Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás utáni (lábon)...

Borotválkozás utáni (lábon) irritációra, viszketésre mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés
Majdnem egy éve született a kisfiúnk, még mindig szopizik. Gondolom a hormonok miatt a lábszáram belső feléb itt ott az eddigi szőke szőr besötétült. Nem mindenhol csak egy kis részen mindkettő lábamon. Mióta ezt észrevettem azóta egy pokol a szőrtelenítés. Gyanta, borotva, epilátor, minden után irritált lesz a bőröm és iszonyúan viszket ezen a részen. Sehol máshol csak ahol a szőr besötétült. Néha véresre tudnám vakarni annyira viszket, peóbálom megállni de nem minsig sikerül. Szőrtelenítés előtt mindig átradírozom a bőrt, és utána is ápolom. Használok testápolót, már abból is ezer félét próbáltam de mindig elő jön. Ahogy nő a szőr egyre rosszabb. Mit használjak hogy ezt elkerüljem? :( vagy tényleg a hormonok állhatnak a háttérben? :(
2022. júl. 7. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Aloe vera jó szokott lenni rá.
2022. júl. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
35%
Én fertőtlenítő sprayvel befújom, utána csíp egy picit, de túl kell élni. Párommal nagyon spórolósak vagyunk, ő pl nem szeret after shavere költeni, neki is ajánlottam ezt a módszert, és bevált. A felső hám picit megsérül borotválkozásnál, le kell fertőtleníteni. Ha továbbra is viszket, nem fújtam rá eleget, olyankor még fújok rá kicsit, és elmúlik. Ha érdekel mit használok pontosan, szólj. De ma már a covid miatt sokféle fertőtlenítőt kapni. Használj illatmenteset, lehetőleg minél természetesebb összetevőkkel.
2022. júl. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!