Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 32 éves férfi vagyok, borzaszt...

32 éves férfi vagyok, borzasztó zsíros a bőröm. Azt gondoltam korral javulni fog, de nem változott évek óta. Tanács?

Figyelt kérdés
A legnagyobb baj, hogy zuhanyzás után/arcmosás után már 1 órával hozzáérek a bőrömhöz és érzem, hogy olajos/zsíros. Vannak néha pattanásaim, de érdekes mód komoly acne-m nincs már 10 éve. Tisztítom a bőröm rendesen. Bőrradír, majd hidratálás zsíros bőrre. Valami ötlet, hogy lehetne elérni, hogy legalább pár órát ne legyen zsíros a bőröm. (A hajam is borzasztó zsíros, de azt már megoldottam).

2022. jún. 4. 13:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Mindenféleképpen kipróbálok valamit, mivel úgy tűnik az eddigi próbálkozásaim rosszul sültek el.
2022. jún. 4. 16:43
 12/16 A kérdező kommentje:
3-asnak válaszolom: konkrétan a bőröm miatt nem voltam orvosnál még.
2022. jún. 4. 16:45
 13/16 Metionin ***** válasza:
86%
Próbálj ki egy niacinamid szérumot. Párom hasonló korú és hasonló bőrű, rengeteget segített a bőrén. A fizikai radírozást helyett is érdemesebb lenne inkább kémiai hámlasztót használni.
2022. jún. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Nekem azt mondta a bőrgyógyászom, hogy az aloe vera szárítja a bőrt, de azt nem tudom, hogy neked használna-e.
2022. jún. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
+1 a niacinamidra. Nőként ugyanígy a zsíros bőrrel küzdöttem évekig. Igaz, nem egyből hat, nekem körülbelül 6-8 hónap kellett, mire elértem azt az állapotot, hogy estére lesz csak enyhén olajos a bőröm, de megérte.
2022. jún. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%
Nőként hasonló problémával küzdök, de nekünk annyival nagyobb a szerencsénk, hogy lehet sminkelni és nem néznek minket ufónak, ha púderezünk. Én azt ajánlanám még, hogy kifejezetten zsíros bőrre való mattító primerrel kend át az arcápolási rutin végénél az arcod... esetleg, ha nem tartod cikinek, egy áttetsző púder (nem színezett.. és lehetőleg olyan, ami finoman őrölt, és nem nagyon feltűnő / nem gyűlik össze vakolatosan).
2022. jún. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!