Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, nők,akik szőrtelenítés...

Lányok, nők,akik szőrtelenítés nélkül élnek! Titeket mi motivált,hogy eldobjatok a borotvat?

Figyelt kérdés
Hogyan szereztetek hozzá önbizalmat, mások pedig hogyan fogadták? Sokat segítene a véleményetek. :)

2022. jún. 26. 11:23
A kérdező szavazást indított:
Szőrtelenítek
Természetes vagyok
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért hagytam abba a szőrtelenítést, mert valamiféle ekcémám van a lábamon.

Többször próbáltam bőrgyógyásszal megtudni, hogy mi lehet a konkrét gond, de végül abba állapodtunk meg, hogy ekcéma és kerüljem az olyan dolgokat amik kiválthassák. Ilyen gyakorlatilag az összes szőrtelenítés.

Próbáltam eldobható borotvától kezdve fém borotváig, házi gyantától, kozmetikusi cukor és simáig, epilálást, illetve krémet is. Mindegyik nagyon ronda, sebes, pikkelyes lesz a bőröm, de tényleg úgy kell ezt elképzelni, hogy nagyon csúnya.

Szóval feladtam.


Az elején nehéz volt. Bár azt hittem senkit se fog érdekelni, hisz minek foglalkozna bárki a másik dolgával, de nem volt így. Volt, hogy cigányok beszóltak az utcán, hogy igénytelen vagyok. Őszintén, számomra az egyik legrosszabb kritika ez az "igénytelen vagy" jelző, amit főleg férfiak hangoztatnak. Nem is értem miért lennék igénytelen emiatt, hisz ugyanúgy mosom a lábam, nem büdös. Na, mindegy. De ha szétnézel szőrösség témakörében itt, tuti halomra fogod találni az ilyen válaszokat.

Ironikus, viszont pont valahol az áttörés a GYK volt. Valaki egyszer írta, hogy ha szőrös a lábam ne csodálkozzak, hogy férfiak nem fognak érdeklődni felém.

Az a helyzet, hogy nekem van párom, akkor is volt, és ő például tudja mi a problémám, nem hisztizik amiatt, hogy szőrös a lábam.

És emiatt elgondolkodtam. Én régebb se szerettem ha leszólítanak, de így meg pláne. Ha valamelyik pasi annyira felületes, hogy a szőr elijeszti attól nem is kellene semmit elvárni.


Akkor meg lényegében nincs is gond. Hisz magamnak kell tetszek, magamat kell elfogadjam. Az, hogy random pasi mit gondol, szarok bele hisz párkapcsolatba élek. Ha nem így lenne akkor meg amúgy se akarnék olyan pasival összejönni aki ezt igénytelennek tartja.


Igazából az utóbbi időszakban nem is ért emiatt verbális abúzus. Valószínűleg ha egy újabb c kategóriás emberke beszólna, hogy igénytelen vagyok, akkor se reagálnék semmit, mert tőle aztán pláne nem akarok semmit (amúgy a rasszizmusom csak a cigányokra terjed ki, túl sok rossz tapasztalatom van velük). Ha rendes fehér ember szólna be élőbe azzal valószínűleg megpróbálnék egy kultúrált vitát kezdeni.

2022. jún. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem volt kellemes a szőrtelenítés, ezért nem is használok sem borotvát, sem epilátort, sem gyantát, csak ollót.
2022. jún. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%
Utáltam az egész borotválással járó herce-hurcát. Másnap már szúrt, kényelmetlen volt, benőttek a szőrszálak, szenvedtem tőle. Mégis csináltam, mert szőrös vagyok, totál nőietlennek éreztem ahányszor végignéztem magamon. Elhatároztam, hogy ennek végetvetek. Elmentem egy kozmetikushoz és lézerrel kiirtott mindent. Mindent. Zéró szőr. Évente egyszer megyek ismétlő kezelésre.
2022. jún. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a köztes megoldást választottam. Alapból,a hétköznapokra nem szőrtelenítek,viszont ha pl.strandra,vagy valami olyan helyre megyek,ahová csini ruha kell,olyankor szoktam.
2022. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%

4-es ez ügyes kompromisszum, szimpatikusnak találom, és igazándiból én is valami hasonlóban gondolkodnék már egy ideje 😊

Neked mennyire sikerült megbarátkoznod a természetességeddel? Amikor otthon vagy, gondolom nyáron te is rövidnacit és ujjatlant veszel fel, igaz? Nem fura vagy rossz érzés olyankor hogy tudod, esetleg még látod is hogy szőrös vagy? Vagy annyira nem nő meg nagyra?

Szeretnék picit végre bátrabb lenni ilyen téren, azért is kérdezem 😅

2022. júl. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%
#4 vagyok. Teljes mértékben sikerült,viszont én alapból olyan típus vagyok,aki nem azon agyal.hogy "mit szólnak" Most is rövidben vagyok és eléggé szőrös a lábam,hónaljam,ami számomra teljesen megszokott,így nem is figyelek rá.
2022. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!