Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az normális, ha mindig ugyanaz...

Az normális, ha mindig ugyanazt kérem a fodrásznál de mindig többet fizetek érte?

Figyelt kérdés

Elsősorban a Csongrád-Csanád megyiekhez intézném a kérdést.

Úgy érzem, kicsit átver a fodrászom: az normális, ha mindig ugyanazt kérem - tőfestés, és persze hajmosás és szárítás és hajvasalás, vágás minden második alkalommal – és minden második alkalommal kb 500 forinttal többet fizetek? 6-7 hetente járok, olyan nagy különbség nincs a lenövés között szerintem. Számlát/bizonylatot sosem ad, sosem tudom, melyik munkamenet tételesen mennyibe kerül. Árlista nincs kirakva. A hajam szépen megcsinálja, de már gyomorideggel megyek minden alkalommal, mert hányingerem van attól a gondolattól, hogy esetleg ennyire pénzéhes lett és többet ér neki pár száz forint, mint egy megbízható rendszeres régi vendég (sosem késtem tőle, nagyon ritkán változtatok időpontot, ha ő akart időpontot változtatni, rugalmas voltam). Mit tehetnék? Normális három havonta 500 forint áremelkedés és fogadjam el? Félek, hogyha rákérdezek, utána nem kívánt személy leszek nála.



2022. márc. 19. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Kérdezd azt tőle legközelebb amikor fizetsz, hogy "Akkor a szokásos x ezer?"


Annyit mondj, amennyit legutóbb fizettél.

2022. márc. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt ez valóban eléggé durva.

Másrészt mostanában mindennek rendkívül emelkedik az ára. Részben a covid miatt, részben a háború miatt, no és persze az se sokat segít, hogy a forint inflációja az egekben...

Én a helyedben simán rákérdeznék akár hajfestés közben, hogy milyen rossz időket élünk, mindennek megy fel az ára, azoknak a termékeknek is, amiket ő használ?

Egyébként ha ennyire sok ez neked, miért nem mosod meg előtte otthon a hajad, így ennyivel is kevesebbet hagysz ott.

Szerintem az árat nem befojásolja az, hogy késel-e vagy lemondasz-e időpontokat.

2022. márc. 20. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Mindig egyre több? Mennyi az annyi. Kb. 10ezer felénk egy ilyen művelet, amit írsz. Sajnos tényleg minden drágul.
2022. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Hajhossztól is függ az ára, ha az a néhány centi már középhosszú, mint rövid, többe fog kerülni. Nem mellesleg az inflációhoz is igazítani szokták az áraikat. Egy profi pedig annyit kér el, amennyit akar.
2022. márc. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
Az mondjuk nem normális, hogy nincs árlistája se. Gondolom feketén dolgozik.
2022. márc. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Az enyém fodrászom mindig közli, ha árat emel, továbbá kint van az árlista. A helyedben én is átverve érezném magam.
2022. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
39%
Mindenképp szólj neki hogy ,,akkor annyi amennyi eddig volt,, vagy valami hasnló,ha továbbra is emeli sztem keress ez másik fodrászt
2022. márc. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Én ugyanígy jartam a fodrászommal.


Hajmosás és egy kis vágás volt mindig is az igényem. Ugyanakkor egyre több pénzt kért. Közben meg egyre figyelmetlenebb lett.


Keresek másik fodrászt, az a megoldás.

2022. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, hogy ennyien írtatok!

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy mindennek emelkedik az ára, csak azzal nem, hogy milyen mértékű áremelés az elfogadható.

1-es és 7-es válaszra: óriási, ezt kipróbálom!

2-es válaszra: sajnos nem tudok előtte hajat mosni, bár jó ötlet - de tőfestésnél mindig a festéssel kezd és utána következik a hajmosás... és munka után szoktam menni + sajnos a város másik végébe. Persze tudom, hogy nem befolyásol árat a késés, csak ne egy régi megbízható vendéget húzzon már le akár pár száz forinttal is. Vagyis senkit ne húzzon le. Egyébként jó sokszor hallgatom a panaszát, hogy mennyi kárt okoznak neki a késők és a variálók.

3-as válaszra: novemberben pl. 15500-at fizettem, januárban tök ugyanazért 16000. Ez a vágás nélküli variáció :D. Százalékban nem sok emelkedés, csak ez úgy mindig megtörténik.

4-es válaszra: hááát, nem mesterfodrász.

5-ös válaszra: nem feketén... bejelentett vállalkozása van, KATÁs. De biztos vagyok benne, hogy a bevétel egy részét nem vallja be.

6-os válaszra: igen, az lenne a normális, hogy jól látható helyen mindig kint legyen az aktuális árlista, na ez itt nincs.

8-as válaszra: bosszantó és elszomorító az ilyen, már excel táblában vezetem a kért összegeket :D. Én is a váltáson gondolkodom. Csak olyan nehéz jó fodrászt találni.

2022. márc. 20. 23:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Hűha, ez nagyon drága, vagy felénk Vasban vannak lenyomva az árak. Nálunk egy menő mesterfodrász kér ennyit. Az, hogy nincsenek kiírva az árak, minden csak nem korrekt, és szólnia kellene az emelésről is.
2022. márc. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!