Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Elég hidratáláshoz?

Elég hidratáláshoz?

Figyelt kérdés

Ez a fényvédő elég hidratálónak is vagy nem?


[link]



2022. márc. 27. 03:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
(kombinált a bőröm)
2022. márc. 27. 03:11
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A legeslegjobb hidratáló a folyadékbevitel. Igyál napi minimum 2 liter vizet és kész a hidratálás.
2022. márc. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

2-es a folyadekbevitel nem hidratalja a bőrt...


Amugy meg probald meg. Vagy bejon vagy nem m

2022. márc. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

#3

Tudatlanságodat inkább ne reklámozd.


Csak, hogy ma is tanulj valami hasznosat:

[link]

2022. márc. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Pont egy hazipatikas cikk. 😪


Akkor pontosítsunk: a víz ivás nem a bőr hidratálása miatt kell. Van a szervezet szintű kiszáradás(exicosis a neve). Na ezt kerüljük el. A vizhajto hatású italok(kávé, alkohol) meg rasegit a vizveszeshez.

De konkrétan a bőrnek ehhez semmi köze. Volt, hogy huzamosabb ideig napi 2 liter vizet is ittam, de a bőröm ugyanolyan száraz volt.


Ja meg van olyan állapot is, amikor a bőr nem tudja megkotni a vizet és "párolog" onnan. Ezeket meg csak külső hidratalassal(krémekkel) lehet kompenzálni.

2022. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hogy erted kerdezo? Reggel eleg-e hidratalo helyett? Lehet, nem tudom, meg kell probalni. Nekem zsiros borom van, reggel arcmosas utan csak fenyvedot hasznalok, de este mar hasznalok hidratalot is.
2022. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A vízivás alap. De ha nagyon száraz a bőröd, akkor nem elég.
2022. márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%

#7

[link]

[link]

[link]


Akkor talán kipróbálhattad volna, hogy növelted volna a mennyiséget. Én több mint 2 liter vizet iszok egy nap, plusz ehhez jön még a gyümölcs és a leves, és egyáltalán nem száraz a bőröm, és ezen kívül nagyon ritkán használok az arcomra bármiféle arckrémet, inkább olajozok, ha szükséges.


Ajánlom még a kérdezőnek a természetes olajok használatát a mesterséges kemikáliás krémek helyett.


Itt egy kozmetikus tanácsa:

"Ne felejtsük el, hogy a legjobb hidratáló szer maga a víz!


Száraz bőr

A száraz bőr ápolása gondot okozhat, mivel a nedvességtartalom beállítása nem egyszerű. Olyan arctisztítókat kell alkalmazni, amelyek nem szárítanak és kerüljük az alkoholtartalmú termékeket. Rendszeresen használjunk természetes olajokat tartalmazó hidratáló szereket, hogy visszaállíthassuk a bőr megfelelő nedvességtartalmát."

[link]

2022. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abban teljesen igazad van, hogy ha a testem ki van száradva, akkor az arcom sem lesz szép.

De én napi 2,5-3 litert simán megiszom, és bár nagyon sok pozitív hatása van, a bőrömre is, a hidratálót nem hagyom el, mert így szebb a bőröm.

Ha nagyon brutál száraz az alap bőrtípus, akkor muszáj kell hidratálni.

És a zsíros részeket is szoktam, persze mással, de annak is fontos.

Az alkoholos termékekkel kapcsolatban igazat adok neked, az tönkreteszi a száraz bőrt, de zsírosra sem ajánlott.

Az olajak bizonyos fajtái jót tesznek a nagyon hámló bőrnek, de az arcom zsíros részei azt nem bírják, viszont oda is kell valami, ami megköti a nedvességet.

2022. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jo, szerintem kiveseztuk mar ezt a vizivast, abba lehet hagyni.

Kell? Igen, kell inni.

De en pl 150 centis nokent biztos, hogy nem fogok napi 3-4 liter vizet meginni, merthogy abbol is karos, ha tul sokat iszol hosszabb tavon, remelem ezt vagod.

Es az en szaraz, ekcemas boromnek khurvara nem eleg viz (marmint az arcom alapvetoen zsiros, de a tobbi reszen szaraz)

Nem minden ennyire fekete-feher. Az olajokkal meg csak ovatosan, leginkabb csak eltomitik a porusokat es tobb kart csinalnak, mint hasznot.

2022. márc. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!