Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fájó kopás fejbőrre létezik...

Fájó kopás fejbőrre létezik valami jó házi praktika?

Figyelt kérdés
A fejbőröm az utóbbi időben nagyon korpásodik és úgy érzem fáj is. KB. Egy éve le álltam a hajfestésről ez most kezdődött 1-2 hónapja. Van olyan is, hogy elviselhetetlenül viszket. Neten nézelődve olvastam, hogy heti 2 hajmosásra kell csökkenteni ezen kívül head n shoulders sampont vettem most hátha segít valamit csak az meg a hajvégeimet szokta kiszárítani valamiért. Vékony szálú kevésnek mondható hajam van. Kimondottan házi praktikát keresnék, nem mondom, hogy olyan nagyon súlyos, de azért zavar. Előre is köszönöm a segítséget.
2022. ápr. 12. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vichy dercos sampont tudom ajanlani.

Hazi praktikanak meg esetleg tojasos-mezes pakolas, mert az hidratalja a fejbort, de igazabol nem hinnem, hogy hazi modszerek megoldanak a korpasodast.

Head&shoulderst lecci dobd is ki a kukaba, csak tovabb ront a helyzeten.

2022. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem házi, de nizoral is jó lehet, bőrgombára és pszoriázisra is jó, mindkettő okozhat ilyen tüneteket.

Házilag nem kenegetnék rá semmit, mert könnyen rontani fog a helyzeten.

2022. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

DM-es:

- Seborin sampon (Ez sebes, seborrheás fejbőrre ajánlott, de korpára is létezik belőle változat)


- Nyírfa hajszesz (ezt fújós flakonba tölteni, és úgy használni. gazdaságosabb, és jobban szétterül a hajon. Plusz két hajmosás között lehet frissíteni vele a hajat) (Szintén DM-es, elég nagy flakon, sokáig elég, ez Birkenharwasser valami ilyesmi néven fut, de ha nyírfa hajszeszként keresed, az ottani eladók tudni fogják)


- Öblítéskor citromlevet csavarni a vízbe (utolsó öblítéshez 1 l vízhez fél citrom leve frissen facsarva) PLUSZ: lehet hozzá tenni fél doboz sört hajkondicionálónak! Igen, nem tévedés: sört! Puha, lágy, fényes lesz tőle a haj. Nem marad meg a sörszag, mert az elpárolog. Erre az olcsóbb dobozos sör is megfelelő. Régebben használták a fodrászok is, de ez mára elfelejtődött.

Ezek után napfényben hagyni megszáradni a hajat.


Hasznos lehet még korpára egy egész tojás a fejbőrbe masszírozva, aztán leöblítve. Valamint létezik hagymaleves hajpakolás, amiből létezik hajnövesztő hatású (több fajta pakolás van - rá lehet keresni)

2022. ápr. 17. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát.
2022. ápr. 17. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!