Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 32 éves férfi vagyok, borzaszt...

32 éves férfi vagyok, borzasztó zsíros a bőröm. Azt gondoltam korral javulni fog, de nem változott évek óta. Tanács?

Figyelt kérdés
A legnagyobb baj, hogy zuhanyzás után/arcmosás után már 1 órával hozzáérek a bőrömhöz és érzem, hogy olajos/zsíros. Vannak néha pattanásaim, de érdekes mód komoly acne-m nincs már 10 éve. Tisztítom a bőröm rendesen. Bőrradír, majd hidratálás zsíros bőrre. Valami ötlet, hogy lehetne elérni, hogy legalább pár órát ne legyen zsíros a bőröm. (A hajam is borzasztó zsíros, de azt már megoldottam).

2022. jún. 4. 13:49
1 2
 1/16 Noren1989 ***** válasza:
100%
Étkezés, kilók, testalkat?
2022. jún. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Vékony vagyok 175 cm 62 kg, nem eszek műkajákat, nem eszek húst csak halat (afrikai harcsa, lazac, tonhal). Sok zöldség és gyümölcs.
2022. jún. 4. 14:07
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már vele orvsonál? Mert ez igencsak valamilyen anyagcsere-betegségre utal
2022. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem még sosem voltam vele orvosnál.
2022. jún. 4. 14:19
 5/16 Noren1989 ***** válasza:
100%
Hajrà! Emellett egy endokrinológiai vizsgàlat is jól jöhet.
2022. jún. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Bőrradírt ne használj, mert felsérti a bőrt és mikrosérüléseket okoz.

Érdemes lenne Cerave, Bioderma stb. olajos/zsíros bőrre való termékét kipróbálni. Estére pedig szintén lemosás és hidratálás.

2022. jún. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Noren, a Mennyországba könnyebb bekerülni, mint endokrinológushoz.
2022. jún. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Noren1989 ***** válasza:
78%
Majd megoldja. Tippelgessünk, h akkor avokadot eszik-e vajon minden nap?
2022. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem eszek avokádót minden nap, bár szoktam időnként természetesen. Leginkább az olajos magvakat kerülöm és a csokoládét, mert kipattogzom tőle, mint egy tinézser. Amúgy 4 éve volt egy férfi hormon vizsgálatom, ami a normális tartomány felső harmadában volt és mivel ilyen vékény vagyok, ezért tavaly egy pajzsmirigy hormon vizsgálatom, de azok is normális tartományon belül voltak. Nem tudom ezenkívül milyen edokrinológiai probléma lehetne?
2022. jún. 4. 16:31
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

esetleg még: elgondolkozni, hogy amivel mosdasz (szappan, tusfürdő?), nem lehet-e, hogy zsírosít./egyszerűen más termékekre váltani, hátha.

hidratálás: van , ami zsírosít, van, ami kevésbé. nekem pl arcra a 7%-os hialuronos mixa nem zsírosít.

2022. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!