Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Glikolsav használata?

Glikolsav használata?

Figyelt kérdés

Keratosis pilaris kezelésére kezdeném el használni. Azt tudom, hogy tiszta, száraz bőrre kell.

Milyen mennyiséget érdemes felvinni? Napi rendszerességgel kell vagy pedig fokozatosan emelni az "adagot" ? Le kell mosni, vagy hagyni kell a bőrbe beleszáradni? Utána testápolózzak is? Lehet buta kérdések de még sosem használtam ilyesmit, viszont jókat olvastam róla :) Illetve ha van még fontos tudnivaló azt kérlek írjátok le. Köszönöm :)



2022. ápr. 15. 18:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Száraz bőrre vidd fel.

Gondolom az Ordinary Glycolic Acidja vagy más folyékony termék. Én előbbit úgy használom, hogy a kezembe locsolok kicsit és úgy oszlatom szét a bőrömön.

Hagyd megszáradni, lemosni nem kell, hacsak a használati utasítás nem írja. Utána ha száraznak érzed a bőröd lehet testápolózni, ezt ki kell tapasztalni, az én bőröm pl. nem igényli (felkaromon és a lábszáramon szoktam használni).

Heti két-három alkalommal kezdj, ha bírja a bőröd lehet növelni az adagot akár minden napra is. Arcon ez nem javasolt, de a testen erősebb, vastagabb a bőr, több mindent bír.

Csak ne felejts el rendesen fényvédőzni, ha napra mész, mint minden AHA-sav, úgy ez is fényérzékenyít. :)

2022. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, sokat segítettél!! :)
2022. ápr. 17. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!