órát hagy rá. Ebben van valami, de azt sem szeretném, ha addig is koszolódna az arcom, ha mondjuk fél-egy óra múlva mennék csak aludni. Én amúgy nem érzem úgy, hogy ne szívódna be nekem, amikor lefekszem, bár most már nem tudom. Szerintetek hány percet kell várni?


Illetve ha esetleg mégsem szívódik be teljesen a krém, akkor az a hatását is csökkenti, vagy csak a párnahuzat bánja?



2022. márc. 16. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, hogy miért lenne jobb előbb felrakni. Talán, hogy ne legyen krémes a párnád.?🤔


Én tusolás után szoktam. Amíg megtörölközök megszárad az arcom és utána csinálom a rutinom. Mire ágyba megyek addigra beszívja, szóval nem lesz olyan a párnám és nem is felejtem el megcsinálni.


Szerintem teljesen lényegtelen, hogy mikor kened az arcodra.

2022. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha azt érzed, hogy ennyi idő alatt még nem szívódott be és a párnahuzaton köt ki a fele, az tényleg nem jó, ez esetben csináld kicsit hamarabb. Egy órát azért nem szükséges hagyni erre, annyi nem kell neki, de az se baj persze. Nem fog koszolódni az arcod tőle.

Én amúgy mindig fürdés után szoktam, az változó, hogy mennyivel alvás előtt.

2022. márc. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a furcsa, hogy a párnám nem szokott olyan lenni, különben már változtattam volna. De akkor lehet, hogy elég az a 2-3 perc?
2022. márc. 16. 17:54
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha beszívja igen elég.
2022. márc. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jobban megfigyelem majd akkor.

Nektek amúgy hány perc telik el?

2022. márc. 16. 17:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Persze, ha beszívja annyi idő alatt, akkor teljesen jó így is. Nekem is csak akkor van, hogy ennél több idő kell, mikor használok valami arcolajat vagy ilyesmit. A sima krémnek elég szokott lenni pár perc is.

Ha már nem ragacsos az arcod, akkor nem a párnán fog kikötni.

2022. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából én csak alapdolgokat használok (arclemosó gél, tonik, hidratáló).

Nem szoktam ragacsosnak érezni az arcom lefekvéskor, de lehet, hogy ez még nem azt jelenti, hogy teljesen be is szívódott a krém? Mert azt sem szeretném, ha nem használna vagy ilyesmi.

Már úgy megszoktam, hogy így szinte rögtön alvás előtt csinálom, nem szívesen változtatnék :P


Mondjuk azt tudom, hogy a kimondottan éjszakai krém picit nehezebben szívódik be, mint a nappali, de az éjszakainak sem kell sokkal több idő, ugye?

2022. márc. 16. 18:08
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, az éjszakainak kicsit több idő kell, mert testesebb krém, de azért nem olyan sok. Ha már nem érzed, hogy az arcodon lenne, mikor hozzáérsz, akkor beszívódott és nyugodtan lefeküdhetsz aludni.
2022. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

De ha mégis valaki úgy fekszik le véletlenül, hogy nem teljesen szívódott be a krém, akkor az nem is fog annyira hatni hidratálás szempontjából?

2022. márc. 17. 01:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Miért koszolódna az arcod?


Az antiox szérum előtt és után én fél órát várni szoktam. Esti krém és utána még sorozatot nézek, olvasok. Ha nem használnék krémeket, akkor sem tudnék közvetlen zuhany után aludni, engem az mindig felébreszt.


Ez tényleg olyan, amit neked kell kitapasztalni.

2022. márc. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!